Proč být sám je lepší než být s někým, kdo si vás nezaslouží

datum 27. 2. 2020
Zdroj: Pixabay.com

V našem vztahu možná zažijeme chvíle, kdy si budeme klást otázku, jací šťastní bychom byli, kdybychom již nebyli s touto konkrétní osobou.

Láska je moc složitý koncept. Vlastně musíte začít zvažovat všechna pro a proti, zvláště když si říkáte, že by vám bylo lépe být sami než s osobou, kterou jste zvykli nazývat „domovem“.

Přiznat si to může být zpočátku obtížné.

Možná však budete muset zvážit následující čtyři drsné důvody, proč může být pro vás lepší opustit někoho, kdo si vás vlastně nezaslouží.

1. Snižuje vaše sebevědomí

Pokud vám vztah začal pomalu snižovat sebevědomí jen proto, že ten druhý nemá nic pozitivního, co by řekl o vás nebo věcech, které děláte, možná nastal čas, abyste zvážili, jestli tuto osobu opustíte a budete si hledat vlastní cestu životem.

Nepotřebujete být v blízkosti někoho, kdo vás neustále nutí cítit se jako kus bláta.

Je možné, že důvodem, proč vám to dělá, je hlavně to, že se jako bezcenný kus bláta cítí on sám. Pokud jste si již promluvili o tom, co pro sebe navzájem můžete nebo nemůžete udělat, možná nastal čas pohnout se v životě dál.

2. Nové nastavení priorit

Pokud jste již zahájili proces odchodu z vašeho vztahu, pak vám čas, kdy jste sami, dává dokonalou šanci nanovo nastavit své priority ve světě.

Můžete se začít zaměřovat na to, co se opravdu musí stát ve vašem životě, abyste byli znovu šťastní. V této chvíli záleží jedině na vašem štěstí.

Musíte udělat vše, co je ve vašich silách, abyste šli za štěstím a získali ho. Najděte ve svém životě radost, prociťte vzduch ve svých plicích a zahajte svou svobodu.

3. Setrvávání v minulosti

Nesetrvávejte ve společné minulosti vašeho vztahu; bude to bránit vašemu procesu opouštění něčeho, co bylo pro vás extrémně toxické.

Možná pociťujete obrovskou lítost, protože jste s tou osobou strávili hodně času. Ale raději byste měli myslet na všechna nová dobrodružství, která můžete zažít poté, co začnete žít bez ní.

Můžete dělat cokoli chcete, ale když pořád setrváváte v minulosti, nežijete naplno v přítomnosti.

4. Energetičtí upíři

Pokud vám osoba, se kterou jste, neustále vysává veškerou energii, možná nastal čas, abyste zvážili být jistou dobu sami.

Budete si potřebovat dobít vyčerpané tělo veškerou energií, o kterou jste přišli v důsledku pravidelného nasávání emocí osoby, která si vás nezaslouží.

Nechápejte mě špatně, léčivý proces bude těžký, ale je moc důležité, abyste ve svém každodenním životě našli ztracenou motivaci.

Doufám, že vám tyto řádky pomohly uvědomit si, v jakém bodě se nacházíte s někým, kdo si vás vlastně vůbec nezaslouží.

Závěr

Více odborných rad o vztazích a tipy, jak si vytvořit dlouhodobý vztah, naleznete v tomto krátkém videu (v angličtině).

Pokud se vám tento článek líbil, nezapomeňte ho SDÍLET na Facebooku se všemi svými přáteli a rodinou!

Zdroj: Vylectese.cz

sdílet: 
holubice
Podpořte nás

Děkujeme

Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat.

Pro platby zdarma v ČR a Eurozóně:
2502009848/2010 s uvedením slova
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro platby v ČR:
107-7380440287/0100 s uvedením
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí:
IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287 
BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX
Název účtu: CESTY K SOBĚ
Praha 4, 149 00
Česká republika

111
111 Kč
222
333 Kč
333
555 Kč
444
777 Kč
999
999 Kč
libovolna
libovolná částka
Cesty k sobě