Nelehký příběh se šťastným koncem. Každému, kdo dělá svou práci, jak nejlépe umí, patří dík. U doktorů a zdravotnického personálu to platí ještě o trořičku více. Často na nich závisí nejeden lidský osud.

Doba čtení 3 min.

Cesty k sobě


Když někomu jde o život, má štěstí, pokud se ho ujmou zdravotníci, kteří své zaměstnání považují za poslání pomáhat lidem.

Má manželka Marta měla před několika lety bolesti v ústech a krku. Po absolvování všech potřebných vyšetření bylo zjištěna nutnost onkologické operace. Potvrdila ji i návštěva v Léčivé pyramidě v jižních Čechách. Před operací proběhl pohovor s primářem oddělení ORL, panem profesorem Janem Betkou. Pan profesor manželku prohlédl a řekl: „Naše oddělení ORL v motolské nemocnici má vysoce erudované lékaře všech potřebných specializací, šikovné sestřičky i potřebné vybavení. Proto i tak náročný zásah můžeme úspěšně vyřešit. Připravte se však i na fázi po operaci. Pacient musí sám dál bojovat, aby nad nemocí zvítězil.“ Manželka se statečně po operaci držela. Rád bych upozornil na 3 pozoruhodné momenty.

Na oddělení Jipky došlo v jednom případě ke komplikaci. Během ní manželka viděla svou matku i otce, kteří již nežijí, a zvali ji k sobě. Ona se však nevzdala a lékaři tento stav úspěšně zvládli. Ještě při operaci zavedli lékaři do žaludku sondu nosem. Výživa a léky putovaly přímo do žaludku.

Po přeložení manželky z Jipky na normální pokoj ji navštívila psycholožka. Pomohla ji znovu se naučit pít tekutiny. Když manželka polkla vodu (o objemu čajové lžičky), vytekla ji nosem ven, místo do žaludku. Podobně bylo náročné se opět naučit polykat tabletky léků a později i kašovitou stravu.

Po propuštění domů manželka zvládla vystoupat pěšky do 4.patra v domě bez výtahu. I když to byla výzva, to přiznávám. Po několika měsících od operace ještě absolvovala 30krát předepsané ozařování a 6krát dávku cytostatik v infuzích do žíly.

Po operaci a následném léčení se zdravotní stav zlepšoval. Velkou jizvu mazala sádlem a snažila se jíst zdravou stravu. Hodně ovoce, zeleniny, bylinky, vitamin B17, houbu Reishi nebo Hlívu ústřičnou a vitamin D3. Pravidelně navštěvuje onkologickou poradnu, kde lékaři sledují aktuální stav.

Asi před rokem zjistila zubní lékařka zánět zubních kořenů. Bylo nutné je odstranit chirurgicky, tj. resekcí. Navštívili jsme opět Léčivou pyramidu, kde správkyně pyramidy, paní Jaroslava Šafratová, potvrdila nutnost resekce a doporučila nám výživový doplněk JodaOrganika. Později jej popsala ve svém vystoupení v Cestách k sobě pod názvem: Důležité sdělení. Rozhodli jsme se doplněk použít. Manželka využívala jedno balení (30 tablet) ještě před lékařským zákrokem. Dalších 30 tablet při resekci, a následně dobrala celou druhou dávku. Resekci provedla paní MUDr.et MDDr. Barbora Šedinová v zařízení DENTPRO s.r.o. v Pštrossově ulici č.10, v Praze 1. Trvala na užívání antibiotik po předepsanou dobu. To manželka samozřejmě dodržela.

Vlastní resekce byla náročná. Manželka si užila svoje a slzy se jí koulely po tvářích. Vzhledem ke stavu dásní po předcházejícím ozařování, musela paní doktorka obě rány zašít. Zajímavé a neuvěřitelné bylo, že ani po resekci, ani později si manželka nemusela brát žádné prášky proti bolesti. Také zhojení ran proběhlo bez jakýchkoli komplikací.

Uvedený příběh potvrzuje moji úvodní poznámku. Akutní medicína v České republice a sehraný kolektiv lékařů a sestřiček, kteří vykonávají svou práci s láskou, je požehnáním pro všechny pacienty, a dokonce i pro všechny příbuzné a přátele. Umí konat až zázraky. Proto my, lidé v České republice, používáme rčení, že má někdo „Zlaté ruce.“

Autor: Jan Dont


Není v našich silách ručit za všechny obsahy videí, názory a jednání jednotlivců.
Přejeme vám všem mnoho lásky v této transformační době.


Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat a velmi nás mrzí, že se mnoho vašich chtěných plateb neuskutečnilo vzhledem k potížím funkčnosti platební brány. GoPay muselo přijmout nové podmínky bank, kdy spolkům neumožní on-line platby kartou. Prosíme o znovu zaslání/zasílání vašich příspěvků, prozatím přes klasický bankovní převod:

Pro platby v ČR: 107-7380440287/0100 s uvedením slova „Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí: IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287, BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX

Snažíme se pro vás najít jiné zjednodušující služby pro vaše platby. Děkujeme za pochopení i za podporu.

S láskou Cesty k sobě