Zdroj: pixabay.com

Den Země je celosvětovým svátkem. Chápeme však hloubku tohoto poselství? Proč slavíme tento svátek? Připomínáme si důležitost Země, Matky nás všech. Ať na Zemi pohlížíme jakkoliv, díky ní a z ní jsme živi. Zaslouží si naši úctu i péči. Je na čase se přestat chovat jako zlobivé děti a skutečně dospět.

Doba čtení 2 min.

Cesty k sobě


V dubnu je Den Země, svátek připomínaný na celém světě. Měli bychom slavit. A co vlastně? Že se nacházíme na krásné modrozelené planetě. Že máme díky naší matce Zemi k dispozici vše, co k životu potřebujeme. Je to opravdu „matka“ Země? Nestará se o lidi jako milující matka? Dává nám stromy pro odpočinek, vodu, abychom měli co pít, poskytuje půdu, která nám dává obživu, rostou na ní nejrůznější plody. V řekách a mořích můžeme plavat, na kopcích i v údolích si stavět svoje obydlí. Přívětivá milující planeta Země nabízí lidem všechno pro uspokojení jejich potřeb.

Můžeme tedy slavit, ne? Lidé jsou přece pochopitelně Zemi vděční za to, co jim poskytuje. Za to, co jim dává, o ni starostlivě pečují, ne? Ne! Jsme na pokraji ekologické katastrofy, a právě koronavirové epidemii vděčíme za razantní Stop! Život na Zemi neřídí Bůh, ale lidé, kterým dal svobodnou vůli. Ti znečistili ovzduší, ti ničí půdu chemickými přípravky, ti zanesli moře a řeky odpadky, plasty. Je čas skládat účty. Jednoduché pravidlo příčiny a následku – naše karma – je tu před námi. Lidé, sklízejte plody svého působení na Zemi! Koronavirus nás zastavil! Tvrdá lekce, která nás má probrat. Změny klimatu ignorujete, povodně a požáry nevnímáte? Co vás zastaví? Teď umírají za obrovského mediálního humbuku desítky, stovky, maximálně tisíce lidí na koronavirovou chřipku. Když nezměníte svůj dosavadní životní styl, svoje zběsilé vyrábění a hromadění odpadků, nesmyslné kácení lesů a drancování, dojdou zdroje přírody a vy svoji matku, matku Zemi, zničíte. Přijdete o všechno, co vám s láskou byla schopná poskytnout. Přijdete o všechno! A nebudete umírat v desítkách a stovkách, tisících, ale miliónech a stamilionech na nedostatek kvalitního jídla, pitné vody, čistého vzduchu… To vás čeká, jestli se okamžitě nevzpamatujete!

Není tedy čas Den Země slavit. Je čas začít jednat! A uvědomit si to, co nás pandemie měla naučit – vážit si vlastního života a zdraví! Vážit si přírody! Uvědomovat si skutečné hodnoty – a ne pseudohodnoty konzumní společnosti. Je čas změnit svůj životní styl, abychom přestali ničit životní prostředí. Lidstvu se ručička na hodinách zastavila za pět minut dvanáct. Je čas změnit směr!

Autorka: Renata Klára

Zdroj: www.terapieruna.cz


Není v našich silách ručit za všechny obsahy videí, názory a jednání jednotlivců.
Přejeme vám všem mnoho lásky v této transformační době.


Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat a velmi nás mrzí, že se mnoho vašich chtěných plateb neuskutečnilo vzhledem k potížím funkčnosti platební brány. GoPay muselo přijmout nové podmínky bank, kdy spolkům neumožní on-line platby kartou. Prosíme o znovu zaslání/zasílání vašich příspěvků, prozatím přes klasický bankovní převod:

Pro platby v ČR: 107-7380440287/0100 s uvedením slova „Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí: IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287, BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX

Snažíme se pro vás najít jiné zjednodušující služby pro vaše platby. Děkujeme za pochopení i za podporu.

S láskou Cesty k sobě