Pohádka o mořské panně Amélii

datum 4. 10. 2020
Zdroj: Pixabay.com

Mít rád sám sebe, to je základ šťastného života. Myslíte, že se to učí jen člověk? Omyl. I krásná mořská panna se někdy potřebuje mít ráda taková, jaká je. A jak se to Amélii podařilo? Dozvíte se v pohádce.

Doba čtení 3 min.

Cesty k sobě


Mořská panna Amélie, která žila staletí, sedávala na břehu  Ontarijského jezera a bylo jí  občas smutno. Již  po několik staletí žila sama. Nemohla totiž pořád najít svého mořského prince a to ji poslední dobou tak trápilo, že už ani netančila.

Obyčejně totiž tančívala v noci, protože v noci se změnila v krásnou lesní pannu a tančívala  za svitu měsíce v břízovém lese, který na kraji tohoto krásného jezera rostl. Zajíci, medvědi, veverky a jiná lesní zvěř byli vděční diváci. Mořská panna nesmírně milovala tuto proměnu v lesní  žínku. Avšak vždycky úderem půlnoci se změnila v mořskou pannu, hupsla do vody, zamávala zvířátkům velkým ocasem a byla pryč.

V mořské říši sice viděla nádherné ryby, dokonce pozorovala mnohokrát

i Rybu Baracudu, jak dostává rány od Úhoře, ale chtěla by raději žít na suchu, jako lesní  žínka. Neměla ráda svůj ocas, který jí svazoval nohy, aby nemohla tančit.

A protože byla takto nespokojená se svým tělem a se svým posláním Mořské panny, nic se jí nedařilo. Náladu neměla, a dokonce začala být i protivná  na všechny ryby, které  cestou potkávala.

Až jednou!! Potkala překrásného Sumce. Jmenoval se Jiří a  měl krásně zatočené kníry, špičkou nahoru. Mohl na ní oči nechat a pořád za ní plaval. Pravil jí:"Ty máš tak nádherná kukadla, že jsem ještě taková neviděl. A ten překrásný ocas! Jak se půvabně vlní, když plaveš. Je to opravdu lahůdka,  pozorovat tě zdálky".

Mořská Panna Amélie se zamyslela a povídá si: "Možná, že jsem opravdu tak krásná, vlastně jsem se ještě nikdy neviděla". A rozhodla se, že se na sebe jistě podívá. Ale jak? Nohy měla jenom v noci, kdy odlesk na vodní hladině nebyl ani vidět. Přes den se zase nemohla postavit, protože měla ocas.

Jak tak pořád hledala nápad, jak a kde najít zrcadlo, začala se již vžívat  do pocitu, že je opravdu tak nádherná, jak ji Sumec Jiří popsal. Najednou  se milovala, byla plná lásky a obdivu sama k sobě. To se odráželo na všech rybách, které cestou potkávala, usmívala se na ně a mávala jim. Ryby zase na oplátku mávaly Amélii a náhle bylo Ontarijské jezero i Mořská říše plná pohody, slunečních paprsků a příjemného tepla, což byla asi láska.

A jak si tak Amélie změnila ve své hlavě představu o sobě, zapomněla úplně na to, že hledá zrcadlo, protože už se sama jasně viděla. Zářila krásou a vnitřním světlem a přitahovala tak k sobě všechny mořské prince, hledající nevěstu. A jednou dokonce potkala i toho pravého!

Měl totiž na ruce krásný, starožitný, stříbrný prsten po své praprababičce. Hned jak ho Amélie spatřila, věděla, že je to ON. Dříve ho vídávala jenom ve snech, míval zamoučený obličej a nabízel jí tento prsten se zeleným kamenem. Teď ho viděla ve skutečnosti, bez zamoučeného obličeje. Odrážel v sobě jako zrcadlo veškerou lásku, kterou Amélie zářila.

Netrvalo ani 3 dny a byla obrovská svatba, o které si Ontarijské jezero

i Mořská říše povídá ještě dnes.

 

A mořská panna Amélie teprve pochopila, že jenom tehdy, až se člověk, nebo  mořská panna začne mít rád, sám sebe i své tělo, tak teprve potom najde to štěstí, které pořád hledá a pak ho může i rozdávat!

 

A zase zazvonil zvonec a pohádky byl konec.

Autorka: Ludmila -doležalová

sdílet: 
holubice
Podpořte nás

Děkujeme

Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat.

Pro platby zdarma v ČR a Eurozóně:
2502009848/2010 s uvedením slova
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro platby v ČR:
107-7380440287/0100 s uvedením
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí:
IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287 
BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX
Název účtu: CESTY K SOBĚ
Praha 4, 149 00
Česká republika

111
111 Kč
222
333 Kč
333
555 Kč
444
777 Kč
999
999 Kč
libovolna
libovolná částka
Cesty k sobě
FB ico