Péče o tělo a vědomí

datum 13. 8. 2020
Zdroj: Oldřiška Kališová

Naše tělo je úžasná schránka pro naše Vědomí. Potřebuje od nás péči a pozornost a odmění nás nebývalým zdravím. Jak na to? Vnímejte své tělo, buďte s ním, buďte se sebou. A když už vám něco napovídá, poslouchejte. Skrze sebe vnímejte i druhé. Možná budete překvapeni, že už dávno víte, co je pro vás to nejlepší.

Doba čtení 4 min.

Cesty k sobě


Několik let pracuji s tělem a psychikou jako léčitelka v zástupné roli masérky a terapeutky.

Zjistila jsem, že všechny potíže či nemoci v těle nemusí mít duchovní příčinu, avšak spirituální rozměr máme všichni, jen na různé úrovni.

Někdy jde o pouhou mechaniku nebo přítomnost bakterií, virů či parazitů, se kterými si tělo neumí samo poradit.

Neodsuzujme tolik klasickou medicínu, je taky užitečná. V mé praxi jsou skvělí zdravotníci, se kterými se podporujeme navzájem. Klasická medicína dokáže na fyzické úrovni ověřit, co by mohlo být příčinou poruch a navrhnout možné rehabilitační či jiné řešení. Alternativní medicína umí vypátrat souvislosti již vzniklé nemoci, psychického či fyzického omezení a ty mnohdy účinně odstranit na jemnohmotné úrovni.

Tělo je biologická forma

Co se týká hrubohmotné úrovně, zde přichází v úvahu klasický přístup, který může způsobit duševní pohodu, pokud je proveden citlivě a zdárně. Alternativní přístup způsobí duševní pohodu, která zapříčiní fyzické uzdravení (těla). Každá medicína je přínosná tam, kde je člověk schopen spolupracovat, vnímat potřeby svého těla a duše. Ani léčitel ani lékař není 100% vševěd. Toho vševěda máme všichni v sobě, je potřeba mu naslouchat a věnovat se tomu v činech.

Tělo umožňuje člověku, jeho vědomí, mít přechodný domov. „Čiňte tělu dobře, aby se Duše, která v něm sídlí, cítila dobře.“ Tereza z Avily. Jinými slovy, vědomí v těle. Dělat tělu dobře je míněno, žít v souladu s fyzickými, psychickými a spirituálními potřebami. Přemíra všeho jako například: jídla a pití nebo aktivit jako je práce, sport, meditace nemusí být přínosné, stejně jako trvalá bolest a její potlačování léky.

Vědomí je božský materiál

Spirituální vývoj, projev a růst, který se během lidského života děje, nemusí nutně provázet jen potíže a bolesti. Učení se životu může přinášet spokojenost a radost. Duchovní růst není povinný, ale školou života projít musíme, dokud jsme v těle. I zde platí svobodná vůle.

Když máte z toho, co děláte upřímnou radost a spokojenost, pak jste ve svém žití v souladu. Stav fyzického i duševního těla vám dává dostatek impulsů najevo.

I přes možné trvající omezení s radostí konstatuji, že ne všechno je věčné. Období, události, situace, lidi, bolest, omezení jakéhokoli původu zde na Zemi věčné není. Jen paměť, ale i s tou se dá pracovat.

Považuji za důležité občas přezkoumat stav těla i nitra, abyste se věděli, co můžete udělat pro zlepšení kvality života. Zda klasickým nebo alternativním způsobem je na vás. Jsem pro obě možnosti. Jedna doplňuje druhou.

S druhými lidmi sdílíme společný prostor, mějte prosím na paměti, že každý člověk je jiný. Někdo přežije v poušti, avšak druhý člověk potřebuje ke svému životu skleníkové podmínky. Vědomou pozorností si od hrubého člověka nenecháte ublížit. Tím, že ustoupíte z jeho pole agrese a nebudete chtít vrátit mu kopanec, zkuste mu ukázat cestu, jak by mohl zjemnit své chování, aniž by ubližoval. Přecitlivělému člověku můžete ukázat cestu, jak zocelit sebe samého. Někdy jsou největšími parazity ve vědomí lidí myšlenky a odsuzování, z čehož vyplývá nedorozumění, to už víme.

Zodpovědnost, jak ostatní uchopí váš čin a pozornost, kterou věnujete, nechejte na nich.

Odolnost, prahy bolestivosti a citlivosti na podněty jsou individuální. Člověku můžete ublížit pouhou větou a způsobit mu trauma na celý život, jiný se nad tím, co říkáte, ani nepozastaví. Žijeme ve společnosti velmi empatických a vnímavých lidí, stejně jako lidí, kteří nevnímají, že by mohli jakkoliv ublížit.

Když jsem ošetřovala klienta, který sám sebe nevnímal, bylo to jako masírovat plech. U jiné klientky stačilo mít dlaně několik centimetrů nad povrchem těla a už vnímala bolest. U psychiky je to podobné.

Než budete jednat s druhým člověkem, zkuste vnímat, kdo před vámi stojí. Naslouchejte srdcem, jestliže to ve stresující chvíli nepůjde, stačí pozorovat a pak teprve přiměřeně reagovat. Někdy ani reagovat nemusíte, pokud si to nevyžádá akutní stav.

I  V KAMENNÉM SRDCI LZE NAJÍT ZDROJ LÁSKY.

Zdroj: Oldřiška Kališová

Nepodceňujte přítomnost nežádoucích mikroorganismů v těle a proveďte čistící kůru, pokud o sobě víte, že jste úzkostlivý typ, pracujte se svými strachy a nenechte je přejít do deprese a už vůbec ne, je potlačovat léky. Trpíte-li dlouholetými bolestmi pohybového aparátu, najděte si čas na rehabilitaci, tělo má úžasné regenerační schopnosti. S úsměvem jde všechno líp i cvičení, do kterých se někdy nechce.

Najděte si čas vypnout mysl a vnímat sami sebe mimo prostor a čas. Je to jako zapnout počítač do šetřícího režimu. Občas vyměňte navyklé myšlenkové programy a nechejte se inspirovat nově. Příroda je k tomu ideální prostředí.

NALAĎTE SE NA RYTMUS ŽIVOTA V SRDCI MATKY ZEMĚ.

Zdroj: Oldřiška Kališová

Pomocí energo-informační medicíny podporuji u klientů procesy pro účinnou duševní hygienu a regeneraci těla pomocí celostního přístupu.

Vnímám energetické paměťové stopy, pracuji s informacemi na podvědomé i vědomé úrovni skrze komunikaci s inteligencí těla a Nadvědomím.

Záměrem je, umožnit vaší psychice a tělu klidné prožívání, cítit se lehce i zdravě.

Vnímání fyzické reality se mění dle toho, jak se cítíte a jak si vše sami v sobě interpretujete.

Vnitřní ladění považuji za velmi důležité, neboť frekvence a vibrace ovlivňují nejen vás zevnitř, ale i zvenku. Mějte se na pozoru, čím se necháváte ovlivnit z obou směrů. Stačí se na chvíli zastavit a použít DECH. Vše zatěžující vydechnout, jemně se nadechnout a chvíli počkat. Opakujte několikrát za sebou: NÁDECH – ZADRŽET – VÝDECH.

Člověk ve své duševní, fyzické i spirituální dobře laděné formě dokáže lépe orientovat v životě, vnímat, co je pro něj dobré a přínosné a přiměřeně reagovat na výzvy. Co funguje jednomu, nemusí vyhovovat druhému. Proto je tak důležité naučit se vnímat tělo a obracet se na vědomí, následně své poznatky přeměnit v činy. Pokud máte potíže sami sebe vnímat, jsem tu pro vás. Mým úkolem je podpořit vás, abyste se dokázali sami se sebou spojit.

Více informací, duchovně fyzických cvičení najdete na mých stránkách nebo vytrvejte v tom, co už děláte a prospíváte. Občas nedělat nic, přináší také přechodný užitek, říká se tomu „Život ve fázi Nula“, ale to už je v dalším článku.

Přeji vám, ať děláte to, na co vám stačí dech.

S Láskou Oldřiška Kališová

www.morezivota.cz

sdílet: 
holubice
Podpořte nás

Děkujeme

Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat.

Pro platby zdarma v ČR a Eurozóně:
2502009848/2010 s uvedením slova
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro platby v ČR:
107-7380440287/0100 s uvedením
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí:
IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287 
BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX
Název účtu: CESTY K SOBĚ
Praha 4, 149 00
Česká republika

111
111 Kč
222
333 Kč
333
555 Kč
444
777 Kč
999
999 Kč
libovolna
libovolná částka
Cesty k sobě
FB ico