Internetové výzvy jsou fenoménem sociálních sítí a o jejich splnění se pokouší tisíce lidí. Většinou jde o věci typu pojídání papriček a podobně, najdou se však i ty ušlechtilejší. Jednu takovou výzvu nyní oživil facebookový uživatel Byron Román. Nejprve se vyfotil na místě zaneřáděném odpadky a poté udělal ještě jednu fotku, když místo celé uklidil.

„Tady je nová výzva pro vás, znuděné teenagery,“ stojí v úvodu Románova příspěvku, který minulý týden zveřejnil na Facebooku. „Vyfoťte místo, které potřebuje uklidit a pak ho vyfoťte znovu poté, co jste s tím něco udělali,“ přidává Román pravidla pro splnění výzvy s názvem Trashtag Challenge.

Nejen teenageři jeho výzvu přijali a internet zaplavilo tisíce fotografií uklizených míst z celého světa – USA, Ruska, Evropy, Indonésie či Nepálu.

Nejde o původní Románův nápad. Výzvu se stejným názvem založila outdoorová společnost UCO Gear v roce 2015 v rámci kampaně na ochranu divočiny. Románovi se ho však během minulého víkendu podařilo dokonale oživit.

Výzva se rovněž snaží upozornit na obrovské problémy, které znečištění v současnosti představuje – zejména pokud jde o plast.

Podle Světového ekonomického fóra se v oceánech nachází kolem 150 milionů tun plastů a existují odhady, podle nichž se do roku 2025 toto množství může ještě zdvojnásobit.

 

Zdroj: www.novinky.cz


Není v našich silách ručit za všechny obsahy videí, názory a jednání jednotlivců.
Přejeme vám všem mnoho lásky v této transformační době.


Líbí se vám, co děláme?
Rádi byste podpořili provoz internetové televize Cesty k sobě?

200,-

Platba

300,-

Platba

500,-

Platba

1000,-

Platba

Za veškeré příspěvky předem děkujeme!

Zasláním daru dochází k uzavření darovací smlouvy dledarovacích podmínek.
Prohlášení o ochraně osobních údajů darujícího. Platba probíhá prostřednictvím služby

géčko.png verified_by_visa-full-colour.png Mastercard_SecureCode [Převedený].png visa-full-colour-rgb.png visa_electron_2015.png mc_accpt_match_eps.png me_accpt_match_eps.png ms_accpt_match_eps.png