Olej z těchto semínek na celé čáře zahanbil léky na astma

datum 21. 8. 2019

Podle posledních výzkumů je olej z těchto semínek silnou alternativou klasických, poměrně nebezpečných farmaceutických lékům na astma.

Nová studie publikovaná v žurnálu Fytoteraputický výzkum (Phytotherapeutic Research) odhalila, že tato malá nenápadná semínka známá pod latinským názvem Nigella sativa představují výbornou náhradu klasických léků pro léčbu astmatu.

Nová naděje pro miliony pacientů s astmatem

Někdy se těmto semínkům říká i „lék na všechno kromě smrti“. Jejich český název je černý kmín.

Běžné léky na astma fungují na principu dlouho působících beta blokátorů, o kterých americký Úřad pro kontrolu léčiv a potravin (FDA) ještě v roce 2006 varoval, že zvyšují riziko úmrtí na astma.

Tato nová studie zkoumala účinky oleje ze semínek černého kmínu na počtu 80 astmatiků, které rozdělila na 2 skupiny – první, která dostávala uvedený olej, a druhou, kontrolní placebo skupinu.

Pacienti v první skupině dostávali během 4 týdnů 2 kapsle denně po 500 mg oleje z černého kmínu. Druhé, placebo skupině, byl podáván olivový olej.

U obou skupin se výzkumníci zaměřili na následující veličiny:

  • test celkového astmatického skóre (primární)
  • test funkce plic
  • hladina eozinofilů v krvi
  • celková hladina imunoglobulinu E v krevním séru

Po 4 týdnech odebrali z každé skupiny 10 pacientů a ponechali zbývajících 30.

Výsledkem bylo, že první skupina, které byl podáván olej z černého kmínu, zaznamenala zlepšení v Testu astmatického skóre v hodnotě 21,1 (oproti 19,6 v kontrolní skupině) a výrazné snížení eozinofilů v krvi.

Také se zlepšila funkce plic.

Závěry studie o vlivu černého kmínu na astma

Tato standardizovaná, dvojitě zaslepená a placebem kontrolovaná studie došla k závěru, že užívání doplňkového oleje z černého kmínu zlepšuje kontrolu astmatu a funkce plic.

Zároveň dochází k výrazné normalizaci eozinofilů. Doporučuje, aby se budoucí studie zaměřily na zkoumání multifaktorového vlivu tohoto oleje během delšího období.

Zmíněná studie ukazuje, že stravovací změny a některé přírodní látky dokáží pacientům přinést mnohem lepší výsledky než užívání farmaceutických léků.

Potřeba bezpečnějších alternativ při léčbě astmatu zde existuje již od roku 2006, kdy se zjistilo, že standardní léky, které měly astma zlepšovat, ve skutečnosti zvyšovaly riziko úmrtí na něj.

Největší problém klasických léků na astma

Nejčastější kritika klasické monoterapie astmatu pomocí dlouho působících beta blokátorů se zaměřuje na fakt, že tyto léky se nezaměřují na prvotní příčinu astmatu, kterou je chronický zánět.

Odpovědí medicíny proto bylo, že začala kombinovat beta blokátory s kortikosteroidy. Ty zánět sice odstraňují, avšak tím způsobem, že potlačí imunitní systém.

Kortikosteroidy však mívají závažné vedlejší účinky.

Na prvním místě potlačují imunitu, což je dost problematické. K tomu mohou mít i vážné psychiatrické vedlejší účinky.

Naproti tomu olej z černého kmínu nejenže nemá žádné takové hrozné účinky, ale navíc poskytuje celou paletu pozitivních vlivů na zdraví. Věří se, že pozitivně ovlivňuje přes 100 zdravotních obtíží.

Kde se dá olej z černého kmínu koupit

Kvalitní a za studena lisovaný olej z černého kmínu seženete v České republice ZDE a na Slovensku ZDE.

Případně můžete zkusit obchody se zdravou výživou ve vašem městě.

Závěr

Odhaduje se, že na světě trpí astmatem kolem 334 milionů lidí, co je skoro každý dvacátý člověk, proto se z tohoto onemocnění stává medicínská priorita.

Pokud se i vy chcete podílet na zmírnění trápení těchto lidí, můžete tak učinit šířením uvedených informací, například pomocí sdílení tohoto článku.

Zpracovala: Vylectese.cz

sdílet: 
holubice
Podpořte nás

Děkujeme

Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat.

Pro platby zdarma v ČR a Eurozóně:
2502009848/2010 s uvedením slova
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro platby v ČR:
107-7380440287/0100 s uvedením
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí:
IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287 
BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX
Název účtu: CESTY K SOBĚ
Praha 4, 149 00
Česká republika

111
111 Kč
222
333 Kč
333
555 Kč
444
777 Kč
999
999 Kč
libovolna
libovolná částka
Cesty k sobě
FB ico