Pohádka o Baracudě Rybě

datum 6. 9. 2020
Zdroj: Pixabay.com

Každý z nás dokáže v životě všechno, co si pomyslí. Musíme tomu dostatečně věřit a nesmíme si nechat namluvit, že něco nejde. Nebo se dokonce nechat vystrašit okolím. Své o tom ví Baracuda, která za celý svůj život nezvládla sníst Makrelu. A víte proč?

Doba čtení 1 min.

Cesty k sobě


V moři, hluboko pod hladinou, žila jedna velká ryba, která se jmenovala Baracuda. Ryba Baracuda si žila svůj život celkem poklidně, avšak jenom do té doby, než potkala manželský pár, elektrického Úhoře a Makrelu. Za normalních okolností by ryba Baracuda Makrelu obyčejně snědla, neboť to byla její oblíbená pochoutka. Ale protože Makrela měla za muže elektrického Úhoře, který jí všude doprovázel, vždycky, když se ryba Baracuda priblížila k Makrele, aby se do ní zakousla, připlížil se zezadu Úhoř a PRÁSK!

Dal Baracudě takovou ránu, elektrický šok, že se z toho Baracuda ryba nemohla 14 dní vzpamatovat.

A tak se to opakovalo denně několikrát. Mladí manželé Úhořovi bydleli přimo naproti paní Baracudové. Každý den ráno Baracuda ryba vylezla, přiblížila se k Makrele, Úhoř práskl a ryba Baracuda, ochromena ranou, zalezla zase zpět do svého bytu.

Pomalu, ale jistě, bylo Baracudě jasné, že ta protivná Makrela musí mít nějaké kouzlo, které ji ochraňuje. Ani zdaleka netušila, že je to mužíček Úhoř, kdo umí dávat takové rány. A tak si Baracuda pomalu začala zvykat na to, že je lepší se Makrele vyhnout, aby nedostala ránu.

Léta uplynula a Úhoř, ochránce a manžel, Makrele umřel. Makrela byla celá smutná a byla ještě smutnější, když si uvědomila, že teď ji ryba Baracuda docela určitě sežere.

Jenže, veřte tomu děti, nebo ne, ryba Baracuda si Makrely již ani nevšimla. Celý život dostávala takové rány, které měla silně zapsané v podvědomí, že už ji nenapadlo zkoumat znovu, jestli ještě nějakou dostane. A tak si Baracuda ryba, ve své hlavě, vytvořila jakousi skleněnou, neviditelnou hráz, kterou již v životě nikdy nepřekročila.

Ale Vy děti si pamatujte, že si nesmíte nechat namluvit, že něco neumíte, nebo nemůžete, jako si to namluvila ryba Baracuda. Protože když se někdo rozhodne, že něco chce a veří tomu, že to dostane, tak to vždycky dostane.            

Stejně jako Honza v pohádce o zlatých náušnicích.

Autorka: Ludmila Doležalová

sdílet: 
holubice
Podpořte nás

Děkujeme

Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat.

Pro platby zdarma v ČR a Eurozóně:
2502009848/2010 s uvedením slova
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro platby v ČR:
107-7380440287/0100 s uvedením
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí:
IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287 
BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX
Název účtu: CESTY K SOBĚ
Praha 4, 149 00
Česká republika

111
111 Kč
222
333 Kč
333
555 Kč
444
777 Kč
999
999 Kč
libovolna
libovolná částka
Cesty k sobě
FB ico