Mořská sůl po celém světě je podle vědců kontaminovaná malými částečkami plastů.

Plasty, které znečišťují moře, si najdou cestu i do soli používané při vaření nebo dochucování jídel. Ukázala to studie vědců citovaná britským deníkem The Guardian. Miniaturní částečky plastů objevili v mořské soli ve Spojených státech, v Británii, Francii, Španělsku nebo Číně.

Výzkum vedla profesorka Sherri Masonová ze State University of New York ve Fredonii. Spolupracovala na něm i univerzita v Minnesotě. Vědci zkoumali 12 různých druhů soli, včetně deseti mořských solí, které koupili v amerických obchodech s potravinami po celém světě.

„Nejen, že plasty používáme každý den, ale jsou všude v našem životním prostředí,” uvedla pro The Guardian Masonová. „Jsou ve vzduchu, ve vodě, v potravě, kterou získáváme z moře, v pivu, které pijeme, i v soli, kterou používáme. Plasty jsou zkrátka všude.”

více zdroj: https://www.seznam.cz/zpravy/clanek/plasty-jsou-i-v-soli-kterou-pouzivame-v-kuchyni-ukazala-studie-36913?seq-no=6&dop-ab-variant=&source=article-detail


Není v našich silách ručit za všechny obsahy videí, názory a jednání jednotlivců.
Přejeme vám všem mnoho lásky v této transformační době.


Líbí se vám, co děláme?
Rádi byste podpořili provoz internetové televize Cesty k sobě?

200,-

Platba

300,-

Platba

500,-

Platba

1000,-

Platba

Za veškeré příspěvky předem děkujeme!

Zasláním daru dochází k uzavření darovací smlouvy dledarovacích podmínek.
Prohlášení o ochraně osobních údajů darujícího. Platba probíhá prostřednictvím služby

géčko.png verified_by_visa-full-colour.png Mastercard_SecureCode [Převedený].png visa-full-colour-rgb.png visa_electron_2015.png mc_accpt_match_eps.png me_accpt_match_eps.png ms_accpt_match_eps.png