Zdroj: Pixabay.com

V pondělí 29. června 2020 můžete podpořit happening, který upozorňuje na dopady vyjímek, které ČEZ žádá z limitů na ochranu zdraví pro čtyři své elektrárny.

Doba čtení 1,5 min.

Cesty k sobě


Vážené novinářky, vážení novináři,

zveme vás na happening před začátkem valné hromady společnosti ČEZ. Happening upozorní na dopady provozu uhelných elektráren a výjimek z emisních limitů, o které ČEZ žádá.

ČEZ je největší dodavatel rtuti do ovzduší.

Zdarma pro všechny

Kdy: pondělí 29. června 2020, začátek v 9:15, konec v 9:45

Kde: vchod č. 10 do Kongresového centra Praha, 5. května 1640/65, Nusle 140 00 Praha 4 (před místem konání valné hromady společnosti ČEZ, a.s.) – mapa

Co:

Obrazově a informačně atraktivní happening před začátkem valné hromady společnosti ČEZ, která aktuálně žádá o výjimky z limitů znečišťování ovzduší rtutí a dalšími toxickými látkami ze svých uhelných elektráren. Happening humornou formou upozorní na dopady provozu elektráren na zdraví lidí i na změnu klimatu. Na závěr experti Hnutí DUHA a Greenpeace představí postoje a návrhy ekologických organizací k řešení uhelných elektráren a nastíní, jaké požadavky a otázky budou v souvislosti s provozem uhelných elektráren klást na následné valné hromadě ČEZ.

Kontext:

ČEZ jako největší provozovatel uhelných elektráren je i největší producent rtuti do ovzduší v ČR. Aktuálně ČEZ žádá o výjimky z limitů na ochranu zdraví pro čtyři své elektrárny (Počerady, Tušimice, Prunéřov a Ledvice) a velkou teplárnu Trmice. V případě Počerad – největšího zdroje rtuti i oxidu uhličitého do ovzduší – navrhuje ČEZ vypouštět 4x více rtuti, než stanoví nový limit na ochranu zdraví. A výjimku chce až do poloviny roku 2025, tedy rok a půl po předání elektrárny do rukou nového majitele, Pavla Tykače.

Happening pořádá Hnutí DUHA s podporou Greenpeace a Limity jsme my v rámci společné kampaně proti prodlužování provozu uhelné elektrárny Počerady. Více na: www.smradzpocerad.cz

Těšíme se na setkání s Vámi a prosíme o předběžné potvrzení účasti na email ales.miklik@hnutiduha.cz nebo telefonicky na 604 131 131.

Zdroj: www.hnutiduha.cz


Není v našich silách ručit za všechny obsahy videí, názory a jednání jednotlivců.
Přejeme vám všem mnoho lásky v této transformační době.


Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat a velmi nás mrzí, že se mnoho vašich chtěných plateb neuskutečnilo vzhledem k potížím funkčnosti platební brány. GoPay muselo přijmout nové podmínky bank, kdy spolkům neumožní on-line platby kartou. Prosíme o znovu zaslání/zasílání vašich příspěvků, prozatím přes klasický bankovní převod:

Pro platby v ČR: 107-7380440287/0100 s uvedením slova „Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí: IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287, BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX

Snažíme se pro vás najít jiné zjednodušující služby pro vaše platby. Děkujeme za pochopení i za podporu.

S láskou Cesty k sobě