O čem to celé je

views 0 datum 19. 8. 2020 délka

Vyjadřovat sebe, je to těžké? Nemělo by být, děti to jinak neumí, než jim začneme říkat, jaké mají být, místo, abychom respektovali, jaké jsou. Možná na příkladu paní učitelky a žačky najdete paralelu i se svým životem. Možná vám taky někdo někdy řekl, jak máte uvažovat a nerespektoval vaši vlastní úvahu.

Doba čtení 1 min.

Cesty k sobě


Nedělej si život složitější, než je. Nehledej, co není. To je celá úvaha, ve dvou větách je všechno společné. Nač se dívat na něco, co teprve bude. Dej tomu čas. O to jde, aby to bylo celé. Nesnaž se vymyslet, ale propojuj. Nepřizpůsobuj se a tvoř. Kdybys psala úvahu na toto téma, byla bys k sobě upřímná. Ne. Psala bys, to pro paní učitelku, aby tomu rozuměla. O to nejde. Jde o to, rozumět sobě. Ona je tu proto, aby tě respektovala a opravila háčky a čárky. Dohody, které jsou tu zvykem. Nic víc. Mohla by tě vést, kdyby ona sama přijala svůj vývoj. Pokud plní jen dohody, opravuje interpunkci. Potíž je, že ona neví, co je její pravý úkol. Že neví, že učitel je šaman a průvodce. Neví nic, co by vedlo dál. Udržuje statiku marnosti. Napořád, do nekonečna, aniž by věděla, co nekonečno ve skutečnosti je. Neví, že nekonečno je pravá skutečnost. Jak by se asi tvářila, kdyby četla tvoji úvahu teď?

Jak by reagovala na tvůj vnitřní rozhovor, který nemá formu. Tvůj vnitřní rozhovor, který se rozpouští do slov a dovoluje ti splynout se vším, protože všechno tady je. Používáš stejná slova v jiné melodii a harmonii. A o tom to celé je. Pro tebe to tak je. Každý to má jinak a ty to máš právě tak. To pravé tak.

Slova jsou jako noty a vydávají tóny o náladě člověka. Je to hra a člověk je nástroj. Kdo stvořil člověka jako nástroj, věděl, že bude vydávat tóny a že se bude jimi učit. Bude odlišovat falešné od skutečného a to ho povede. Všechno děláš pro sebe, ale není to jenom o tobě. To si pamatuj a zapiš zlatým písmem do své nekonečné paměti. Pročítej si své zápisy a zhmotňuj, co je pravé. Co není pravé, dozraje. Nebraň se, neutíkej, piš.

Autor: Jana Králová

sdílet:
přehrát:
holubice
Podpořte nás

Děkujeme

Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat.

Pro platby zdarma v ČR a Eurozóně:
2502009848/2010 s uvedením slova
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro platby v ČR:
107-7380440287/0100 s uvedením
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí:
IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287 
BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX
Název účtu: CESTY K SOBĚ
Praha 4, 149 00
Česká republika

111
111 Kč
222
333 Kč
333
555 Kč
444
777 Kč
999
999 Kč
libovolna
libovolná částka
Cesty k sobě
FB ico