Zdroj: Pixabay.com

Meziplanetární magnetické pole blízko Země se ostře otočilo o 180 stupňů 6. ledna se na zemském povrchu v severním Norsku stalo něco neočekávaného – byla zaznamenána náhlá změna zemských proudů a magnetického pole a 15 minut před tím se meziplanetární magnetické pole blízko Země prudce otočilo o 180 stupňů a hustota slunečního větru se zvětšila více než 5 krát.

„Elektrické proudy začaly proudit,“ říká Rob Stams, který sleduje zemské proudy na geofyzikální observatoři Polarlightcenter v Lofotenu.

“Bylo to jako nějaký druh rázové vlny,” říká Stams. – Naše nástroje detekovaly náhlou silnou změnu proudů Země a našeho lokálního magnetického pole. Bylo to opravdu neočekávané. “

 Foto ZDE

Kosmická loď NASA ACE také objevila něco neobvyklého. Asi 15 minut před anomálií v Norsku se meziplanetární magnetické pole blízko Země prudce otočilo o 180 stupňů a hustota slunečního větru se zvětšila více než 5krát.

Země mohla překročit záhyb v proudové vrstvě heliosféry – obrovskou vlnovou membránu elektrického proudu pulzujícího přes sluneční soustavu. Takové křižovatky mohou způsobit takové účinky.

Polární záře vyplňovaly oblohu. Ryan Elsine fotografoval výboj světel z finského Utsjoki:

“To je překvapení!” Říká Elzeyn. „Polární záře byly náhlé a dynamické, s rychle se pohybujícími zelenými jehlami a několika fialovými pruhy!“

Tento  jev může mít vliv na seismickou aktivitu Země, která se může projevit díky setrvačnosti rotace jádra Země až třeba za více dní. Dnes však 7.1. již byly zaznamenány nejméně dva otřesy s amplitudou nad stupeň 6.
Rovněž by jsme to mohli interpretovat i jako předehru pro přepolování pólů Země s následky zastavení rotace po několik dní, než by se znovu spustila rotace Země, ovšem s opačným směrem, tedy Slunce by vycházelo na západě a zapadalo na východě, samozřejmě i další následky, třeba v počasí atd.

Zdroj: energieupramene.blogspot.com


Není v našich silách ručit za všechny obsahy videí, názory a jednání jednotlivců.
Přejeme vám všem mnoho lásky v této transformační době.


Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat a velmi nás mrzí, že se mnoho vašich chtěných plateb neuskutečnilo vzhledem k potížím funkčnosti platební brány. GoPay muselo přijmout nové podmínky bank, kdy spolkům neumožní on-line platby kartou. Prosíme o znovu zaslání/zasílání vašich příspěvků, prozatím přes klasický bankovní převod:

Pro platby v ČR: 107-7380440287/0100 s uvedením slova „Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí: IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287, BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX

Snažíme se pro vás najít jiné zjednodušující služby pro vaše platby. Děkujeme za pochopení i za podporu.

S láskou Cesty k sobě