K těmto slovům mě inspirovala věta, kterou jsem před pár dny četla: „Kdyby se staral každý sám o sebe, bylo by o všechny postaráno.“

A jak to už bývá, žádná taková inspirace není náhodná, protože o rozdílnosti vibrace jednoho slova, které citát obsahuje, jsem přemítala už chvíli před tím.

Podstata této věty je velice moudrá a ve skutečnosti by s mírně jiným vyjádřením vystihovala podstatu Zákona přitažlivosti.

Začnu tedy nejdříve výběrem slova, jež lidé nejčastěji v této souvislosti používají a které ve skutečnosti tak trochu mění podstatu této myšlenky.

Slovo „starat se“ není tak vibračně čisté, jak na první pohled vypadá.

A ano, automaticky většina lidí s myšlenkou péče o sebe pojí slovo „starám se o sebe.“

Jenomže slovo starat se vyjadřuje to, že o sebe máte starosti a tak by tato krásná věta ve skutečnosti pozbyla svou moudrost. Péče a starost jsou vibračně odlišná slova, která nesou (přitahují) rozdílné výsledky.

Kdyby se tedy všichni lidé zahrnuli vibračně tím, co vyjadřuje slovo „starat se o sebe“, výsledek by nebyl tím, co je naznačeno v citátu.

 

Když nás okolí učilo vyslovovat slovo „starat“ se, vždy u toho vibrovalo starostmi a většina lidí při slově „starat se“ tuto vibraci automaticky opakuje (je to stejné jako s penězi).

A tak se lidé o sebe starají – jak z vnějšku, tak i zevnitř. A tyto starosti a starání se o sebe přináší plody odpovídající podstatě této vibrace.

„Ona je těžce nemocná a přitom se o sebe tak starala.“ ;-)  Neslyšeli jste to už někdy?

„Musím se o sebe více starat“… bude tedy přitahovat více výsledků, ze kterých si časem budete dělat opravdové starosti.

 

článek 2

 

Automatické používání frází a slov směřuje specificky vaši energii, aniž byste si to uvědomovali.

A tak moudré úmysly mohou částečně změnit svou podstatu.

 

Sami však víte, co se stane, když k vibraci toho, co chcete, přimícháte vibraci toho, co nechcete. Když vysíláte každý den směs obou konců vibrací, pouze oddalujete příchod toho, co už máte pro sebe hotové a ono to pouze čeká na okamžik, kdy to k sobě „čistou vibrací“ přivoláte, aby se to zhmotnilo.

Mísíte-li však své čisté vyzařování s tím, že nevědomě vibruje ještě opačně…můžete neustále všechno jen brzdit.

 

Když se tedy vrátím k této moudré myšlence…řekla bych ji asi takto: „Kdyby každý člověk začal o sebe skutečně „pečovat“, přestali by být lidé, o které je nutné se starat.“

 

článek 3

 

Péče o sebe je ale něco, k čemu lidé nebyli vychováni.

A nemohli ani být, protože je jen velice málo lidí, kteří o sebe umí skutečně pečovat ve všech směrech. A tak je i velmi málo těch, kteří tento návyk mohli předávat z generace na generaci.

Péče o sebe začíná především formou myšlenek.

A zde se ale většina lidí zadrhává. Setrvávají ve stále stejných myšlenkových programech a v této vibraci pokračují ve svých činech. A tak i když si myslí, že se staráním o sebe zaměřují pozitivně, většinou nabízí i druhý konec své vibrace. Neuvědomují si, že při tomto činu jsou mnohdy nuceni zaměřovat dost významnou část pozornosti na nechtěné věci a tím míchají svou vibrací. Mnoho lidí tak na svých cestách starání se o sebe v jakékoliv oblasti svého života zůstává na cestě bez zhmotnění toho, co pro sebe opravdu chtěli. Dost často se spokojují jen s málem nebo jen s něčím, co se jim podařilo a spojují si to s tím, že je to těžká a dlouhá cesta, plná odříkání a ustavičné práce.

 

Velký obrat nastává, když se „starání o sebe“ změní v „péči o sebe“(či hýčkání se). S touto vibrací se pojí vaše sebehodnota a to, jakou formu myšlenek a podmínek budete přitahovat.

 

Já Jsem Marie Maia

Záměrný Stvořitel Svého Velkolepého Života

 

Autor článku a fotografií: Marie Maia Špaček

 

www.jajsem.com

 

 


Není v našich silách ručit za všechny obsahy videí, názory a jednání jednotlivců.
Přejeme vám všem mnoho lásky v této transformační době.


Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat a velmi nás mrzí, že se mnoho vašich chtěných plateb neuskutečnilo vzhledem k potížím funkčnosti platební brány. GoPay muselo přijmout nové podmínky bank, kdy spolkům neumožní on-line platby kartou. Prosíme o znovu zaslání/zasílání vašich příspěvků, prozatím přes klasický bankovní převod:

Pro platby v ČR: 107-7380440287/0100 s uvedením slova „Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí: IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287, BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX

Snažíme se pro vás najít jiné zjednodušující služby pro vaše platby. Děkujeme za pochopení i za podporu.

S láskou Cesty k sobě