OCHRANA ARKTIDY SE DOSTALA DO KRITICKÉ FÁZE!

datum 28. 8. 2015

Kampaň za záchranu Arktidy se dostala do kritické fáze.Obamova administrativa udělila Shellu poslední potřebné povolení k průzkumné těžbě ropy.

Chamtivost, bezohlednost a arogance Shellu v honbě za ziskem akcionářů je neuvěřitelná. Pravděpodobnost ropné havárie je přes 75 %. A i přesto, že technologie, která by zvládla odstranit následky takové havárie v drsných arktických podmínkách neexistuje, Shell se rozhodl riskovat.

Cena, kterou tato bohatá a mocná korporace platí za svou cestu za arktickou ropou, je poměrně vysoká. Má poničenou pověst, přichází o dlouholeté obchodní partnery a o téma se zajímají celosvětová média i běžná veřejnost. Nad jejími kroky se pozastavují vědci, politici a dokonce i konkurenční ropné společnosti.Navíc proti firmě stojí hnutí s více než 7 miliony Ochránců Arktidy z celého světa. Shell se tedy do Arktidy rozhodně nedostal bez povšimnutí a komplikací.

Máme-li tuto “bitvu” vyhrát, všichni se musíme spojit a postavit za budoucnost Arktidy. Vyslyšte, prosím, tuto naléhavou prosbu o dar. Do dalšího boje se můžeme pustit jen s Vaší podporou, která nám pomůže:

  • Reagovat na kroky Shellu v každé fázi. Váš dar bude použit na základní vybavení, které nám pomáhá monitorovat a přinášet aktuální informace o každém kroku Shellu. Pomůže nám také analyzovat prohlášení, tvrzení a plány firmy.
  • Sjednotit a mobilizovat více než 7.000.000 lidí z celého světa (100 000 z České republiky), kteří se přidali k hnutí za záchranu Arktidy. Globální hnutí nelze ignorovat a dá světovým politikům sílu se Shellu postavit.
  • Zajistit přísný veřejný dohled nad riziky arktické těžby. Váš dar nám pomůže vytvořit filmovou a fotografickou dokumentaci a poskytnout vědecké důkazy, které pomohou přitáhnout pozornost k vážným hrozbám pro klima i arktickou přírodu.

Arktida potřebuje Vaši pomoc více než kdy předtím. Těžba ropy v Arktidě je katastrofa, ke které teprve dojde. Musíme udělat vše, co je v našich silách, abychom zničení této křehké oblasti jen kvůli zisku zabránili. Počítáme s Vámi!

S pozdravem,

Petr Kucka
vedoucí arktické kampaně

P.S. Chcete chránit planetu i jinak? Je to jednodušší než si myslíte. Staňte se Fundraiserem.

 

sdílet: 
holubice
Podpořte nás

Děkujeme

Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat.

Pro platby zdarma v ČR a Eurozóně:
2502009848/2010 s uvedením slova
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro platby v ČR:
107-7380440287/0100 s uvedením
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí:
IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287 
BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX
Název účtu: CESTY K SOBĚ
Praha 4, 149 00
Česká republika

111
111 Kč
222
333 Kč
333
555 Kč
444
777 Kč
999
999 Kč
libovolna
libovolná částka
Cesty k sobě
FB ico