Zdroj: Pixabay.com

Potravinové banky připravují realizaci nových skladovacích prostor v 7 regionech díky dotační podpoře z Operačního programu Životní prostředí. Projekt mohou realizovat i díky podpoře obchodního řetězce PENNY, který jim věnuje 8 miliónů korun pro spolufinancování projektu. Společně tak startují nový projekt HEZKY ČESKY BEZ PLÝTVÁNÍ.

Potravinové banky spolupracují dlouhodobě se všemi velkými obchodními řetězci. Některé z nich darují nejen potraviny na základě §11 Zákona o potravinách, ale podporují banky i v jejich provozu a rozvoji infrastruktury. Obchodní řetězec PENNY poskytuje už od roku 2018 bezplatně centrální sklad České federace potravinových bank v Modleticích u Prahy. Nyní PENNY mimořádným darem ve výši 8 miliónů dělá další krok, který pomůže k rozšíření skladovacích kapacit potravinových bank. Dar je klíčový pro realizaci dotačního investičního projektu, který ovlivní poskytování potravin nejen v 7 regionech, ale i na celonárodní úrovni.

Podpora společnosti PENNY na rozvoj naší infrastruktury a zázemí v posledních 5 letech s tímto darem dosáhne bezmála 20 miliónů korun. Jen díky ní se tak řadíme na evropskou špičku v rámci potravinových bank a za současné složité situace, budeme moci naši síť dál rozvíjet a být potřebným blíž po celé zemi. Je to pro nás další krok, a díky této pomoci otevíráme další etapu našeho rozvoje,“ říká Veronika Láchová, ředitelka České federace potravinových bank.

Je pro nás důležitá koncepční podpora celého systému a sítě potravinových bank. Uvědomujeme si, že potravinové banky nemohou fungovat bez naší podpory. Potraviny, které dostávají musí mít možnost skladovat a distribuovat. Proto jim poskytujeme finanční pomoc v řádech několika milionů ročně,“ říká Jens Krieger, generální ředitel PENNY a doplňuje: „Vnímáme to jako součást naší strategie neplýtvání Proto jsme také nazvali náš společný projekt „Hezky česky bez plýtvání“.“

Cílem nového projektu je zefektivnit celý systém potravinové pomoci tak, aby se potraviny dostaly, co nejrychleji a nejefektivněji ke všem potřebným do všech regionů po celé České republice.

ČESKÁ FEDERACE POTRAVINOVÝCH BANK (ČFPB)

Již přes 25 let naplňuje jednoduché posláním, a to distribuovat potravinové přebytky a dary lidem v České republice, kteří trpí hladem nebo podvýživou. Zastupuje všech 15 fungujících potravinových bank a snaží se hájit jejich zájmy na nadnárodní i národní úrovni.

www.potravinovebanky.cz


Není v našich silách ručit za všechny obsahy videí, názory a jednání jednotlivců.
Přejeme vám všem mnoho lásky v této transformační době.


Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat a velmi nás mrzí, že se mnoho vašich chtěných plateb neuskutečnilo vzhledem k potížím funkčnosti platební brány. GoPay muselo přijmout nové podmínky bank, kdy spolkům neumožní on-line platby kartou. Prosíme o znovu zaslání/zasílání vašich příspěvků, prozatím přes klasický bankovní převod:

Pro platby v ČR: 107-7380440287/0100 s uvedením slova „Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí: IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287, BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX

Snažíme se pro vás najít jiné zjednodušující služby pro vaše platby. Děkujeme za pochopení i za podporu.

S láskou Cesty k sobě