Pomoc pro Josefa, který je plně závislý na pomoci druhých

datum 30. 11. 2022
Zdroj obrázku: https://www.donio.cz/pomoc-pro-josefa

Představení sbírky

Jmenuji se Josef a můj život se proměnil před třemi lety. Až do té doby jsem byl aktivní pětapadesátník, který naplno pracoval, sportoval a žil. Na podzim roku 2019 se mi začal svět obracet naruby a všechno se změnilo. Z ničeho nic jsem začal zakopávat, přišly nevysvětlitelné pády a opouštěly mne síly. Po půl roce obcházení všech možných ordinací jsem byl hospitalizován na neurologickém oddělení Nemocnice Blansko, kde mi prakticky na mé narozeniny sdělili šokující diagnózu – je to ALS. Tehdy jsem ještě zvládl chůzi, byť s trekovými hůlkami a z posledních sil jsem zašel za dcerou do porodnice, abych se potěšil s čerstvě narozeným vnoučkem. Během tří měsíců jsem se ocitl na vozíku, zhoršovala se moje mluva a s obtížemi jsem se sám najedl. Dnes se nacházím ve stavu celotělové paralýzy, kdy jsem plně závislý na fyzické pomoci druhé osoby. Pečuje o mne moje přítelkyně Katka a to v režimu 24/7. Během těch tří let se nejenom mně, ale i jí obrátil svět vzhůru nohama.

Pokud se vybere 75 000,- budeme schopni pokrýt 3 až 4 měsíce práce osobní asistentky. Pokud by se vybralo víc, budeme si moc dovolit zaplatit asistentku třeba i na rok! Moc děkujeme

Komu pomůžeme?

Josef byl vždy neuvěřitelně živý a pracovitý. Říkávala jsem: „Pepi rovná se práce všeho druhu.“ Sportoval, běhal půlmaratony, jezdil na kole a denně pomáhal  s péčí o moje dvě děti – 17 a 9 let. Dnes se s Pepim dorozumíváme pouze očima, protože není schopen jiné komunikace. Naše „hovory“ probíhají pres oční lištu a program Grid, na které nás navedla nadace ALSA. Záleží mi na tom, abych mohla o Pepiho pečovat v domácím prostředí. Ráda bych občasným odpočinkem nabyla nových sil a k tomu potřebuji lidskou pomoc: pečovatelku či pečovatele, který by mne u Pepiho odborně a spolehlivě zastoupil. Finance ze sbírky by nám umožnily takového člověka najít a zaplatit.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze potřebujeme na osobní asistenci. Kateřina se stará o Josefa sedm dní v týdnu a 24 hodin denně. Musí ho krmit, přetáčet, vařit, cvičit s ním, odsávat hleny, pečovat.  Trvá to tři roky. Takový nápor se nedá vydržet dlouho a Kateřina potřebuje pomoc, na kterou se vzhledem k tomu, že nemůže chodit do práce, nedostává financí. 

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?
Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Zdroj: www.donio.cz

sdílet: 
holubice
Podpořte nás

Děkujeme

Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat.

Pro platby zdarma v ČR a Eurozóně:
2502009848/2010 s uvedením slova
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro platby v ČR:
107-7380440287/0100 s uvedením
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí:
IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287 
BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX
Název účtu: CESTY K SOBĚ
Praha 4, 149 00
Česká republika

111
111 Kč
222
333 Kč
333
555 Kč
444
777 Kč
999
999 Kč
libovolna
libovolná částka
Cesty k sobě
FB ico