Nová úroveň vědomí

datum 14. 12. 2020
Zdroj: Pixabay.com

Mnoho z nás se nyní učí žít sami za sebe, vědomě a autenticky. Ti, kteří takto již žijí jsou nám vekou inspirací, abychom našli i my vlastní cestu. Vědět co chceme a jakým směrem chceme v životě jít, je základ našeho štěstí. Nečekejte, kam vás osud vrhne, tvořte jej.

Doba čtení 3,5 min.

Cesty k sobě


Určitě každý z nás má svou vlastní zkušenost, kdy se ocitl na místě, kam třeba ani původně nechtěl jít, a pak se události vyvinuly takovým směrem, že zmíněné dění ve výsledku přispělo k naplnění určité touhy.

A právě touha je to podstatné, oč tu běží, ovšem touha vepsaná do našeho srdce. Touha, jejímž synonymem a hnacím motorem je láska, nikoli chtíč. Následovat tyto intuitivní vhledy je základním předpokladem toho, jak budovat a žít život s pocitem smysluplnosti a naplnění.

K nalezení smyslu života nelze, díky Bohu, obejít pár lidí, kteří nám řeknou, co to je, co nás udělá v životě šťastnými. Kdyby to fungovalo takto instantně, nevážili bychom si poznání, které nás vedlo k nalezení životního pokladu ve formě hlubokého poznání. Nepoznali bychom cennost zkušeností, které nás vedly do plné síly. Nedokázali bychom uchopit pravý význam slova inspirace. Tyto zkušenosti v nás doslova a do písmene křesaly jiskry vášně, nadšení a odvahy, léčily nás a jemně povzbuzovaly k tomu, abychom byli schopni podstoupit žádanou změnu ve jménu vzestupu vědomí.

Bez zkušeností bychom nedospěli k pojmenování si nejvyšších hodnot, které stojí zato si úctyhodně bránit. Bránit je s vědomím toho, že existuje velmi křehká hranice mezi respektem a manipulací, mezi asertivitou a skrytou agresivitou. Cesty a způsoby, jak uchopit hlubokou pravdu tohoto poznání, jsou u každého jiné. Jsou miliony variant, ovšem v konečném důsledku je to o scénáři, který má společné jmenovatele.

Mít jasno v tom, co chceme. Jednat v souladu s tímto poznáním, věřit v sebe a ve své sny.

Velmi často se teď stává, že lidé nevědí, co se životem. Hledají smysl, vytrácí se radost a chybí láska. Je to vlivem postupného kolektivního vývoje, který nás vede více k sobě; vědomím se koncentrovat spíše na srdeční inteligenci.

Lidé jsou více a více konfrontováni sami se sebou. Po dlouhou dobu jsme byli zajati v systému, který nám diktoval a řídil naše ideály, naše postoje, často za nás rozhodoval, co, kde, jak a proč dělat. Je jedno, jestli vezmeme „systém“ jako dobu, společnost, rodinu, partnerství nebo vlastní mentální nastavení – ego představu dokonalosti.

Nová úroveň vědomí nás vede k tomu, jak procítit a nastolit vnitřní svobodu v autentickém pojetí, a to je ona zmíněná změna díky vzestupu vědomí na kolektivní rovině, se kterou si někteří nedokážou poradit. Nevědí, jak se to dělá žít podle svého.

Lidé se ptají: „Co to je, co mě udělá šťastným?“

Doteď to bylo dané, v určité formě pochopitelné a snadnější. Ve své podstatě jde o znovu-nalezení vlastního zdroje vrozené moudrosti, jak to udělat, abychom svému životu dali smysl. Tím smyslem je následování a naplňování toho, co každý z nás dostal do vínku. V racionálním pojetí mluvíme o rozvíjení talentů a vrozených schopností, díky kterým má každý z nás předpoklad, jak si užívat život plnými doušky. Po svém, plně autenticky a bez vlivu davové psychózy.

Tím, že se přestaneme bát vlastní síly a rozpomeneme se na naše plány, které byly dávno předurčeny, aby se naplnily, napojujeme se na zdroj vyšší inteligence.

Toto spojení nás nikdy nezklame, v kontaktu s tímto vědomím jsme vždy v bezpečí, plní síly a důvěry ve vývoj procesu, a tento stav pozná zaručeně každý. Pokud dojde k vědomému rozhodnutí následovat předurčený plán v podobě našich snů, dochází k vnitřní změně, začneme přepisovat vnitřní přesvědčení, která dříve blokovala hladký průběh naplnění. Díky zažehnutí vnitřního motivačního systému se začnou utvářet nová synaptická spojení v mozku, do žil se začne vlévat nový život, a na základě této biochemie v našem těle dochází ke změně smýšlení nad celkovým průběhem našeho života. Začínáme reagovat jinak než dosud; krok za krokem je utvářena cesta do ráje našeho bytí.

Nepodceňujme dlouhodobě nutkavou touhu něco změnit.

Nepodceňujme tiché volání: „Ano, toto je ta správná volba, touto cestou se vydej.“ Léčivý proces tím tak může započít. Fyzicky, mentálně a emocionálně se připravujeme na proces naplnění světlem poznání. Získáváme více energie, ať už fyzické – vyvíjíme akci, mentální – jsme rozhodnější i spirituální, jež se projevuje hlubším spojením s intuicí, kdy každý čin a události dostávají smysl. Hmotným důkazem pak jsou lidé a náhodné události, které jsou pro nás darem seslaným z nebes v ten správný čas. A to je pak nádhera tvořit!

Veronika Kovářová

Zdroj: www.seberizeni.cz

sdílet: 
holubice
Podpořte nás

Děkujeme

Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat.

Pro platby zdarma v ČR a Eurozóně:
2502009848/2010 s uvedením slova
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro platby v ČR:
107-7380440287/0100 s uvedením
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí:
IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287 
BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX
Název účtu: CESTY K SOBĚ
Praha 4, 149 00
Česká republika

111
111 Kč
222
333 Kč
333
555 Kč
444
777 Kč
999
999 Kč
libovolna
libovolná částka
Cesty k sobě