Druhý ročník dokumentárního filmového festivalu Zvířata jsou taky lidi nabídne v pražském kině Atlas celkem 12 projekcí ve čtyřech festivalových dnech. Tématem přehlídky, která proběhne od 10. do 13. listopadu, jsou mnohovrstevnaté a mnohdy problematické vztahy lidí a ostatních zvířat.

Hlavní sál je zasvěcen zejména zvířatům – a to jak na svobodě v divočině jako slovenské snímky Strážce divočiny a Vlčí hory (oceněný hlavní cenou diváků na Academia Film Olomouc v roce 2014) a francouzský vizuální epos Příběh lesa s kouzelným dabingem Tomáše Hanáka, tak i v interakcích s lidmi, jako český dokument Lovu zdar!, oceňovaný a třaskavý norský dokument V kožešině (uvedený i na letošním festivalu Jeden svět) a konečně portrét izraelského aktivisty Život podle Ohada.

Projekce v malém sále se naopak zaměřují na roli lidí, filosofické aspekty domestikace zvířat (Speciesismus), téma veganství (Veganizovaní, Žij a nech žít, Vegan: Příběhy z každodenního života) a také zdravotní aspekty rostlinného stravování (Raději vidličky než nože, Spojené státy rostlinné).

Letošní festival nese pořadové číslo 2. První ročník se uskutečnil na podzim 2014 a představil 7 dokumentů převážně z USA. Druhé pokračování již klade mnohem větší důraz na situaci i dokumentaristiku evropskou, což by pořadatelé rádi uchovali i do budoucna.

Stejně jako při prvním ročníku bude na návštěvníky festivalu ve foyer kina čekat v sobotu a v neděli i drobné veganské občerstvení v režii cateringu Zelí belí.

Těšíme se na Vás,

tým Otevři oči, z.s.

 


Líbí se vám, co děláme?
Rádi byste podpořili provoz internetové televize Cesty k sobě?

200,-

Platba

300,-

Platba

500,-

Platba

1000,-

Platba

Za veškeré příspěvky předem děkujeme!

Zasláním daru dochází k uzavření darovací smlouvy dledarovacích podmínek.
Prohlášení o ochraně osobních údajů darujícího. Platba probíhá prostřednictvím služby

géčko.png verified_by_visa-full-colour.png Mastercard_SecureCode [Převedený].png visa-full-colour-rgb.png visa_electron_2015.png mc_accpt_match_eps.png me_accpt_match_eps.png ms_accpt_match_eps.png