O Elišce a její sebelásce

views 1 697 datum 6. 3. 2019

Bylo, nebylo...

Mladá žena žila v malém domečku s krásnou zahrádkou. Jmenovala se Eliška. Myslela si o sobě, že je obyčejná a nezajímavá. Přitom byla pěkná, hodná, šikovná i chytrá. Cítila se smutná a hodně opuštěná. Svou výjimečnost viděla pouze v tom, že má kouzelné a vzácné růže na své krásné zahrádce. Měla ráda své růže. Dokonce je milovala více než sebe. Dýchala pro ně a žila. V jejích očích byly nádherné, silné, pestrobarevné, kouzelné, omamné. Ráda si s nimi povídala, jak velmi je obdivuje. Vnímala je jako krásné a dokonalé. Věnovala jim svou lásku, péči a čas. Na sebe často zapomínala. Těšila se, až jí splní největší přání. Stále častěji se cítila smutná. Plakala každý den více. Přestala se radovat, také smát.

Jednoho letního dne, když zalévala milované růže, vyslovila tajné přání: „ Chci být spokojená, veselá a plná života“. Večer šla brzo spát a těšila se na kouzelné probuzení.

RÁNO SE CÍTILA TAKTO:

JSEM JINÁ, PŘESTO STEJNÁ,
PROBUDILA JSEM SE ZE SNA.
CO BYLO, DÁVNO NENÍ,
PŘITOM NEODEŠLO V ZAPOMNĚNÍ.

DNY UBĚHLY JAKO VODA,
V MÉM SRDCI VLÁDNE ZAS POHODA.
OMLOUVÁM SE, DĚKUJI, JSEM VDĚČNÁ,
ČEKÁ MĚ LÁSKA NEKONEČNÁ.

TĚŠÍM SE NA MŮJ DALŠÍ KROK,
JSEM ZVĚDAVÁ, CO BUDE DÁL NAPŘESROK.
OTEVÍRÁM DUŠI KRÁSNÉMU SNĚNÍ,
VÍTÁ MĚ MILOVANÉ NAPLNĚNÍ.

DŘÍVE:

Eliška čekala stále na zázrak. Myslela si o sobě, že musí být dokonalá, aby ji někdo miloval. Skrývala svou zranitelnost a citlivost. Působila jako silná, přitom byla slabá. Ze svých neúspěchů vinila ostatní. Měla pocit, že jen prohrává. Potřebovala pochvalu, vyžadovala pozornost a pořád soutěžila. Snesla ponížení a nechala si ubližovat. Neuměla být trpělivá, nedůvěřovala vesmíru a jeho správnému načasování. Byla nezralou ženou, která nechtěla dospět a vést zodpovědný život. Všechno vnímala růžově nebo příliš černě. Vyhlížela svého prince, aby ji zachránil.

NYNÍ:

Eliška přijala své dary, stíny a strach. Dovolila si celistvou duši milovat. Věří stále na lásku, opravdové zázraky a splněná přání. Především pochopila, že se nemilovala taková, jaká je. Díky sebelásce prožívá spokojený život. Spoléhá sama na sebe a důvěřuje svým schopnostem. Je nejlepší verzí sebe sama. Nečeká na zázrak, ale sama si ho tvoří. Jedná laskavě, následuje samu sebe. Cítí se dokonalá ve své „nedokonalosti“. Neviní nikoho ze svých neúspěchů. Životní události chápe jako výzvu a zkušenost. Nesoutěží a nesrovnává se s nikým, protože se cítí jedinečná a báječná. Respektuje své pocity a intuici. Nedovolí nikomu, aby jí ubližoval. Zná svou hodnotu a také ji ctí. Ví, že všechno má svůj čas a není zodpovědná za štěstí ostatních. Vidí svět ve všech barvách a odstínech. Nemá snahu se litovat. Cítí, co potřebuje, také to vyžaduje. Nebojí se znovu milovat po předchozích zklamáních. Není naivní, ani příliš důvěřivá. Netrápí se pro někoho, kdo se netrápí pro ni. Užívá si blízkost opravdových přátel. Vyslechne si rady ostatních, ale zachová se podle sebe. Umí požádat o pomoc, když to právě potřebuje. Dovoluje si být zranitelná, slabá, citlivá, když nemá svůj den. Pochopila, že stará cesta nové dveře neotevře. Bývá inspirací pro druhé. Miluje hluboce a intenzívně. Prožívá kouzelné a jedinečné teď.

ZPÍVÁ LÁSKOU, VONÍ ÚCTOU A TANCUJE SEBEDŮVĚROU.

 

 

Eliška je moudrou a milující ženou, která ctí tyto životní myšlenky:

MOUDROST PŘICHÁZÍ TIŠE,

LASKAVOST JE KRÁSNÁ ŘÍŠE,

SOUCIT NENÍ O PÝŠE,

NADĚJE ZVEDÁ LIDSKÉ ČÍŠE.

LÁSKA PŘICHÁZÍ TIŠE,

MOTÝLCI NÁS ŠIMRAJÍ V BŘIŠE,

ŽIVOT RÁD SVÉ PŘÍBĚHY PÍŠE.

ZKUŠENOST RADÍ VŠECHNO VIZ VÝŠE.

S láskou
Daniela Zemanová
FB Daniela Zemanová

Zdroj: Kouzelné oříšky – Daniela Zemanová

sdílet: 
holubice
Podpořte nás

Děkujeme

Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat.

Pro platby zdarma v ČR a Eurozóně:
2502009848/2010 s uvedením slova „Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro platby v ČR::
107-7380440287/0100 s uvedením „Dar“ do zprávy pro příjemce.

111
111 Kč
222
333 Kč
333
555 Kč
444
777 Kč
999
999 Kč
libovolna
libovolná částka
logo Cesty k sobě 2021