O tvoření světla (Léčení pohybem – Zuzana Beranová)

datum 14. 1. 2022
Zdroj: Pixabay.com, Zuzana Beranová

Dnes si velmi krátce připomeneme, že můžeme sami tvořit lepší energii a ne jen energii strachu nebo agrese. Můžeme si vytvořit energii radosti, dobrého pocitu, úcty a vzájemného porozumění. Vůbec to není složité a dokáže to úplně každý z nás. Jen chtít.

Jak?

Pro léčení pohybem je nutné si vytvořit podmínky, takové láskyplné ovzduší. Potřebuje jej každý, ať už cvičí jeden – sám anebo více lidí - skupinka. Já léčím pohybem a tak tvořím tu energii ve své práci.

Lidé mi nejlépe rozumí, když je to vysvětlení jako příběh. Mám jeden, vlastně dva, úplně čerstvé.

Ve Zdravíčku právě začal 1. kurz cvičení v roce 2022. Jsme taková malá komunita lidí, převážně profesí učitelé, zdravotníci, úředníci, lidé, kteří si uvědomili, že už mají té temnoty dost. Už stačilo. Dva roky marného očekávání „Zázraku“. Osvícení mocných se nekoná, zmatek se prohlubuje a to hlavní je, že tato cesta nejspíš ani nikam nevede. Boj za záchranu nemocných a oslabených byl mnohými přijat jako nesvoboda, restrikce, nátlak. To vážně nemá cenu. Jedno velké nedorozumění. Nechme to už být.

Je tu definitivní konec očekávání, jenže i nový začátek vlastního tvoření.

Dva roky jsme nosili roušky, sledovali hlášení o počtu nakažených, hospitalizovaných a těch, kteří to nedali, opustili nás. Hovořili jsme pouze o nemocech, nemocných a očkování. Spory, nedorozumění, hádky a někde i boje.

Tam vkládáme svou energii?

Není to plýtvání?

Došlo nám, že jsme se stali tvůrci toho všeho, aniž bychom si to uvědomovali. Svým myšlením podporujeme onu temnotu.

Setkáváme se po svátcích. Zaznívá otázka.

„Jaký bude tento rok?“

Ze skupinky se ozvala odpověď.

„Takový, jaký si jej uděláme.“

Ten hlas nás doslova zastavil. Co? Povídáme si o tom. Aby to pochopili všichni, převádíme si to do jiného příběhu.

Kdyby byl Covid třeba Olimpiáda a naše myšlení se na ní upnulo stejně intenzivně, vytvořili bychom atmosféru očekávání něčeho pěkného, atmosféru radosti, těšili bychom se na výsledky. Aha. Všem nám to najednou docvaklo.

Takže změna je na nás, jen na nás?

Dohodli jsme se na společné změně, všichni. Budeme se navzájem podporovat. Dáváme si do roku 2022 a možná už navždy nové cíle. Už nechceme a nebudeme podporovat to, co si nepřejeme žít. Od teď budeme dávat veškerou pozornost tomu, po čem opravdu toužíme. Konečně nám došlo, co to znamená stát se tvůrcem nové reality. Už chápeme, co znamená to tvoření v praktickém životě. Aha.

Jak na to?

Na každou, každičkou situaci existuje nespočet pohledů. Je to jako při našem cvičení. Jeden cvik může mít tisíce variant provedení. Je to vždy jakási cesta, která směřuje k nějakému cíli. Na začátku mi to nejde, dělám chyby. Jenže právě z těch chyb se nejvíce učím. Učím se ne jen porozumět a odpouštět své chyby sobě ale přijímat také chyby těch ostatních. Říká se tomu porozumění. Kdo nové nezkusí, nedokáže porozumět ani sobě ani druhým.

Důležitý je vždy směr, kterým se vydáme. Co je dnes důvodem naší změny směru? Jaký sledujeme záměr? Co je cíl té nové cesty?

Už to nebude nemoc, ochrana před nemocí, útěk, strach že podlehnu. Už ne. Stačilo. Nechci se cítit tak bezmocný. Přebírám moc nad svým životem. Upneme se na Zdraví. Tolik si jej přejeme právě v tomto období. Nový směr i cesta nás povedou tam.

Naplníme svou mysl novými pěknými myšlenkami. Budeme naslouchat té své pravdě. Tělo nám o nás samo hodně poví. Ono ví co potřebuje. Stačí jen umět mu naslouchat. Stáváme se „hledajícími tvůrci“. Hledáme světlo ve slovech, myšlenkách pocitech i vlastním konání. Naše světlo budeme šířit dál a radost se jednou zrodí úplně sama.

Díky Cestám k sobě jsem ji dnes sama mocně zakusila. Jedna z vás, čtenářka mého minulého článku, se podívala také na videa se cvičením. Telefonovala mi, abych jí poradila, která cvičení jsou pro ni, ta nejlepší. Chvíli jsme si povídali o tom, co jí trápí a co potřebuje. No a ta radost přišla nečekaně na závěr. Byla to jedna nádherná věta. „Paní, já jsem na vás čekala 20 let.“  Děkuji Vám paní, jsem plná radosti.

S láskou Zuzana Beranová

No a to cvičení je zde www.youtube.com/channel

sdílet: 
holubice
Podpořte nás

Děkujeme

Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat.

Pro platby zdarma v ČR a Eurozóně:
2502009848/2010 s uvedením slova
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro platby v ČR:
107-7380440287/0100 s uvedením
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí:
IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287 
BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX
Název účtu: CESTY K SOBĚ
Praha 4, 149 00
Česká republika

111
111 Kč
222
333 Kč
333
555 Kč
444
777 Kč
999
999 Kč
libovolna
libovolná částka
Cesty k sobě