Zdroj: Pixabay.com

O lásce

Knižní novinka seznamuje čtenáře se čtyřmi složkami skutečné lásky. Přivádí čtenáře k prohlubování vděku ohledně jejich vztahů a učí tvořivému zacházení s překážkami. Kniha “O lásce” z pera mnicha Thich Nhat Hanha vychází v nakladatelství Alferia, které je součástí Nakladatelského domu Grada, jako jeho čtvrtá publikace.

KNIHA O PŘÍBĚHU LÁSKY A JEJÍ SÍLE UZDRAVOVAT I MĚNIT SVĚT.

Tato knížka, psaná čistým, povzbuzujícím jazykem, obsahuje vhledy, které se dají aplikovat do vztahů partnerských, rodinných, pracovních i přátelských. „Všichni v sobě máme zárodky lásky. Můžeme rozvíjet tento zázračný zdroj energie a živit v sobě nepodmíněnou lásku, která nic neočekává na oplátku,“ říká vietnamský rodák Thich Nhat Hanh. Vybízí ke kultivaci všech čtyř složek – milující laskavosti, soucítění, radosti a vyrovnanosti.

Milujete-li protože živé bytosti potřebují vaši lásku, a nejen proto, že někdo patří do vaší rodiny, k vašemu národu nebo k vašemu náboženství, pak milujete bez rozlišování a praktikujete  pravou lásku.

216 stran, formát 120×165 mm, cena 279 Kč, ISBN:978-80-271-2184-7

Přeložili: Jakub Čejka, Iva Prokopová a Šimon Grimmich; Obálka: Marta Červáková

 

O autorovi:

Thih Nhat Hanh je buddhistický mnich, zenový mistr, učitel, spisovatel, básník a mírový aktivista. Jeho učení o umění žít v přítomném okamžiku se šíří celým světem a pomáhá mnoha lidem.

Narodil se v roce 1926 v jižním Vietnamu a ve věku šestnácti let odešel do kláštera. V roce 1950 založil v Saigonu chrám Ung Quand a na stránkách budhistického časopisu začal na koncipovat základní ideje angažovaného buddhismu. O jedenáct let později odcestoval do USA, kde přednášel na prestižních amerických univerzitách – v Princetonu a na Kolumbijské univerzitě v New Yorku. Po návratu do Vietnamu založil Řád Tiep Hien (Řád Spolu-bytí), který má dnes více než čtyři sta členů a takzvané užší společenství, tvořené několika tisíci lidmi, kteří se drží podobných zásad.

V roce 1967 byl Thich Nhat Hanh nominován Martinem Lutherem Kingem Jr. na Nobelovu cenu za mír. Mezi lety 1973 až 2017 žil ve Francii. V roce 2018 se po 45 letech v exilu vrátil domů do Vietnamu. Je považován za průkopníka aplikovaného buddhismu na Západě, kde založil síť klášterů a meditačních center, nejznámějším z nich je Plum Village v jihozápadní Francii.

V češtině mu vyšlo 23 knižních titulů. V nakladatelství Alferia vyšly „Bez bahna lotos nevykvete”, „Štěstí“ a „Cesta osvobození: 21 dní v plné přítomnosti”.

Zdroj: www.alferia.cz


Není v našich silách ručit za všechny obsahy videí, názory a jednání jednotlivců.
Přejeme vám všem mnoho lásky v této transformační době.


Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat a velmi nás mrzí, že se mnoho vašich chtěných plateb neuskutečnilo vzhledem k potížím funkčnosti platební brány. GoPay muselo přijmout nové podmínky bank, kdy spolkům neumožní on-line platby kartou. Prosíme o znovu zaslání/zasílání vašich příspěvků, prozatím přes klasický bankovní převod:

Pro platby v ČR: 107-7380440287/0100 s uvedením slova „Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí: IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287, BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX

Snažíme se pro vás najít jiné zjednodušující služby pro vaše platby. Děkujeme za pochopení i za podporu.

S láskou Cesty k sobě