Novoluní v Raku ♋

datum 29. 6. 2022
Zdroj: Pixabay.com

29.6. v 4h52 nastává novoluní ve znamení Raka. Nov se nachází v konjunkci s Lilit v Raku a v dynamické kvadratuře na Jupiter v Beranu. Raci otevírají novou životní etapu.


Měsíc je odjakživa považován za cosi magického a svým způsobem i tajemného. Jeho jednotlivé fáze mají nejrůznější účinky nejen na přírodu, ale také na lidské tělo. Každá fáze lunárního cyklu je jedinečná a tělo během ní jinak reaguje.


Novoluní - k nám přivrácená strana Měsíce leží úplně ve tmě. Na několik hodin pak není rozeznatelný a na Zemi vládne “novoluní”. Novoluní představuje nové začátky, ale také ukončení a vnitřní přeměnu. Tvůrčí myšlenky a nápady jsou velmi originální, je třeba je využít, dát jim směr a formu. Máme před sebou mnoho možností, musíme si z nich jen vybrat. Nov je zlom mezi vyčerpáním a přívalem nové energie. Zpočátku tuto energii můžeme vnímat jako napětí, neklid, netrpělivost a vzrušení, které může přecházet do podrážděných reakcí. Cítíme aktivitu, ale nevíme, kterým směrem ji zaměřit. Něco začíná, ale je to tak neuchopitelné, hoříme nedočkavostí, abychom se do toho pustili. Energie a vlivy dnů novoluní jsou nejvýrazněji cítit před okamžikem novoluní.


Nov v Raku přináší velkou citlivost až přecitlivělost. Úzce koresponduje s emocemi, potřebou se o něco či někoho starat, s touhou po klidném a bezpečném “hnízdě”. Lilit nyní může z našeho podvědomí “vytáhnout” různá traumata a křivdy z dob dětství, nezpracované záležitosti ze vztahu s matkou , vzpomínky z ranného dětství. Díky tomu, že se vše vynese na povrch vědomí, můžeme tyto záležitosti přijmout, zpracovat a následně pustit. Zraněné pocity z dětství nám může pomoci léčit i práce s růženínem (pořiďte si přívěšek či náramek z tohoto krystalu), pomůže i růžová barva (např. si můžeme obléct tričko v růžové barvě nebo si pořídit růžový polštářek do postele), můžeme pít i nápoj z růžových lístků či z levandule. Nyní je vhodný čas naladit se na vlastní emoce a potřeby, věnovat jim pozornost, ale snažte se nenechat se jimi zcela zahltit – aspekt od Jupitera v Beranu může vést k přehánění a my bychom se poté mohli chovat jako malé a vzteklé děti, které když nedostanou hned to, co chtějí, tak se s křikem válí po podlaze. Je čas uvědomit si, že dětství už máme dávnou za sebou a že nyní již naše přežití nezávisí na dospělé autoritě -ale že si všechnu péči můžeme věnovat my sami. Buďme sami sobě “rodiči”. Nyní si můžeme uvědomit co nás znejišťuje, čeho se obáváme. Jsou to emoce, které pramení z dětství. Nyní již nemusí náš život ovlivňovat.


Rak na fyzickém těle koresponduje se žaludkem. Pečujte o trávení, hlavně o žaludek, žlučník a střeva. Nezatěžujte tělo těžkými jídly a alkoholem.

Zdroj: https://www.facebook.com/astrologverasourkova

sdílet: 
holubice
Podpořte nás

Děkujeme

Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat.

Pro platby zdarma v ČR a Eurozóně:
2502009848/2010 s uvedením slova
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro platby v ČR:
107-7380440287/0100 s uvedením
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí:
IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287 
BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX
Název účtu: CESTY K SOBĚ
Praha 4, 149 00
Česká republika

111
111 Kč
222
333 Kč
333
555 Kč
444
777 Kč
999
999 Kč
libovolna
libovolná částka
Cesty k sobě
FB ico