Pohádka o létajícím křesle

datum 27. 9. 2020
Zdroj: Pixabay.com

Jaké je to vaše životní poslání? Víte, že úplně každý má svůj jedinečný dar, který může využít ve prospěch všech? Někdy na něj přijdete úplně nečekaně. Třeba Linda kvůli tomu odcestovala do Afriky. Zajímá vás, copak se tam dozvěděla?

Doba čtení 3 min.

Cesty k sobě


V Praze žila jedna hezká holčička. Jmenovala se Linda a nesmírně ráda létala ve svém křesle. Pozorovala vždy ze shora, kde se co nového staví a milovala ten nádherný pocit, když kolem ní proudil vzduch a létali ptáci. Také se i trochu bála, protože se musela držet svého křesla velmi pevně, skoro jako klíště, jinak by uletěla. Ale nevyměnila by ten nádherný pocit  za nic jiného. Lítávala tak nad Prahou, většinou nad Vltavou a pozorovala život ze shora.

Jednou potkala cestou čápa. Čáp zrovna nesl krásné miminko a tak byla holčička zvědavá, kampak, že čáp to dítě nese?

I zeptala se čápa, jestli může letět s ním, podívat se, komu bude miminko naděleno. Čáp jenom pokýval hlavou, protože kdyby otevřel zobák, miminko by mu jistě vypadlo.

Tak spolu letěli vzduchem, podivná dvojice, většinou nevídaná.

Čáp s miminkem a Linda v létajícím křesle.

Doletěli tak spolu až do Afriky. Tam bylo miminko složeno před královskou rodinou krále Uru, která už měla dětí devět. I zajásali, že mají ještě desáté, protože si to mohli dovolit. Čápovi pěkně poděkovali a odměnili ho nádherným obědem z Afrických žížal. Lindu mezitím pozvali, aby si prohlédla jejich království. Bylo nádherné, exotické, květy a rostliny nevídaných barev a tvarů, stromy obrovské, palác přepychový a moře nádherně teplé.

I rozhodla se Linda, že tam několik dní pobude, neboť královská rodina jí k tomu převelice přemlouvala. Mysleli si totiž, že Linda je nějaká kouzelnice ze severských zemí, když přiletěla v létajícím křesle.

A Linda opravdu kouzelnice byla. Ještě to sice sama nevěděla, ale měla tu moc, nebo lépe ten dar, že se vždy telepaticky dozvěděla, co si lidé myslí. Vlastně četla myšlenky a rozuměla zvířecí i miminkovské řeči. Dokonce se tak bavila i s Čápem, když spolu letěli a doma si tak vždycky povídala se svým psem L.A.. Nijak ji však nenapadlo, že to je dar, kterého má používat pro dobro lidí.

Každý totiž má nějaký dar a každý musí přijít v životě na to, jaký dar nebo talent to je a jak ho má v životě používat, aby sloužil všem lidem. A to je vlastně úkol každého člověka na Zemi.

 

A tak Linda přiletěla až do Afriky, aby tento dar objevila a začala používat. Jak tak totiž chodila po tom Africkém království, povšimla si křiku dítěte, miminka, které Čáp právě přinesl. Leželo v kolíbce a volalo na Lindu: "Zachraň mě, zachraň, leze na mě velká kobra!!"

Linda ani nepřemýšlela o tom, jak to, že miminku rozumí, popadla kolébku a utíkala s ní do paláce, kde jí postavila na bezpečné místo.

Vzápětí se rozštěkali všichni psi a vyháněli obrovskou kobru, která už ohmatávala svým obrovským tělem místo, kde ještě před chvílí miminko leželo. Královská rodina padla před Lindou na kolena, děkovali jí mohutně a zavalili jí spoustou darů, takže ani nemohla odletět ve svém křesle. Dostala tedy i nádhernou helikoptéru, aby mohla létat bezpečněji a to i se svým psem L.A.

Linda se tedy vrátila zpět do Prahy s Africkou helikoptérou a křeslo postavila na důstojné místo ve svém pražském bytě. Občas si v křesle ještě zaletěla na výlet, jen tak nad Prahou, ale většinou již létávala ve své helikoptéře.

Naučila se využívat svůj telepatický dar a kdykoliv někomu hrozilo nebezpečí, byla tam Linda, aby ho na to upozornila, nebo zachránila.

A protože lítala většinou s L.A., který jí pomáhal, říkali jim lidé

"Létající zachránci".

Ti dva pak spolu zachránili stovky a stovky lidí a všichni je milovali.

Nakonec jim na Petříně postavili krásnou sochu, která tam stojí dodnes a děti si k ní chodí hrát se svými pejsky.

Autorka: Ludmila Doležalová

 

sdílet: 
holubice
Podpořte nás

Děkujeme

Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat.

Pro platby zdarma v ČR a Eurozóně:
2502009848/2010 s uvedením slova
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro platby v ČR:
107-7380440287/0100 s uvedením
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí:
IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287 
BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX
Název účtu: CESTY K SOBĚ
Praha 4, 149 00
Česká republika

111
111 Kč
222
333 Kč
333
555 Kč
444
777 Kč
999
999 Kč
libovolna
libovolná částka
Cesty k sobě
FB ico