Přivítejte nevítané: Chybí soucit v dnešním světě?

datum 2. 3. 2022

Oblíbená učitelka a mniška, Pema Čhödrön, pomáhá lidem po celém světě zpracovávat negativní emoce a žít v míru se světem i se sám se sebou. Své myšlenky o lásce a soucitu v těžkých chvílích zpracovala do knihy Welcoming the Unwelcome, která vyšla jako Přivítejte nevítané.

 V knize sdílí zatím jinde nevyprávěné příběhy ze svého bohatého života, prosté a přitom účinné praxe i velmi dobře přístupné rady. Čtenáře učí nalézt základní dobro v nás i lidech kolem, včetně těch nejproblematičtějších, o proměně nepřízně osudu v příležitost k růstu a osvobození se od prázdných a iluzorních nálepek, které nás jen rozdělují. Pema také čtenáře seznámí s praxí jednoduché meditace v sedu a meditace vcítění.

Citáty z knihy:

  • „Soucit vůbec není záležitost náboženství,“ říká dalajlama. „Uvědomme si, že je to záležitost lidství. Je to otázka přežití lidstva.“
  • „Zklamání pravidelně zažívá většina z nás, kteří jsme ve spojení se světem. Pokud se zajímáte o životní prostředí, sociální spravedlnost, vězeňskou reformu, imigrační politiku nebo obecně o dobro lidí a celé planety, velmi snadno začnete klesat na mysli.“
  • „Kdykoli se nacházíme v prostoru mezi tady a tam, kdykoli jedno skončí a my čekáme, až začne druhé, kdykoli nás to svádí k bezduchému rozptylování nebo hledání únikové cesty, můžeme se místo toho otevřít, zajímat se, počkat a být zranitelní.“

Kniha je součástí Východní řady nakladatelství Alferia, ve které je zařazena i předchozí kniha autorky – Když není úniku: Umění milovat sebe a tento svět. V té se tato oblíbená učitelka věnuje sebepřijetí, milující laskavost, radosti, nalezení pravé podstaty i práci s nepohodlím. Přivítejte nevítané, se věnuje práci s nečekanými překážkami.

Pema Čhödrön je oblíbená buddhistická učitelka a mniška 

Narodila se v New Yorku v katolické rodině. Vystudovala anglickou literaturu dlouho působila jako učitelka. Ve svých pět a třiceti letech potakala svého tibetské učitele Chime rinpočheho a odjela do Londýna studovat buddhismus. V roce 1981 se stala první vysvěcenou buddhistickou tibetskou mniškou pocházející z Ameriky. 

Během studií přijala nové jméno, které by se dalo přeložit jako „lotosová pochodeň dharmy“. Během mnoha let působila v Honkongu, Coloradu a v Kanadě vedla první klášter tibetského buddhismu pro mnišky a mnichy ze západu. 

Knihu Přivítejte nevítané vydalo nakladatelství Alferia, zakoupíte na grada.cz.

sdílet: 
holubice
Podpořte nás

Děkujeme

Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat.

Pro platby zdarma v ČR a Eurozóně:
2502009848/2010 s uvedením slova
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro platby v ČR:
107-7380440287/0100 s uvedením
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí:
IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287 
BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX
Název účtu: CESTY K SOBĚ
Praha 4, 149 00
Česká republika

111
111 Kč
222
333 Kč
333
555 Kč
444
777 Kč
999
999 Kč
libovolna
libovolná částka
Cesty k sobě
FB ico