ONDŘEJ HABR: SE ŠTÍREM K OPRAVDOVOSTI

datum 6. 11. 2014
Prostředním podzimním znamením je Štír. V zodiaku plní úlohu transformace a tím i setkání se skutečnou realitou. Energeticky navazuje na znamení Vah, kdy bylo vše rozplánováno a určeno, oceněno a ohodnoceno. Extenzivní plánování a vztahy pod taktovkou Vah se v čase Štíra změní v intenzivní hledání smyslu a podstaty věcí.„Dolů a do opravdovosti!“ velí Štír a my se chtě nechtě zbavujeme všeho, co nepotřebujeme i toho, co nám nepřísluší. Co to je? Nepoznáme to, dokud nepřijde transformace. Tlak po změnách vyvolaný prostředím vrcholícího podzimu, který právě v této době můžeme plným právem nazývat dušičkovým. V přírodě probíhají zásadní změny – vše jako by se svinovalo a stáčelo, vracelo zpět ke své podstatě. Ano, jsme v protipoloze ke květnovému Býku, času lásky a rašení zeleně. I my jsme analogicky postupně přiváděni k hledání příčin a prvotních motivací. Čas Štíra je dobou hledání principů, časem analyzování, kterému můžeme říkat zpytování a který nás připravuje na možnost vnitřní proměny.
Znamení Štíra je pod vládou planety Pluto, ukazatele transformačních změn. V různých situacích běžného života budeme vedeni k tomu, abychom domýšleli to, co děláme do konečných důsledků. Budeme se učit provádět důležité věci pořádně a s opravdovostí. Můžeme zažít silné okamžiky rozhodování, kdy bude důležité nebát se a nepodlehnout jednoduššímu a konformnímu přístupu. Pluto nám ale rovněž může pomoci najít sílu a odvahu k překonání sebe sama a rozuzlení, ba doslova přetnutí některých vlekoucích se procesů. Pluto tak v sobě nese možnost změn a dá nám pocítit, co je to skutečná a nepředstíraná síla. Je to na mnoho z nás hodně velký kalibr, ale máme předpoklady se s ním naučit zacházet.Ve vztazích k tělu představuje Štír všechny „konečné“ orgány, tedy pohlavní a vylučovací. Pokud se nemůžeme vykázat schopností realizovat do konce a prosazovat svoje myšlenky a hodnoty, tyto orgány mohou být pod tlakem a projevovat se nestandardně, v té nejjednodušší podobě například prostřednictvím zánětů.

A znáte osobnosti narozené v tomto období? Máme tu Diega Maradonu, onoho báječného malého a jako štíra pohyblivého fotbalistu, kterého si celý svět pamatuje kvůli jeho „božské ruce“, kterou (ne)vsítil gól. Ano, bezesporu mág míče. Je tady i neúnavný rozzlobený a hned zase klidný Bud Spencer, herec, který nešel pro ránu nikdy daleko. A jiný mág, tentokrát z bájeného období průmyslové revoluce, muž, který zkrotil páru a naučil ji pracovat ve stroji, Robert Luis Stevenson. I politici se v tomto čase rodí světoví, připomínám jen indického státníka Jawaharlala Nehru. A výčet skončím Tedem Turnerem, mediálním magnátem. Jak je z malého přehledu patné, Štírům nejsou žádné úkoly malé a dovedou je realizovat s neochvějnou jistotou hraničící často až s magií.

Zkusme se podívat na nebe, které konstelace jsou tam na nás nachystány, čím si projdeme. Na konci první listopadové dekády přejde planeta Merkur do znamení Štíra a do té doby jasné procesy se zkomplikují a začnou zadrhávat. Komunikace nabere větší hloubku a vážnost, půjde o podrobnosti. Pravděpodobně se na povrch dostanou některé zajímavé a skryté detaily. V první třetině listopadu se ve Štíru setká Venuše se Saturnem. Tato konjunkce může zapůsobit jako hadr na býka pro všechny, kteří mají potřebu dávat životu a světu pravidla. Očekávejme zvýšenou emotivnost v chování. V polovině listopadu se sejde ve znamení Štíra rovněž Slunce se Saturnem. Saturn se pohybuje tímto znamením již více než dva roky a letos naše trápení s jeho dokonalým prověřováním našich kvalit a nekvalit končí. Nicméně tato konjunkce se Sluncem by mohla být onou pověstnou závěrečnou tečkou. Nachystejme se, uveďme vše, co není v pořádku, do náležitého stavu a vše dobře proběhne.

Konec měsíce bude již pod vládou kvadrátu mezi Plutem v Kozorohu a Uranem v Beranu. Tento periodicky se objevující a mizící aspekt se objevuje na nebi už od roku 2012 s tím, jak se planety k sobě střídavě přibližují a oddalují. Je to mocný aspekt, který doslova třese Zemí, státy, režimy, celými společnostmi i každým z nás. Vede postupně k zásadnímu přehodnocení pole jistot, ve kterých se pohybujeme a jež vyznáváme. Je tedy třeba netrvat na tom, co nefunguje. A co nefunguje, to zjistíme na nefunkčních plánech, vztazích, spojeních i představách.

Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
Publikováno v časopisu Ve hvězdách & Lidový léčitel
Zdroj: www.astrolife.cz

 

sdílet: 
holubice
Podpořte nás

Děkujeme

Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat.

Pro platby zdarma v ČR a Eurozóně:
2502009848/2010 s uvedením slova
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro platby v ČR:
107-7380440287/0100 s uvedením
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí:
IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287 
BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX
Název účtu: CESTY K SOBĚ
Praha 4, 149 00
Česká republika

111
111 Kč
222
333 Kč
333
555 Kč
444
777 Kč
999
999 Kč
libovolna
libovolná částka
Cesty k sobě
FB ico