Zdroj: Pixabay.com

Slova mají svou energii a velkou sílu. Ne nadarmo si všichni máme dávat pozor na to, co říkáme. Zejména, když jsme naštvaní. A víte proč? Přečtět si příběh o malé holčičce, které se pěkně vymstila její urputná povaha.

Doba čtení 2,5 min.

Cesty k sobě


Byla jednou jedna velice roztomilá pusinka, celá červená a jenom k zulíbání. Někdy však byla tak nevymáchaná, že vypouštěla ošklivá slovíčka. Nebylo to moc hezké a pusince to vůbec neslušelo, avšak dělala to pořád, nejméně dvakrát do měsíce.

Pusinka patřila Lilian, která žila v krásném parku v Kanadě. Lilian byla většinou slušná a roztomilá, ale někdy byla tak vzteklá, že potom začala z té pusinky vypouštět tak ohavná slova, která se někdy dokonce změnila v odporné slizké hady a lezly z té pusinky na světlo. Lilian se vždycky při vypouštěni hadů proměnila v ošklivou čarodějnici, shrbenou a vrásčitou a z té červené pusinky se stala ošklivá, černá díra. Čím déle Lilian vypouštěla zlá slova, tím déle čarodějnici trvalo, než se zase proměnila zpátky v hezkou, roztomilou holčičku s červenou pusinkou. Až jednou! Co se nestalo?

Lilian byla zase vzteklá a začala vypouštět slizké hady. Přeměnila se na šeredku čarodějnici, jako vždycky, jenomže když přestala, čarodějnicí zůstala pořád. Nezměnila se zpátky a namísto roztomilé holčičky, zůstala v dětském pokoji babizna, ošklivá stařena. A tu se teprve Lilian zalekla doopravdy. Začala naříkat a slibovat, že se polepší, že už bude hodná, ale nic naplat. Zůstala dál tou šerednou, zlou čarodějnicí. Ruce měla scvrklé, špinavé drápy na nich, zlou vrásčitou tvář, nos obrovský, červený a chlupatý, zuby téměř žádné, no hrůza pohledět. A černou opuchlou, strupatou díru měla namísto krásné, červené pusinky. Lilian se v tomto stavu samozřejmě ani nechtěla nikomu ukázat, tak jenom seděla doma, ve svém pokojíčku a nemohla nic dělat. Dokonce začala v pokojíčku i uklízet z nudy, což se už dlouho nestalo.  Dokonce nemohla ani telefonovat a to byl pro ni úplně nejhorší trest. Hlas měla totiž také skuhravý a odporný,jako zlá stařena.

Seděla takto doma zavřená 14 dní, školu zanedbala, kamarádky neměla, takže nakonec už toho měla dost. Řekla si, že přeci musí najít způsob, jak se z té šeredky zase promění sama v sebe.

Při té příležitosti se  zcela vážně rozhodla, že až se ji to podaří, že už nikdy nevypustí ze své roztomilé pusinky ani jedno zlé slovo.

A tak se také stalo.

Lilian sice trvalo ještě dalších 14 dní, než našla způsob, jak dosáhnout kýžené přeměny. Nikomu sice neřekla, jak to udělala,

ani mamince, ani kamarádce, ale pravdou je, že se jí to podařilo.

Od té doby již nikdy zlé slovo z pusinky nevypustila.

A byla zase tou roztomilou malou holčičkou, až do té doby, než vyrostla. Ale ani pak ji nikdy nikdo neslyšel říci jediné zlé slovo.

Nikdy totiž nezapomněla na ten dlouhý měsíc v kůži šeredné čarodějnice.

Zdroj: Ludmila Doležalová

Autorka: Ludmila Doležalová


Není v našich silách ručit za všechny obsahy videí, názory a jednání jednotlivců.
Přejeme vám všem mnoho lásky v této transformační době.


Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat a velmi nás mrzí, že se mnoho vašich chtěných plateb neuskutečnilo vzhledem k potížím funkčnosti platební brány. GoPay muselo přijmout nové podmínky bank, kdy spolkům neumožní on-line platby kartou. Prosíme o znovu zaslání/zasílání vašich příspěvků, prozatím přes klasický bankovní převod:

Pro platby v ČR: 107-7380440287/0100 s uvedením slova „Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí: IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287, BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX

Snažíme se pro vás najít jiné zjednodušující služby pro vaše platby. Děkujeme za pochopení i za podporu.

S láskou Cesty k sobě