Zdroj: Pixabay.com

Každý z nás dokáže v životě všechno, co si pomyslí. Musíme tomu dostatečně věřit a nesmíme si nechat namluvit, že něco nejde. Nebo se dokonce nechat vystrašit okolím. Své o tom ví Baracuda, která za celý svůj život nezvládla sníst Makrelu. A víte proč?

Doba čtení 1 min.

Cesty k sobě


V moři, hluboko pod hladinou, žila jedna velká ryba, která se jmenovala Baracuda. Ryba Baracuda si žila svůj život celkem poklidně, avšak jenom do té doby, než potkala manželský pár, elektrického Úhoře a Makrelu. Za normalních okolností by ryba Baracuda Makrelu obyčejně snědla, neboť to byla její oblíbená pochoutka. Ale protože Makrela měla za muže elektrického Úhoře, který jí všude doprovázel, vždycky, když se ryba Baracuda priblížila k Makrele, aby se do ní zakousla, připlížil se zezadu Úhoř a PRÁSK!

Dal Baracudě takovou ránu, elektrický šok, že se z toho Baracuda ryba nemohla 14 dní vzpamatovat.

A tak se to opakovalo denně několikrát. Mladí manželé Úhořovi bydleli přimo naproti paní Baracudové. Každý den ráno Baracuda ryba vylezla, přiblížila se k Makrele, Úhoř práskl a ryba Baracuda, ochromena ranou, zalezla zase zpět do svého bytu.

Pomalu, ale jistě, bylo Baracudě jasné, že ta protivná Makrela musí mít nějaké kouzlo, které ji ochraňuje. Ani zdaleka netušila, že je to mužíček Úhoř, kdo umí dávat takové rány. A tak si Baracuda pomalu začala zvykat na to, že je lepší se Makrele vyhnout, aby nedostala ránu.

Léta uplynula a Úhoř, ochránce a manžel, Makrele umřel. Makrela byla celá smutná a byla ještě smutnější, když si uvědomila, že teď ji ryba Baracuda docela určitě sežere.

Jenže, veřte tomu děti, nebo ne, ryba Baracuda si Makrely již ani nevšimla. Celý život dostávala takové rány, které měla silně zapsané v podvědomí, že už ji nenapadlo zkoumat znovu, jestli ještě nějakou dostane. A tak si Baracuda ryba, ve své hlavě, vytvořila jakousi skleněnou, neviditelnou hráz, kterou již v životě nikdy nepřekročila.

Ale Vy děti si pamatujte, že si nesmíte nechat namluvit, že něco neumíte, nebo nemůžete, jako si to namluvila ryba Baracuda. Protože když se někdo rozhodne, že něco chce a veří tomu, že to dostane, tak to vždycky dostane.            

Stejně jako Honza v pohádce o zlatých náušnicích.

Autorka: Ludmila Doležalová


Není v našich silách ručit za všechny obsahy videí, názory a jednání jednotlivců.
Přejeme vám všem mnoho lásky v této transformační době.


Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat a velmi nás mrzí, že se mnoho vašich chtěných plateb neuskutečnilo vzhledem k potížím funkčnosti platební brány. GoPay muselo přijmout nové podmínky bank, kdy spolkům neumožní on-line platby kartou. Prosíme o znovu zaslání/zasílání vašich příspěvků, prozatím přes klasický bankovní převod:

Pro platby v ČR: 107-7380440287/0100 s uvedením slova „Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí: IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287, BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX

Snažíme se pro vás najít jiné zjednodušující služby pro vaše platby. Děkujeme za pochopení i za podporu.

S láskou Cesty k sobě