Pokud jste ještě nezačali s cílenou detoxikací organismu, tak máte nejvyšší čas! 

datum 29. 3. 2022

Je tu jaro a s ním nastává vhodný čas pro důkladnou očistu těla. Velmi nám všem prospěje, když se po náročném zimním obdobím důkladně pročistíme od nahromaděných toxinů a zplodin a jako bonus se ještě zbavíme i pár nepříjemných tukových polštářů. 

Co je to vlastně detoxikace?

Detoxikace je v podstatě cílená očista organismu - je to metoda využívaná již tisíce let. Jejím cílem je hluboké pročištění organismu, úleva od všech škodlivin, kterými je zanesené. Toxiny jsou vylučovány prostřednictvím orgánů - jater, ledvin, střev, pokožkou i plic.

Očistné kúry nepotřebují drahé přípravky, úplně si vystačíme s obyčejnými přísadami ze špíže. 

Rýžová dieta

Trávicí trakt spolehlivě vyčistí rýže natural. Když tuto proceduru pečlivě dodržíme, zbavíme se i pár nechtěných kilogramů.

Rýžová dieta spočívá v tom, že po 2 -5 dní konzumujeme (dle chuti a vůle) pouze uvařenou rýži natural, které však můžeme sníst „co hrdlo ráčí“. Pro zvýšení čisticího účinku ještě 4× denně spolkneme 1 lžíci lněného semene a zapijeme 0,5 litrem vlažné vody.

Zelí s rýží

Známá a účinná je i kúra z kyselého zelí a rýže. Tři až pět dní (dle vůle a vůle), pojídáme pouze kyselé zelí, které střídáme s uvařenou rýží natural, můžeme sníst tolik, kolik chceme, ale nic víc. K tomu musíme denně vypít 2,5 litru neperlivé pramenité vody. 

Pohanková očistná kúra

Detoxikace organismu pomocí pohanky je výbornou očistnou procedurou. Po dobu 2 - 5 dnů (dle chuti a vůle) konzumujeme v neomezeném množství pouze nesolenou vařenou pohanku a k ní pijeme 2,5 litru vlažné vody, nic víc.

Jablečná očista

Výbornou a zároveň docela příjemnou očistou je jablečná kúra. Během 1 - 5 dnů konzumujeme pouze jablka, denně 1,5 kilogramu. Upřednostňujeme samozřejmě domácí sortiment. Pokud nemáme, u kupovaných jablek je nutné pečlivě odstranit slupku, kvůli chemickému postřiku.

Jablka konzumujeme během celého dne syrová. Nesmíme zapomenout na kvalitní pitný režim, což je 2,5 litru pramenité neperlivé vody. Nic víc.

 Po skončení očistných kúr začínáme jídelníček pozvolna, například dušenou zeleninou, polévkami, zeleninovými či ovocnými saláty.

TIP: Očistné kúry můžeme libovolně kombinovat.

Simona Procházková DiS., bylinkářka a spolumajitelka manufaktury www.lecime-prirodou.cz

sdílet: 
holubice
Podpořte nás

Děkujeme

Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat.

Pro platby zdarma v ČR a Eurozóně:
2502009848/2010 s uvedením slova
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro platby v ČR:
107-7380440287/0100 s uvedením
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí:
IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287 
BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX
Název účtu: CESTY K SOBĚ
Praha 4, 149 00
Česká republika

111
111 Kč
222
333 Kč
333
555 Kč
444
777 Kč
999
999 Kč
libovolna
libovolná částka
Cesty k sobě
FB ico