Od  17.1. 2017 do 12.2. 2017 poběží u nás na stránkách první online festival ekologických filmů. Filmy budou dostupné pro všechny zájemce zcela zdarma z pohodlí domova, dokonce v čase, který si divák sám zvolí jednoduše tím, že si film pustí v den vysílání.

O jaké filmy se jedná
Festival představí 12 filmů z Francie, Belgie, Itálie, USA, Slovenska a dalších zemí, všechny opatřeny českými titulky. Filmy se věnují tématům spojenými s plýtváním jídlem, zemědělstvím, farmařením, konzumací masa, palmovým olejem, ztrátou rozmanitosti zemědělských plodin, městským zahradničením a dalším oblastem.

Tyto filmy divákům pomohou zorientovat se  a lépe porozumět spletitým problémům dnešní doby. Promítané filmy zachycují různé aspekty výroby potravin ve světě a problémy, jež se objevují napříč kontinenty. Odhalují také provázanost naší každodenní spotřeby potravin se situací v rozvojových zemích. A co je snad nejdůležitější – nabízejí možné způsoby, inspirace a řešení jak se s těmito problémy vypořádat.

Proč zdarma
Online festival ekologických filmů je celý naprosto zdarma! Jak je to možné, když posbírat informace, natočit filmy, sestříhat je a přinést až domů k divákům stálo spoustu úsilí mnoha lidí? Je to proto, že tvůrci a všichni zúčastnění v projektu považují sdělení filmů za natolik zásadní, že se rozhodli je sdílet zdarma – lidé zkrátka musí vědět, co se opravdu děje.

Proč to děláme my
Prostě si nemůžeme pomoci. Viděly jsme filmy na podzim na festivalu Země na talíři v kině a od té doby se snažíme je dostat do škol a knihoven, aby je mohli vidět další lidé. Internet má však to kouzlo, že je může zhlédnout mnohem více lidí, než se vejde do městské knihovny, a proto jsme připravily online festival u nás na stránkách. Filmy tak může zcela zdarma vidět každý, kdo bude mít zájem a v den promítání si film přijde přehrát, dokonce v čase, kdy se mu to bude hodit.

Náš web je celý o tom, že jíst se dá jinak. Tak aby nám bylo dobře. A také tak, abychom neškodili přírodě a ostatním lidem. Každé sousto má za sebou příběh, který stojí zato vyslyšet!

Proč se na Tebe obracím
Čím více lidí bude vědět, jaká je skutečnost a jakou moc my spotřebitelé máme, tím lépe se všem bude na této planetě žít. Je potřeba rozšířit lidem konzumem a globalizací často velmi zúžené obzory a případně je také povzbudit k činům. To přesně tyto filmy dokážou.

Možná budou filmy zajímavé pro Tebe a Vendy osobně, možná nám pomůžete šířit tuto zprávu prostřednictvím Vašeho webu, emailů nebo sdílením na Facebooku. Za to bychom byly velmi vděčné a to je, proč se na Tebe obracím. Nebo prostě jen dejte vědět svým známým, které podobná témata zajímají.

Ukázky filmů a program najdeš na http://www.jimejinak.cz/festival/

Jíme Jinak
www.jimejinak.cz

 


Líbí se vám, co děláme?
Rádi byste podpořili provoz internetové televize Cesty k sobě?

200,-

Platba

300,-

Platba

500,-

Platba

1000,-

Platba

Za veškeré příspěvky předem děkujeme!

Zasláním daru dochází k uzavření darovací smlouvy dledarovacích podmínek.
Prohlášení o ochraně osobních údajů darujícího. Platba probíhá prostřednictvím služby

géčko.png verified_by_visa-full-colour.png Mastercard_SecureCode [Převedený].png visa-full-colour-rgb.png visa_electron_2015.png mc_accpt_match_eps.png me_accpt_match_eps.png ms_accpt_match_eps.png