Mořská sůl po celém světě je podle vědců kontaminovaná malými částečkami plastů.

Plasty, které znečišťují moře, si najdou cestu i do soli používané při vaření nebo dochucování jídel. Ukázala to studie vědců citovaná britským deníkem The Guardian. Miniaturní částečky plastů objevili v mořské soli ve Spojených státech, v Británii, Francii, Španělsku nebo Číně.

Výzkum vedla profesorka Sherri Masonová ze State University of New York ve Fredonii. Spolupracovala na něm i univerzita v Minnesotě. Vědci zkoumali 12 různých druhů soli, včetně deseti mořských solí, které koupili v amerických obchodech s potravinami po celém světě.

„Nejen, že plasty používáme každý den, ale jsou všude v našem životním prostředí,” uvedla pro The Guardian Masonová. „Jsou ve vzduchu, ve vodě, v potravě, kterou získáváme z moře, v pivu, které pijeme, i v soli, kterou používáme. Plasty jsou zkrátka všude.”

více zdroj: https://www.seznam.cz/zpravy/clanek/plasty-jsou-i-v-soli-kterou-pouzivame-v-kuchyni-ukazala-studie-36913?seq-no=6&dop-ab-variant=&source=article-detail


Není v našich silách ručit za všechny obsahy videí, názory a jednání jednotlivců.
Přejeme vám všem mnoho lásky v této transformační době.


Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat a velmi nás mrzí, že se mnoho vašich chtěných plateb neuskutečnilo vzhledem k potížím funkčnosti platební brány. GoPay muselo přijmout nové podmínky bank, kdy spolkům neumožní on-line platby kartou. Prosíme o znovu zaslání/zasílání vašich příspěvků, prozatím přes klasický bankovní převod:

Pro platby v ČR: 107-7380440287/0100 s uvedením slova „Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí: IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287, BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX

Snažíme se pro vás najít jiné zjednodušující služby pro vaše platby. Děkujeme za pochopení i za podporu.

S láskou Cesty k sobě