Zdroj: Pixabay.com

Zrušení letošního mezinárodního knižního veletrhu a literárního festivalu Svět knihy Praha nás motivovalo, abychom nesložili ruce v klín a pomohli české literatuře momentálně jedinou možnou cestou, a to zprostředkovaným setkáním s českými autory ve virtuálním prostředí online přenosy.

Na dárcovské platformě Donio byla založena sbírka www.donio.cz/svetknihy, kde mohou čtenáři přispět na své oblíbené spisovatele či nakladatele a zároveň pomoci k rozšíření knih potřebným. Ve spolupráci s iniciativou #kulturažije budou na Mall.tv odvysílána ve 30minutovém formátu čtení významných českých autorů. Projekt startuje od středy 8. dubna ve 14:00.

Výtěžek ze čtení autorů využijeme dvěma způsoby. Polovina částky bude určena samotným autorům, druhá polovina poputuje na nákup knih českých spisovatelů a knih z produkce menších nakladatelů, které současná situace ohrožuje nejvíce. Knihy budeme následně distribuovat seniorům, dětem v ústavní péči nebo například osamělým lidem v karanténě.

Proto Vás prosíme, zda byste všemi možnými kanály o této aktivitě informovali a nasdíleli odkaz jak na sbírku www.donio.cz/svetknihy,

tak na přenosy v internetové televizi: https://www.mall.tv/svet-knihy

Zároveň jsme se propojili s aktivitami Českého rozhlasu, kde je ve čtvrtek 9. dubna připraveno speciální vysílání stanice Dvojka v podobě 12 hodinového živého maratonu rozhovorů s osobnostmi české divadelní a literární scény „Ať žije divadlo! Ať žijí knížky!”. Souběžně s tím ještě startuje také online kampaň #kupmiknihu. Děkujeme a věříme, že tímto podpoříte nás i literaturu!

Se srdečným pozdravem a přáním pevného zdraví

Radovan Auer ředitel Svět knihy, s.r.o.


Není v našich silách ručit za všechny obsahy videí, názory a jednání jednotlivců.
Přejeme vám všem mnoho lásky v této transformační době.


Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat a velmi nás mrzí, že se mnoho vašich chtěných plateb neuskutečnilo vzhledem k potížím funkčnosti platební brány. GoPay muselo přijmout nové podmínky bank, kdy spolkům neumožní on-line platby kartou. Prosíme o znovu zaslání/zasílání vašich příspěvků, prozatím přes klasický bankovní převod:

Pro platby v ČR: 107-7380440287/0100 s uvedením slova „Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí: IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287, BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX

Snažíme se pro vás najít jiné zjednodušující služby pro vaše platby. Děkujeme za pochopení i za podporu.

S láskou Cesty k sobě