Pokusný poryv větru a příště už letíme

datum 6. 4. 2021
Zdroj: Pixabay.com
První ranní pohled do zrcadla a zkrat! Zatímco si v náhlém popudu stříhám půlku hlavy nůžkami na manikúru (zvládne to Schillerová, zvládnu to taky!), v rádiu kdosi mluví o Stravinského skandálním uvedení Svěcení jara, při němž se rozpoutala bitka na premiéře. Přirovnání k Picassovým Slečnám z Avignonu a šokovému odhalení kubismu. TVL, to už není náhoda! A taky jo: Luna ve Vodnáři a v kvadrátu k Uranu. Chaos kam se podíváš! Celý den, dopoledne silněji, k večeru přeháňky slábnou. Pocitově neklid, nervozita, podrážděnost a zvýšená tepová frekvence. Tempo překotné, nekoordinované, roztříštěné. A rychlé! Jakože hodně rychlé! Protože Uran má Lunu zmáknutou jak kvadrátem, tak vládou nad znamením, kam chudera zmatená zaskočila, a k tomu na paralelní lince baterie čtyř planet v Beranu.
Rozhodně se nebudeme nudit. A může to být svým způsobem i komické, máte-li rádi ironii, sarkasmus a humor typu „uklouznu na banánové šlupce, padám ze schodů, hystericky se směju a zuby mi lítají na všechny strany“. Ale komické neznamená veselé, radostné nebo dokonce šťastné. Pozorovatelé se určitě bavit mohou, jinak by neexistovaly pořady typu Natoč to! Nicméně na každého pozorovatele dojde a všichni dostaneme příležitost zazářit v hlavní roli. Absence radostného veselí je dána samou povahou teoreticky odtažité, experimentální a intelektově založené Luny, a taky faktem, že se Luna současně váže k Saturnu. Načasování je identické jako s Uranem, dopoledne přituhuje, odpoledne krusta puká a nádech do plných plic. A když už mluvíme o čase … ježíšikriste, už je půl, zase jsem se zapomněla, hlavu mám mokrou, no nic, to uschne cestou, otevřu si okýnko, vyčistit zuby a valím …

… do auta naskakuje čistokrevný, vyšinutý Uran, avšak hned na první zastávce přistupuje Saturn. Čas jako by se zastavil. Ztělesněná stabilita až statičnost, tíživá nehybnost, zatuhlá struktura, únava a bolest, respekt k pravidlům navzdory neustálým stížnostem na ně, protože „Je to hrozný, ale co naděláš, když je to nařízení?!“. Oh well, Uran se ošívá a v oku mu naskakuje tik! Začíná fáze vyrovnávání. Uran cítí, že vběhl do slepé uličky, že mu osud nasazuje ohlávku a na nohu přivazuje betonový kvádr, aby jasně deklaroval, že žádné kvantové skoky tu netrpíme. Saturn strádá taky, jinak: hanbou se propadá za uranskou nevychovanost před každým představitelem autority, což je (v jeho očích) každý, kdo drží v ruce klíče od něčeho a je mu přes padesát. V prostředí bílých plášťů se stud rozlije plošně.

Takže, na osobní úrovni si dnes osaháme své limity, skutečně fyzicky se zastavíme o zeď, která brání našemu rozletu a blokuje pocit, že můžeme svobodně dýchat, že můžeme roztáhnout křídla a vzlétnout. Ještě neletíme, ale už cítíme, že to potřebujeme jako sůl! Začínáme si vizualizovat trajektorii letu, posilovat křídla a zejména detailně rekognoskovat terén a prohlížet zeď: chce to pár nárazů, oloupat omítku, vydrolit maltu a pak už pěkně cihlu po cihle dolů … Dnes tedy spíš přípravná fáze, protože ve hře je zatím jen Luna a ještě k tomu přilepená na Saturn. Je to sice Luna pokrevně spřízněná se všemi anarchisty světa, ale přece jen se může cítit poněkud inhibovaná. On ten Saturn za zadkem dělá svoje: Impulsivní touhu rozkopat všechno, co mi stojí v cestě, zasype povinností jak hromadou štěrku. Jakýkoliv pokus o svobodné sebevyjádřením zabije diktátem tradice a přísným pohledem zpod kostěných brýlí. Navalí na nás zodpovědnost a úkoly, pohrozí trestem a na rebelii už nezbude prostor. A přesto se okno pootevře, průvan prudce třískne okenicemi, svěží proud vzduchu rozmetá pečlivě srovnané papíry a spolu s nadějí je rozhází všude po místnosti.

Protože tohle téma dneškem nezačíná a nekončí, odteďka bude na tapetě v jednom kuse. Souvisí s kvadrátem Saturnu ve Vodnáři a Uranu v Býku, který střídavě posiluje a rozvolňuje se, ale de facto drží háky po celý rok 2021. Což znamená, že minimálně na lunární úrovni se k němu vztáhneme čtyřikrát do měsíce a na úrovni osobních planet (aspoň těch rychlých, co stihnou oběhnout kolečko za rok – Slunce, Merkur, Venuše) čtyřikrát do roka. První kompletní sekvence nás čeká od 21. dubna do 2. května. Tak jo. So far, so good, musím běžet, konec saturnského ticha a klidu v čekárně (sem Uran nedosáhne, tím pádem wifi taky ne) a vyrážíme do zběsilého světa tam venku. Třeba na sebe narazíme! Mějte se a bacha na nervy, vyrovnávání!

P.S. Luna, Uran, Saturn, to je furt něco, ale kvůli tmu rozhodně nezapomeňme na to rande, Mars a Venuše už v přesném sextilu!

sdílet: 
holubice
Podpořte nás

Děkujeme

Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat.

Pro platby zdarma v ČR a Eurozóně:
2502009848/2010 s uvedením slova
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro platby v ČR:
107-7380440287/0100 s uvedením
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí:
IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287 
BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX
Název účtu: CESTY K SOBĚ
Praha 4, 149 00
Česká republika

111
111 Kč
222
333 Kč
333
555 Kč
444
777 Kč
999
999 Kč
libovolna
libovolná částka
Cesty k sobě
FB ico