V neděli 20. 12. 2015 budou aktivisté mezinárodního hnutí 269 Life upozorňovat veřejnost na krutost českých Vánoc. Na pražském Andělu v blízkosti obchodního centra uspořádají akci, která ukáže lidem pravdu skrývající se za slovy „vánoční tradice“. Smyslem této události je upozornit veřejnost na nelidský přístup k rybám, kaprům. Začátek jejich vystoupení je plánován na 13:30.

Tradice českých Vánoc, respektive zabíjení kapra, odporuje, dle tvrzení aktivistů, opravdovému duchu Vánoc. Ty mají být plné lásky, rodinné pohody, klidu a míru. Dodávají: „Na ulicích vidíme šílené krveprolití. Lidé se procházejí, užívají si vánoční atmosféru zatímco kapři trpí a umírají přímo před jejich očima. Nakonec si jejich mrtvá nebo značně potlučená těla donesou až domů. Nikdo z nich se nepozastaví nad absurditou, které se tímto dopouští. Nevnímají šílené utrpení kaprů, kteří vnímají bolest stejně jako my lidé. Zavírají před ním oči.“ Podle Kamily Jírové si české vánoční brutality všímají také turisti i cizinci žijící v Praze. Dodává: „Pohybuji se v mezinárodním prostředí a denně komunikuji s cizinci, kteří se zajímají o naši kulturu a Vánoce především. Velmi se pozastavují nad brutalitou „tradiční“ vánoční večeře. Jsou znechuceni zkrvavenými ulicemi, které připomínají bojiště a rozhodně v nich neevokují mírumilovnost těchto svátků.“ Brutalita na ulicích je pro tyto lidi naprosto nepřijatelná a neomluvitelná. Svým plánovaným vystoupením upozorní ostatní na podílu jejich viny v procesu, kterým si kapři procházejí. Nesoustředí se pouze na pojídání těchto tvorů, ale především na způsob, jakým je s nimi zacházeno, jak je jejich život plný strasti a bolesti. Aktivisti hnutí 269 poukazují na rovnost mezi živými tvory a na jejich práva.

K množství kaprů chovaných v naší zemi říkají: „V České republice je kapr chován v takovém množství, které uspokojí nejen tuzemský, ale také zahraniční trh. Produkce kapra tvoří asi 90 procent celkové produkce sladkovodních ryb u nás a pohybuje se kolem 16 – 18 tisíci tun ročně.“ Tyto a další informace zprostředkovávají veřejnosti i skrze webové stránkywww.czechtradition.cz a Facebook 269 Czech Republic.

Veřejný protest českých aktivistů je podporován například těmito zeměmi: Německo, Rakousko, Polsko, Slovensko, Španělsko, Itálie, Izrael a USA. Hrůzy, které se lidé vůči kaprům dopouští, si všimli i obyvatelé zmíněných zemí, kteří se chystají uspořádat různé protestní akce podporující české aktivisty. Tyto akce povedou pod záštitou místní odnože mezinárodního hnutí 269 Life.

Více informací: free269cz@gmail.com, Kamila Jírová tel. 777 883 555

Web : www.czechtradition.cz

www.269.cz

FB událost : https://www.facebook.com/events/949493421804683/

 


Není v našich silách ručit za všechny obsahy videí, názory a jednání jednotlivců.
Přejeme vám všem mnoho lásky v této transformační době.


Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat a velmi nás mrzí, že se mnoho vašich chtěných plateb neuskutečnilo vzhledem k potížím funkčnosti platební brány. GoPay muselo přijmout nové podmínky bank, kdy spolkům neumožní on-line platby kartou. Prosíme o znovu zaslání/zasílání vašich příspěvků, prozatím přes klasický bankovní převod:

Pro platby v ČR: 107-7380440287/0100 s uvedením slova „Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí: IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287, BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX

Snažíme se pro vás najít jiné zjednodušující služby pro vaše platby. Děkujeme za pochopení i za podporu.

S láskou Cesty k sobě