Kniha, která pomáhá překonat společenská očekávání a tabu spojená s plodností 

Máte děti? Chcete je? Anebo nechcete? Cítíte se plodní i bez dětí? Kniha Plodná vize se zabývá těmito citlivými tématy novým a netradičním způsobem.

Prostřednictvím příběhů z autorčiny praxe můžete nahlédnout do života žen i mužů, které spojuje téma plodnosti, a to nejen ve vztahu k plození dětí. Jsou to příběhy, o kterých se nahlas nemluví, a přitom zásadním způsobem ovlivňují náš život.

Budete mít odvahu se podívat pod pokličku s námi? A zamyslet se nad otázkami jako jsou:

  • Každý muž i žena by měl mít děti, jinak nezapadá do normálu. Opravdu?
  • Nejde “nám” otěhotnět. Je s „námi” vše v pořádku?
  • Je mi fajn bez dětí. Mohu to říct nahlas?
  • Baví mě úplně jiné věci, tvořím, cestuji, věnuji se svým blízkým, ale nemám vlastní děti. Jsem proto (ne)plodný/á?
  • Půjdeme na umělé oplodnění. Víte, co to doopravdy znamená, a jaké jsou možnosti?

Plodná vize vypráví také příběh paní Ludmily Mojžíšové, legendární fyzioterapeutky a tvůrkyně ojedinělé metody pomáhající ženám otěhotnět, jejíž metodu autorka využívá i školí.

Kniha vznikla v nakladatelství Zlatý květ www.zlatykvet.cz díky pomoci mnoha nadšenců, kteří ji podpořili svou prací i penězi. V crowdfundingové kampani jsme vybrali přes 140 000 korun na výrobu knížky. Děkujeme!

Svými vhledy, názory a recenzemi obohatily knihu mnohé osobnosti jako jsou lékař Jan Hnízdilrodinná terapeutka Eva Labusová, lékař funkční medicíny Jan Vojáček, systemický poradce a facilitátor konstelací Jan Bílý a zakladatelka projektu Ženy ženám Alice Kirš. 

O AUTORCE

Radka Tomášková je fyzioterapeutka, která jde do hloubky všech témat ženství. Sexualitu, početí dítěte, těhotenství a jeho zrození vnímá jako jeden celek. V tomto duchu pracuje se ženami, které doprovází na cestě k mateřství. Porod považuje za vrchol tělesného umění ženy. “Je to veliká věc. Žena přivádí na svět hned dvě nové bytosti. Miminko a hlavně sebe.”

www.radkatomaskova.cz

RECENZE

„Nejsem lékař klasického ražení. Zajímají mě přesahy, záhadnost našeho bytí od počátku, početí, až do konce, smrti. Ze zdraví se stala věda a ne umění. Neštítím se jako lékař sám mluvit o důležitosti vědomého početí, vědomého rodičovství, a přestože jsem muž, tak o důležitosti nalezení ženského principu v ženách a v této společnosti. Jsem velmi rád, když mohu číst řádky této knihy, dotýkající se přesně těch témat, která sám považuji za velmi důležitá. Důležitá pro zdraví dětí, zdraví budoucích generací této společnosti, která se potácí v krizi identity a čelí epidemii chronických onemocnění.“

Jan Vojáček, lékař funkční medicíny


Není v našich silách ručit za všechny obsahy videí, názory a jednání jednotlivců.
Přejeme vám všem mnoho lásky v této transformační době.


Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat a velmi nás mrzí, že se mnoho vašich chtěných plateb neuskutečnilo vzhledem k potížím funkčnosti platební brány. GoPay muselo přijmout nové podmínky bank, kdy spolkům neumožní on-line platby kartou. Prosíme o znovu zaslání/zasílání vašich příspěvků, prozatím přes klasický bankovní převod:

Pro platby v ČR: 107-7380440287/0100 s uvedením slova „Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí: IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287, BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX

Snažíme se pro vás najít jiné zjednodušující služby pro vaše platby. Děkujeme za pochopení i za podporu.

S láskou Cesty k sobě