Zdroj: Pixabay.com

Naše přesvědčení, síla vůle a odhodlání nám pomáhá v životě zvládnout i věci, které se zdají téměř nemožné. Nevěříte? Přečtěte si říběh o Honzovi a uvidíte, že je to tak.

Doba čtení 1 min.

Cesty k sobě


Slavný Honza z pohádek, šel zase jednou do světa. Cestou si usmyslel, že vždy dostane to, co si bude přát. Brouzdal se tedy lesem a polem, chodil světem křížem, krážem, až přišel do krásného královského města, plného světel. Jak tak pořád přemýšlel o tom, co nádherného by si měl asi tak přát, zastavil se zrovna u výlohy zlatnického krámu. Měli tam vystavené překrásné ruční práce ze zlata a mezi tou nádherou seděly i krásné, zlaté náušnice.

I pomyslel si Honza: “Takové náušnice bych chtěl, a dokonce bych je chtěl i nosit.” A ještě než se vůbec vynadíval na tu nádheru, uzrálo mu v hlavě skálopevné rozhodnutí: Ano, chce ty zlaté náušnice a chce je dokonce i nosit! I představil si sám sebe, jak stojí na podstavci z perel, zalitý krásným, bílým světlem, na krku má zlatý řetěz, na sobě vyšívaný přehoz pro krále a v uších ty nádherné, zlaté náušnice. Viděl se králem v zemi, kde muži nosili stále náušnice v uších. Takhle si sám sebe představoval každé ráno, v poledne i večer, při svých cestách světem.

Nakonec to dopadlo tak, že se v jednom království, myslím, že Švédském, zamiloval do princezny Anastázie. Dostal od jejího táty za úkol přinést z mořského dna 3 truhly plné perel a když to Honza řádně splnil, dostal za ženu princeznu Anastázii a do uší krásné, zlaté náušnice. Ty byly totiž v té zemi známkou odvahy, síly a statečnosti. Nosívali je jenom muži silní, odvážní a stateční a Honza jim byl všem vzorem. Nosil pyšně zlaté náušnice, mušelínový plášť, miloval svoji ženu Anastázii, měl s ní 4 děti a žili spolu spokojeně ještě mnoho let. Honza učil všechny děti i dospělé ve svém království, jak dosáhnout všeho, co si člověk přeje, silou vůle, a tak se stalo Švédské království nejbohatším královstvím v celé Evropě.

Autorka: Ludmila Doležalová


Není v našich silách ručit za všechny obsahy videí, názory a jednání jednotlivců.
Přejeme vám všem mnoho lásky v této transformační době.


Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat a velmi nás mrzí, že se mnoho vašich chtěných plateb neuskutečnilo vzhledem k potížím funkčnosti platební brány. GoPay muselo přijmout nové podmínky bank, kdy spolkům neumožní on-line platby kartou. Prosíme o znovu zaslání/zasílání vašich příspěvků, prozatím přes klasický bankovní převod:

Pro platby v ČR: 107-7380440287/0100 s uvedením slova „Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí: IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287, BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX

Snažíme se pro vás najít jiné zjednodušující služby pro vaše platby. Děkujeme za pochopení i za podporu.

S láskou Cesty k sobě