Opravdu se cítíte jako outsider?

datum 9. 10. 2020
Zdroj: Pixabay.com

Cítíte se jako outsider, vyčlenění nebo máte pocit, že ostatní jsou lepší, vědí víc a vše lépe umí a zvládají? Pokud ano, tak je nejvyšší čas ukončit takové falešné pocity. Jsou to pouze představy vzorce a přesvědčení, které přišly zvenčí. Každý žijeme originálním způsobem svůj život a jsme důležití už jen tím, že jsme. Není nutné zapadnout, ale najít to své místo, kdy se cítíme dobře. Ať je to kdekoliv.

Doba čtení 4,5 min.

Cesty k sobě


Dříve jsem byla pro mnoho mých přátel Matka Tereza, na tom byla postavena má nevědomá iluze sebehodnoty, tímto svým stavem mysli jsem držela tzv. moc nad lidmi v mém okolí. Ta, která je tu vždy pro druhé. Nadřazenost a pýcha převlečená za láskyplnost a pochopení. Musela jsem zažít pocit outsiderů, aby mi přišel dar, prožít vědomí toho, že jsme si všichni rovni a nyní je čas navrátit se do svého srdce a vnitřní síly. Pojďme to zkusit procítit a prožít skutečnou hodnotu každého z nás.

Zdroj: Mahulen-tereza-kisir.webnode.cz

Vzorce, programy a falešné iluze rozdělují lidi na schopné, neschopné, úspěšné, neúspěšné, bohaté, chudé, chytré a hloupé, slabé a silné, ty zdravé a ty nemocné, ty s partnerem a třeba ty bez partnera, apod., Bože, už když to píšu, se musím sama sobě smát. Opravdu jsme něco lepšího než ten druhý? Opravdu je naše sebehodnota postavena na těchto vzorcích? Tak to nás systém pěkně drží ve své moci. V představě, že existuje nějaký řebříček hodnoty člověka.

Představme si, že existuje pyramida, kterou ti s tzv. mocí mají ve svých šuplících. Pyramida, na které jsou zobrazeni ti tzv. úplně nahoře, přes ty tzv. chytřejší (domnělá inteligence), až k většině, kterou lze snadno ovládat, k těm tzv. outsiderům, těch, na kterých lze vystavět svou moc.

Jednou jsem byla na schůzce s jedním tzv. "mocným" majitelem televize a ten se s touto pyramidou dokonce chlubil. Nyní jsem si na ní vzpomněla. V té době jsem měla falešnou představu o sobě samé a pociťovala nadřazenost i nad tímto člověkem, který úplně sešel z cesty, ale dnes vím, že jsme si všichni rovni, že každý máme svou vlastní cestu a žádná pyramida samozřejmě ve skutečnosti neexistuje.

Nyní přišla doba, kdy my, kteří byli v této pyramidě pomyslně dole a je nás většina, si vzali zpět svou sílu, pocítili zpět svou sebehodnotu a uvědomili si, že hodnota člověka, naše vlastní hodnota sebe sama je již v tom, že jsme. Že jsme sami sebou, že jsme na Zemi, že prožíváme sami sebe a život.

Zastavme se, pohlédněme na nebe (ke slunci) a prociťme jen ten pocit, že je něco víc než jen tenhle život, který nyní prožíváme myslí, a o kterém si myslíme, že je těžký. Protože tak to ve skutečnosti není. Jsme božské bytosti, jsme samo vědomí toho, že život je věčný a nyní přišel čas vysvobození.

Nyní přišel čas vzít si zpět svůj vlastní vysněný život. Vysvobození z pocitu outsiderů. Vysvobození z iluze, že je někdo víc než my sami.

Přestaňme se ponižovat, přestaňme se povyšovat, přestaňme si myslet, že nemáme právo na šťastný život, nebo že máme jen trpět. Přestaňme svůj hlas, svou moc dávat do rukou někomu zvenčí.

Zastavme se a podívejme se znovu na nebe, podívejme se na sebe do zrcadla, nebo se spojme se svým srdcem, opravdu si myslíme, že jsme něco méně, nebo více než někdo jiný? Opravdu si myslíme, že naše hodnota není jen tím, že jsme.

Zkusme se rozhodnout pro ten nejlepší život pro sebe. Ne nezkoušejme, rozhodněme se tady a teď, vysvoboďme sami sebe. Rozhodněme se pro božské vedení, pro vesmírné moudré řízení tady a teď. Takovou moc máme a tak málo stačí. Rozhodnout se a nechat se vést, ale ne ze strachu a ze systému většiny, ale božským vedením - naším vyšším já - naším srdcem.

Můžeme přestat sledovat média, můžeme vypnout televizi, rádio, můžeme přestat číst časopisy a denní tisk, můžeme vyjít do přírody, můžeme si lehnout na pohovku a být v tichu sami se sebou a snít. Můžeme snít to nejlepší pro sebe a vytvořit si pocit toho, jak se chci cítit. Můžeme se smát, můžeme pozorovat přírodu, ptáky, zvířata, děti, staré lidi, můžeme se zastavit a pozorovat svět okolo nás a nechat myšlenky, aby procházely našimi těly a už nás neovládaly. Můžeme procítit lásku k sobě samým, ke své rodině, ke svému partnerovi, tomu, kterého máme, nebo k tomu, kterého bychom si přáli. Můžeme cítit to božské v nás.

Máme fantazii, máme snění, máme představivost, navraťme se ke své představě vysněného života. Máme moc si život vysnít, vytvořit si ho sami podle sebe a to, co máme uvnitř sebe sama nám nikdo a nic nevezme.

My jsme tvůrci svých životů a toho, jak se cítíme, jak na jednotlivé události nahlížíme, jak je vnímáme. My určujeme to, jak se cítíme. Změňme úhel pohledu a změníme skutečnost.

Ego možná bude ještě chvíli zkoušet přesvědčit nás, že jsme outsideři, ale tomu už přece nevěříme. Jsme jedinečné božské bytosti, jsme lidské bytosti, které se rozhodli pro ten nejlepší život sami pro sebe, a to chce velké srdce, hodně odvahy, a hlavně vědomí toho, že já si zasloužím to nejlepší.

Jako máme každý jedinečný otisk prstu, tak jedineční jsme i ve své podstatě. Každý zde máme na Zemi své místo a vlna té největší změny nepřijde zhora, ale odspodu. Ano, v systému se tomu ještě říká odspodu, ale je to vlastně jen o tom, že si většina z nás uvědomí, kdo ve skutečnosti má moc nad svým vlastním životem a vezme si zpět tuto svou moc, svou sebehodnotu a to jen tím, že ji přestane dávat systému, ale jen sám sobě.

Tak snadné to je. Rozhodnout se vzít si svou moc zpět, rozhodnout se pro sebe, pro hodnotu toho, že jsem tady a teď.

Tak co jsme? Outsider, nebo vítěz sám nad sebou a tím nad všemi a vším? Vítěz svého vlastního života!

S úctou a láskou Tereza Mahulen.

Zdroj: mahulen-tereza-kisir.webnode.cz

sdílet: 
holubice
Podpořte nás

Děkujeme

Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat.

Pro platby zdarma v ČR a Eurozóně:
2502009848/2010 s uvedením slova
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro platby v ČR:
107-7380440287/0100 s uvedením
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí:
IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287 
BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX
Název účtu: CESTY K SOBĚ
Praha 4, 149 00
Česká republika

111
111 Kč
222
333 Kč
333
555 Kč
444
777 Kč
999
999 Kč
libovolna
libovolná částka
Cesty k sobě
FB ico