Máme v rodině předškoláka… Dnešní děti narozené po roce 2015 se pojmenovávají již iGEN generace. Setkávají se zcela jinými samozřejmostmi. Kladou se na ně vyšší nároky v ovládání činností automatizovanými přístroji a počítači. Na nás záleží, jaký základ osobnosti v předškolním věku získají. Nepřeberné množství informací může působit jako chaos pro výuku. U nás najdete inspiraci pro dospělé a odborně klasické provedení psacími návyky. Vše vedenou hrou, díky které se k dítěti dostanete ve vědomí ještě blíž. 

Naše zkušenosti vytvořily předškolní písanky s tematickými okruhy pro Vás. Spojili jsme síly s odbornicí na psaní a psací písmo jako takové. Je to naše první společná práce. Těšíme se na školní písanky jako další produkt. Ty původní psalo přes 30.000 dětí v Česku. Vše je osvědčené a vyzkoušené. I ti nejchytřejší pohodáři z řad současných dětí si v sešitech najdou, co je baví a s pomocí Vaší se budou rozvíjet. Písanky se skládají ze čtyř sešitů přes 60 stran her a témat. Písanky jsou natištěné na kvalitním papíru pro kreslení v celých barvách.  Na první pohled se může zdát, že je to jen kreslení tvarů ale v situaci a s myšlenkou, kterou je třeba dokončit a uzavřít společně s dospělým. Sepsali jsme základní předškolní témata, témata do 1. třídy a psací návyky. Vytvořili jsme Metodického Průvodce pro psaní předškoláků, jak písanky vyplnit a vykreslit s popisem pro každého. V jednotlivých pracovních dvojlistech jsou inspirativní témata, jiný příběh, webové prolinky na pohádky a audio knihy z našeho Zlatého fondu kinematografie a zapomenuté kousky kulturního českého bohatství a historie. Objednat můžete na našich webových stránkách  www.odpastelky.cz

Dozvíte se “Jak na to“… jak dítěti pomoci při kreslení typových tvarů, které jsou standardní výukou v MŠ předškoláků… jak si s dítětem hrát, jak dítě zkoncentrovat a jak proniknete do světa dětské fantazie, jaké pohádky si vybrat. Určitě se tématy i Vy něco naučíte.

Stačí jakékoli mobilní zařízení, spojení s internetem a mít sebou sešity a pastelky… až později tužku, zabavíte dítě kdekoli.

Na nic nejste sami, jsme tu pro Vás, krok po kroku Vás pomocí Metodického Průvodce dvojlisty povedeme. Zvládnete to také: správné sezení, správné držení tužky, kreslení i psaní a inspirovanou osobnost ve Vašem předškolákovi

Proč si můžete pořídit čtyři sešity našich předškolních písanek s tématy? Protože jsem jako máma stála před stejným úkolem jako Vy. Doma nezbední předškoláci a já žila několik let v exotické zemi, že byste se ani anglicky nedomluvili. Bylo třeba zajistit vzdělání neposedným předškolákům a každý byl jinak zaměřený. Byla jsem z učitelské rodiny a tak jsem věděla, že potřebuji pro ně dopolední program plný her, která však vede k upevnění znalostí předškolních témat, naučení dobře držet pastelky, vycvičit grafomotoriku dětí, naučit je zlehka počítat do 10, poznávat barvy a další základní témata jako osobní hygiena. V neposlední řadě každému dítěti zajistit umění naučit se soustředit a dobře při kreslení sedět. Češtinu jsme brousili jen pomocí DVD pohádek a klasických knížek a říkadel. Tehdy to bylo nesmírné množství informací najednou, učili jsme totiž předškoláky o daleké zemi, kam náleží a s nadhledem celé planety Země. Nakonec jsme to zvládli na jedničku neboť v české škole při postupových zkouškách do I. třídy byly naše děti hodnocené jako nejlépe připravené v rozsahu vědomostí a dovedností.    

Celý tým Od pastelky k tužce přeje vám a vašim šikovným dětem hodně radosti a zábavy při získávání nových znalostí a dovedností.

 


Není v našich silách ručit za všechny obsahy videí, názory a jednání jednotlivců.
Přejeme vám všem mnoho lásky v této transformační době.


Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat a velmi nás mrzí, že se mnoho vašich chtěných plateb neuskutečnilo vzhledem k potížím funkčnosti platební brány. GoPay muselo přijmout nové podmínky bank, kdy spolkům neumožní on-line platby kartou. Prosíme o znovu zaslání/zasílání vašich příspěvků, prozatím přes klasický bankovní převod:

Pro platby v ČR: 107-7380440287/0100 s uvedením slova „Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí: IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287, BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX

Snažíme se pro vás najít jiné zjednodušující služby pro vaše platby. Děkujeme za pochopení i za podporu.

S láskou Cesty k sobě