Petice proti patentu na pěstování zeleniny v Evropě, o který žádá firma Monsanto

Monsanto je hlavním výrobcem geneticky modifikovaných semen. Zdravotní bezpečnost konzumace geneticky modifikovaných potravin nebyla ověřena a mnoho laboratorních studií naznačuje závažná zdravotní rizika. Pěstování takovýchto plodin obvykle vyžaduje mnohem větší použití pesticidů a zásadním způsobem ohrožuje biodiverzitu na zemi, včetně ekolologického zemědělství. Proto doporučujeme podepsat petici.

Redakce časopisu Meduňka

Petice proti patentování přírodních potravin

Prosím o uveřejnění linku na petici proti další absurdní aktivitě známé firmy Monsanto – tentokrát v Evropě chtějí patentovat zeleninu… ať nad tím přemýšlím jak chci, zůstává nad tím rozum stát, ale vypadá to, že už se jim to alespoň zčásti povedlo. Běžně petice moc nešířím, ale myslím si, že tady to už zachází do krajnosti a jde to proti zdravému rozumu všech myslících bytostí. Sám jsem to už podepsal a taky hodil link na FB stránku svojí firmy, ale čím více se to bude šířit, tím lépe.

Nejsem si jist, jestli petice pomáhají či nikoliv, ale je to to minimum, co můžeme udělat a věřím, že můžeme přispět k zastavení aktivit jak proti zdravému rozumu, tak hlavně proti zdraví celkově. Je třeba se zodpovědně rozhodnout, zda budeme jednat či nikoliv, protože takové rozhodnutí nemusí ovlivnit jen nás teď a tady, ale i naše děti a celou planetu. Věřím, tomu, že jsme děti Země a děti Matky Přírody a k tomu se vážou jisté zodpovědnosti (pravda, lidstvo jako celek není zrovna nejzodpovědnější správce, ale už svítá na lepší časy) a přirozená práva – jako právo na produkty přírody, a naprosto nedává smysl jak by si mohla jedna společnost, jak chce velká uzurpovat vlastnictví těchto produktů, nebo lépe řečeno – darů Země. Ono celkově celé patentové právo je postavené na hlavu, ale to je na jinou debatu a jindy.

Možná si někdo myslí, že tohle je víceméně malicherná záležitost nebo že se ho to netýká (byť když dojde na potraviny, tak se to tak či onak dotýká všech a tohle už nejsou nějaké okrajové potraviny, ale základ jídelníčku), budiž, každý má právo na svůj názor a každý se rozhoduje dle svého. Ale je třeba taky myslet, že velice efektivní způsob jak člověka zbavit všech jeho přirozených práv je pomaličku, potichoučku, krok po kroku, aby si toho ideálně nikdo nevšiml nebo když, tak až pozdě. Tak to nenechme tak daleko dojít.

Myslím, že o firmě Monsanto a jejich aktivitách už leckdo slyšel a mohl si udělat obrázek a to ještě aktivity, které koná v Evropě nejsou zdaleka tak “progresivní” (rozuměj diktátorské, manipulující, ziskuchtivé, bezohledné a zdravý-rozum postrádající) jako v Americe. Tak kdoví, jestli se je podaří zastavit v Evropě, třeba to dá podnět s nimi něco pořádně dělat i v USA!:) (ano, jsem idealista:D)

Dobrá, stačilo slov, nyní akce. Petici najdete zde:

http://www.avaaz.org/en/monsanto_vs_mother_earth_doy/?twZdmab

Pokud se rozhodnete podepsat, tak prosím uvažte další šíření.

Děkuji Vám za Váš čas a pozornost.

Přeji hezký den, pevné nervy a Láska a Světlo s námi všemi!

Orgonet: Přidávám překlad textu z petiční stránky.

9. 4. 2013

Je to neuvěřitelné, ale Monsanto a spol. jsou zase tady. Tyto biotech společnosti hladové po zisku si našly způsob, jak exkluzívně “vlastnit” něco, co nám svobodně patří – naši potravu! Pokoušejí se patentovat si naši každodenní zeleninu a ovoce, jako okurky, brokolici a melouny, a nutit pěstitele, aby jim platili, a žalovat je u soudu, pokud nebudou.

Ale my je můžeme zastavit, aby skupovaly Matku Zemi. Společnosti jako Monsanto našly skuliny v evropském právu, aby s tímto pronikly, a my jim potřebujeme uzavřít cestu, než bude nastolen nebezpečný globální precedens. A k tomu potřebujeme klíčové země jako Německo, Francii a Nizozemí – kde již narůstá opozice – abychom vyzvali k hlasování a zastavení plánů Monsanta. Komunita Avaaz již dříve dosáhla posunů u vlád, a můžeme to dokázat zase.

Mnoho zemědělců a politiků je již proti tomu – pouze potřebujeme přimět lidi u moci, aby tlačily na Monsanto, aby dalo ruce pryč od naší potravy.Podepište hned, a sdílejte se všemi, abyste pomohli podpořit historicky největší výzvu na obranu potravin.

Vládám Německa, Francie a Nizozemí, a všem státům Evropské patentní konvence:

“Jako občané, kterých se to týká, vás naléhavě žádáme, abyste zahájili nápravu evropského patentního práva, tím, že vyzvete Správní radu Evropské organizace pro patenty, aby vyplnila mezery, které umožňují korporacím patentovat si druhy rostlin a konvenční metody chovu. Je třeba efektních opatření a zákazů, aby spotřebitelé, zemědělci a chovatelé byli ochráněni před tím, aby korporace převzaly kontrolu nad naším potravním řetězcem.”

 


Není v našich silách ručit za všechny obsahy videí, názory a jednání jednotlivců.
Přejeme vám všem mnoho lásky v této transformační době.


Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat a velmi nás mrzí, že se mnoho vašich chtěných plateb neuskutečnilo vzhledem k potížím funkčnosti platební brány. GoPay muselo přijmout nové podmínky bank, kdy spolkům neumožní on-line platby kartou. Prosíme o znovu zaslání/zasílání vašich příspěvků, prozatím přes klasický bankovní převod:

Pro platby v ČR: 107-7380440287/0100 s uvedením slova „Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí: IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287, BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX

Snažíme se pro vás najít jiné zjednodušující služby pro vaše platby. Děkujeme za pochopení i za podporu.

S láskou Cesty k sobě