Papírová spižírna od papelote a Zachraň jídlo pomáhá omezit plýtvání jídlem

views 182 datum 20. 9. 2021

České papírnictví papelote, které dlouhodobě klade důraz na udržitelnost, se spojilo se Zachraň jídlo, spolkem upozorňujícím na problematiku plýtvání potravinami. Společně vytvořili Papírovou spižírnu, průvodce plného praktických tipů a receptů, s nimiž se naučíte jídlo zpracovat do posledního kousku.

Papírová spižírna je multifunkční pomocník pro vaření beze zbytku. Slouží nejen jako osvěta v tom, jak předcházet plýtvání a zužitkovat všechny zásoby, ale také jako variabilní základ pro rodinný poklad – fond osvědčených rad, které se budou moci předávat z generace na generaci.

Spižírna je vyrobena z ekologicky šetrných materiálů a vyrobená v ČR. Desky z veganské kůže ve velikosti A5 obsahují 70 stran rozdělených do 5 oddílů podle ročních období se spoustou rad, jako kde skladovat banány nebo čím umýt mrazák. Celý výrobek tak funguje jako rozcestník a kromě výzev a nápadů poskytuje spoustu místa i na vlastní poznámky a navíc předtištěný receptář.

“Papírová spižírna slouží jako sešit, do kterého si ukládáme vlastní vědomosti ohledně vaření a skladování potravin. V mnoha rodinách chybí takovýto ucelený rádce, který shromažďuje užitečné a praktické tipy, přitom by mohl napomoci snížit plýtvání jídlem v domácnostech. To je naší hlavní motivací, proč jsme se do spolupráce s papelote bez váhání pustili a proč jsme do Papírové spižírny vložili naše znalosti,” vysvětluje Michaela Číhalíková ze Zachraň jídlo, která se podílela na tvorbě obsahu.

V případě Papírové spižírny se tak jedná o nástroj, který díky návodům na zpracování, ukládání a uchování potravin podporuje kreativní vaření. Desky z odolné veganské kůže, papíru smíchaného s celulózou, kterému se díky jeho nezničitelnosti přezdívá pratelný, zaručují dlouhou životnost, ilustrace od Jakuba Bachoríka zase příjemné listování. A to nejužitečnější: díky kroužkové mechanice si jej můžete doplňovat vlastním obsahem a vytvořit tak variabilní rodinný receptář plný návodů a receptů, které se vám osvědčily.

Zachraň jídlo: osvěta, motivace i řešení

Věděli jste, že se až třetina všeho vyprodukovaného jídla ve světě znehodnotí? Zachraň jídlo je spolek, který od roku 2013 bojuje proti plýtvání jídlem tím, že se snaží dostat povědomí o plýtvání jídlem nejen ke konkrétním subjektům a institucím, ale i mezi širokou veřejnost, kterou motivuje ke změně. Přináší ověřená data o plýtvání a navrhuje opatření vedoucí k odpovědnému nakládání s jídlem. Spojení s papelote dává smysl nejen díky podobným hodnotám.

„Chceme motivovat české domácnosti jídlo zachraňovat místo vyhazovat a zároveň chceme být průvodcem a kamarádem v plánování a kreativním vaření, které dává šanci využití surovin na 100 %,” vysvětluje Kateřina Šachová z papelote.

Právě proto vznikla Papírová spižírna, jedinečný a speciálně vyvinutý produkt, který může lidem v jejich snaze omezit plýtvání jídlem významně pomoci. (redakčně zkráceno)

Zdroj textu a obrázků: tisková zpráva a www.shop.papelote.cz

sdílet: 
holubice
Podpořte nás

Děkujeme

Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat.

Pro platby zdarma v ČR a Eurozóně:
2502009848/2010 s uvedením slova
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro platby v ČR::
107-7380440287/0100 s uvedením
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí:
IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287 
BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX
Název účtu: CESTY K SOBĚ
Praha 4, 149 00
Česká republika

111
111 Kč
222
333 Kč
333
555 Kč
444
777 Kč
999
999 Kč
libovolna
libovolná částka
logo Cesty k sobě 2021