Zdroj: Mapy.cz

Naším prvním cílem se stává magnetický kopec. Dvě expediční auta ujíždějí krajinou. Po nějakém čase se dostáváme do vytyčené lokality. Je znát již na první pohled podhůří Orlických hor. Krajina kolem nás je členitější, kopce strmější a tak si někdy připadáme jak na horské dráze. Nechybí ani chvíle s nádhernou vyhlídkou do krajiny.

Projíždíme pár serpentín a stoupáme do vrcholu kopce, kterých se nachází v okolí až kam oko dohlédne. Překonáváme horizont na první pohled ničím nezajímavého kopce a sjíždíme po klesající silnici do údolí. Asi po sedmdesáti metrech klesání auto před námi zastavuje.

Nechápeme důvod a tak vyčkáváme. Za okamžik se na autě před námi rozsvítí světla zpětné rychlosti a my se snažíme uvolnit prostor. Řidič našeho auta uvolnil brzdu, abychom mohli automobil před námi předjet. A nyní se to stalo. Po uvolnění brzdy, bez zařazené zpátečky, se auto rozjelo i s námi zpět k horizontu kopce. Absolutně jsme nechápali co se děje. Předpokládali jsme, že magnetická anomálie vychýlí střelku kompasu, nebo v lepším případě se střelka roztočí kolem své osy. Že však pojede auto s třemi lidmi do kopce, bez zařazeného rychlostního stupně, jsme nečekali nikdo. Ve chvíli překonání vrcholu kopce jelo auto minimálně rychlostí 20 km/h. Přejeli jsme horizont abychom pozorně zhodnotili úhel klesání svahu kopce před námi. Přejeli jsme přes vrchol kopce ještě jednou a ve stejných místech jsme zastavili. Vše se opakovalo znovu.

Po vystoupení z auta jsme si pozorně prohlédli sklon klesání znovu několikrát. Až jsme se všichni shodli na tom, že auta zde jezdí do kopce bez zařazeného rychlostního stupně. Usoudili jsme, že některé fyzikální zákony zde pozbývají platnost. Plastová láhev plná vody se po položení na zem rozběhla proti kopci poměrně vysokou rychlostí. Nyní nám již začíná být jasné co se zde děje. Není to anomálie magnetická nýbrž gravitační.Jelikož jsme neměli sebou patřičné vybavení ke změření úhlu klesání a jiných potřebných informací nemohu zde zatím víc o této anomálii napsat.Příští rok navštívíme lokalitu několikrát a budeme vás o tom informovat.

Zpravodaj klubu Záblesk č. 8. roč. 2005
Zdroj: https://www.kpufo.cz/oblasti/ano/vortex/c_06.htm


Není v našich silách ručit za všechny obsahy videí, názory a jednání jednotlivců.
Přejeme vám všem mnoho lásky v této transformační době.


Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat a velmi nás mrzí, že se mnoho vašich chtěných plateb neuskutečnilo vzhledem k potížím funkčnosti platební brány. GoPay muselo přijmout nové podmínky bank, kdy spolkům neumožní on-line platby kartou. Prosíme o znovu zaslání/zasílání vašich příspěvků, prozatím přes klasický bankovní převod:

Pro platby v ČR: 107-7380440287/0100 s uvedením slova „Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí: IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287, BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX

Snažíme se pro vás najít jiné zjednodušující služby pro vaše platby. Děkujeme za pochopení i za podporu.

S láskou Cesty k sobě