Podle posledních výzkumů je olej z těchto semínek silnou alternativou klasických, poměrně nebezpečných farmaceutických lékům na astma.

Nová studie publikovaná v žurnálu Fytoteraputický výzkum (Phytotherapeutic Research) odhalila, že tato malá nenápadná semínka známá pod latinským názvem Nigella sativa představují výbornou náhradu klasických léků pro léčbu astmatu.

Nová naděje pro miliony pacientů s astmatem

Někdy se těmto semínkům říká i „lék na všechno kromě smrti“. Jejich český název je černý kmín.

Běžné léky na astma fungují na principu dlouho působících beta blokátorů, o kterých americký Úřad pro kontrolu léčiv a potravin (FDA) ještě v roce 2006 varoval, že zvyšují riziko úmrtí na astma.

Tato nová studie zkoumala účinky oleje ze semínek černého kmínu na počtu 80 astmatiků, které rozdělila na 2 skupiny – první, která dostávala uvedený olej, a druhou, kontrolní placebo skupinu.

Pacienti v první skupině dostávali během 4 týdnů 2 kapsle denně po 500 mg oleje z černého kmínu. Druhé, placebo skupině, byl podáván olivový olej.

U obou skupin se výzkumníci zaměřili na následující veličiny:

  • test celkového astmatického skóre (primární)
  • test funkce plic
  • hladina eozinofilů v krvi
  • celková hladina imunoglobulinu E v krevním séru

Po 4 týdnech odebrali z každé skupiny 10 pacientů a ponechali zbývajících 30.

Výsledkem bylo, že první skupina, které byl podáván olej z černého kmínu, zaznamenala zlepšení v Testu astmatického skóre v hodnotě 21,1 (oproti 19,6 v kontrolní skupině) a výrazné snížení eozinofilů v krvi.

Také se zlepšila funkce plic.

Závěry studie o vlivu černého kmínu na astma

Tato standardizovaná, dvojitě zaslepená a placebem kontrolovaná studie došla k závěru, že užívání doplňkového oleje z černého kmínu zlepšuje kontrolu astmatu a funkce plic.

Zároveň dochází k výrazné normalizaci eozinofilů. Doporučuje, aby se budoucí studie zaměřily na zkoumání multifaktorového vlivu tohoto oleje během delšího období.

Zmíněná studie ukazuje, že stravovací změny a některé přírodní látky dokáží pacientům přinést mnohem lepší výsledky než užívání farmaceutických léků.

Potřeba bezpečnějších alternativ při léčbě astmatu zde existuje již od roku 2006, kdy se zjistilo, že standardní léky, které měly astma zlepšovat, ve skutečnosti zvyšovaly riziko úmrtí na něj.

Největší problém klasických léků na astma

Nejčastější kritika klasické monoterapie astmatu pomocí dlouho působících beta blokátorů se zaměřuje na fakt, že tyto léky se nezaměřují na prvotní příčinu astmatu, kterou je chronický zánět.

Odpovědí medicíny proto bylo, že začala kombinovat beta blokátory s kortikosteroidy. Ty zánět sice odstraňují, avšak tím způsobem, že potlačí imunitní systém.

Kortikosteroidy však mívají závažné vedlejší účinky.

Na prvním místě potlačují imunitu, což je dost problematické. K tomu mohou mít i vážné psychiatrické vedlejší účinky.

Naproti tomu olej z černého kmínu nejenže nemá žádné takové hrozné účinky, ale navíc poskytuje celou paletu pozitivních vlivů na zdraví. Věří se, že pozitivně ovlivňuje přes 100 zdravotních obtíží.

Kde se dá olej z černého kmínu koupit

Kvalitní a za studena lisovaný olej z černého kmínu seženete v České republice ZDE a na Slovensku ZDE.

Případně můžete zkusit obchody se zdravou výživou ve vašem městě.

Závěr

Odhaduje se, že na světě trpí astmatem kolem 334 milionů lidí, co je skoro každý dvacátý člověk, proto se z tohoto onemocnění stává medicínská priorita.

Pokud se i vy chcete podílet na zmírnění trápení těchto lidí, můžete tak učinit šířením uvedených informací, například pomocí sdílení tohoto článku.

Zpracovala: Vylectese.cz


Není v našich silách ručit za všechny obsahy videí, názory a jednání jednotlivců.
Přejeme vám všem mnoho lásky v této transformační době.


Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat a velmi nás mrzí, že se mnoho vašich chtěných plateb neuskutečnilo vzhledem k potížím funkčnosti platební brány. GoPay muselo přijmout nové podmínky bank, kdy spolkům neumožní on-line platby kartou. Prosíme o znovu zaslání/zasílání vašich příspěvků, prozatím přes klasický bankovní převod:

Pro platby v ČR: 107-7380440287/0100 s uvedením slova „Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí: IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287, BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX

Snažíme se pro vás najít jiné zjednodušující služby pro vaše platby. Děkujeme za pochopení i za podporu.

S láskou Cesty k sobě