Zdroj: Pixabay.com

Vážení přátelé, Vážení přátelé, podpořte svým jménem petici za ukončení dálkových transportů se zvířaty, za export masa, jatečných půlek, genetického materiálu; za chov, dožití a porážku zvířat v České republice.
Jedině tak lze zabránit utrpení, které na zvířata čeká při dlouhotrvající přepravě a následnému krutému zacházení v zemích mimo EU.

Zdroj: http://stoptransport.cz/petice/

Ke zvážení podepsání petice Vás vyzývá Sandra Pogodová – patronka naší kampaně Stop transportům se zvířaty. Petice je určena vládě a Parlamentu.

Petice za ukončení dálkových transportů

PROČ PODEPSAT PETICI?
Protože zvířata při přepravě nesnesitelně trpí. Jsou přepravována do zemí vzdálených dny, ale i týdny cesty (!) v přeplněných kamionech a lodích, navzdory mrazu, nebo naopak vedru, bez možnosti odpočinku. Mohou být ušlapána nebo hynou vyčerpáním.
Protože každým rokem jsou to statisíce (a s drůbeží miliony) zvířat exportovaných z ČR na dlouhé vzdálenosti v rámci EU a do třetích zemí, tj. mimo EU: Z ČR do EU bylo podle údajů Státní veterinární správy oficiálně vyvezeno v roce 2020: 207 733 skotu, 452 056 prasat, 19 446 ovcí a 98 666 101 ptáků – drůbeže. Do zemí za hranicemi EU to bylo v roce 2020 z ČR, podle oficiálních údajů SVS, u skotu skoro 50 000 zvířat (Alžírsko 4 025, Irák 1000, Kazachstán 581, Libanon 3 431, Rusko 1 080, Tádžikistán 432, Turecko 29 418, Uzbekistán 7 252 zvířat). A jednodenních kuřat přes 8 700 000.
Protože oficiálně udávané počty exportovaných zvířat z ČR jsou na základě našich důkazů ve skutečnosti mnohem vyšší: zvířata oficiálně určená do jiného státu EU jsou odtud za pár týdnů či měsíců přeprodána do třetí země na Blízkém východě nebo v Africe. Naše úřady se tuto skutečnost nikdy nedozví.
Protože oficiálně udávané počty exportovaných zvířat z ČR jsou na základě našich důkazů ve skutečnosti mnohem vyšší: zvířata oficiálně určená do jiného státu EU jsou odtud za pár týdnů či měsíců přeprodána do třetí země na Blízkém východě nebo v Africe. Naše úřady se tuto skutečnost nikdy nedozví.
Protože potřebujeme Vaši pomoc. Podpora veřejnosti je klíčová. Díky podpoře veřejnosti se podařilo, že Evropská komise nově vzešlá z voleb v roce 2019, již neignoruje rozsáhlé porušování nařízení o ochraně zvířat během přepravy, ale jedná. V letošním roce připravuje revizi tohoto nařízení s vědomím, že veřejnost si nepřeje toto týrání zvířat. Díky pomoci veřejnosti funguje v Evropském parlamentu výbor pro vyšetřování porušování tohoto nařízení.

Děkujeme Vám
Za Společnost pro zvířata Dita Laura, Michala, Adél

Zdroj: http://stoptransport.cz/petice/


Není v našich silách ručit za všechny obsahy videí, názory a jednání jednotlivců.
Přejeme vám všem mnoho lásky v této transformační době.


Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat a velmi nás mrzí, že se mnoho vašich chtěných plateb neuskutečnilo vzhledem k potížím funkčnosti platební brány. GoPay muselo přijmout nové podmínky bank, kdy spolkům neumožní on-line platby kartou. Prosíme o znovu zaslání/zasílání vašich příspěvků, prozatím přes klasický bankovní převod:

Pro platby v ČR: 107-7380440287/0100 s uvedením slova „Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí: IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287, BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX

Snažíme se pro vás najít jiné zjednodušující služby pro vaše platby. Děkujeme za pochopení i za podporu.

S láskou Cesty k sobě