Zdroj: Pixabay.com

Které 2 minerály jsou klíčové pro zásadité prostředí našeho organismu? Zásadotvornost vzniká celou řadou faktorů. Jak ji nejlépe ovlivnit a mít zdravá střeva i dobrou náladu?

Doba čtení 1,5 min.

Cesty k sobě


Vápník a hořčík, to jsou klíčové minerální látky pro naší tělesnou rovnováhu. Jejich deficit nebolí, ale dopad na organizmus může být významný.

Dle celé řady výzkumů se ukazuje fatální nedostatek minerálů a stopových prvků v potravinách vlivem nižší kvality půdy a vyšší užívání zemědělské chemie.

Zdroj: Celostnimedicina.cz

Vápník, hořčík, nebo oboje?

Vápník už dávnou není minerál pro kosti a hořčík ani v nejmenším není jen pomocník na svalové křeče. Naopak jsou tyto 2 minerály klíčové zásadotvorné minerály.

Zásadotvornost není pouze o pH krve a už vůbec ne pouze o zásadovosti moči. Metabolizmus našich buněk, každý pokrm a jeho trávení, ale i zhoršené dýchání a pocity „nedodechnutí se“ jsou cestou do překyselení organizmu.

Úplným vyřazením průmyslově zpracovaných potravin ve prospěch zeleniny a dechových cvičení, tak není problém vybalancovat pH rovnováhu našeho organizmu.

Suplementace + B6?

Druhou možnou cestou je užívání vápníku a hořčíku formou potravinových suplementů. Vhodné je přidání vitamínu B6 (pyridoxin), který zvyšuje vstřebávání hořčíku z naší trávicí soustavy.

Zelené superpotraviny

Myslíme-li to s pH rovnováhou vážně, měli bychom k užívanému vápníku a hořčíku zvážit i přidání zásadotvorných bylin. Patrně každému vyvstanou na mysl zelené potraviny, tedy chlorella, spirulina, nebo mladý ječmen.

Nebo byliny z naší krajiny?

Nemusíme ale hledat jen mezi exkluzivními zelenými potravinami. Stejně dobře nám mohou posloužit pro podporu naši pH rovnováhy naše byliny, jako je například kopřiva, či kořen pampelišky.

Střeva a pH ?

Pokud chceme jít do úplných důsledků stran maximálního účinku na naší pH minerální rovnováhu, tak nás budou zajímat poslední výzkumy střev, a především prospěšných střevních bakterií – náš střevní mikrobiom.

Náš střevní mikrobiom je samozřejmě otázkou ukázkové stravy. Nicméně pokud i Vy čas od času ve střevě hřešíte, tak je dle vědců ideálním řešením pravidelně našim střevům podávat nepostradatelné střevní bakterie – probiotika.

Dříve kralovaly výzkumům prospěšné kmeny: Lactobacillus acidophilus, Bifidobacterium bifidum, Lactobacillus rhamnosus, Streptococcus termophilus, nicméně v posledních 2 letech se ukázal jako nová probiotická vycházející hvězda kmen Bacillus Coagulans (též nazýván Lactobacillus Sporogenes).

Lactobacillus Sporogenes užívali už starověcí Řekové a Římané v podobě fermentovaných potravin.
Klíčovou výhodou tohoto kmene je jeho prokázaná odolnost před žaludeční kyselinou, což je klíčová vlastnost pro správné fungování jakéhokoliv probiotika.

Závěr o pH rovnováze

Vápník a hořčík jsou nezbytné minerály. Kombinace s bylinami, nebo ještě silnějšími bylinné extrakty perfektně minerálům v pH rovnováze sekundují.

Přidání probiotické složky celý pH účinek ještě násobí, protože zvyšuje správné fungování střev a tedy i vstřebávání všech živin.

Zdroj: www.celostnimedicina.cz


Není v našich silách ručit za všechny obsahy videí, názory a jednání jednotlivců.
Přejeme vám všem mnoho lásky v této transformační době.


Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat a velmi nás mrzí, že se mnoho vašich chtěných plateb neuskutečnilo vzhledem k potížím funkčnosti platební brány. GoPay muselo přijmout nové podmínky bank, kdy spolkům neumožní on-line platby kartou. Prosíme o znovu zaslání/zasílání vašich příspěvků, prozatím přes klasický bankovní převod:

Pro platby v ČR: 107-7380440287/0100 s uvedením slova „Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí: IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287, BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX

Snažíme se pro vás najít jiné zjednodušující služby pro vaše platby. Děkujeme za pochopení i za podporu.

S láskou Cesty k sobě