Nohu z plynu a vědomě zpomalovat … moc to nejde, ale snažme se

datum 30. 6. 2021
Zdroj: Pixabay.com
Mám dvě zprávy, dobru a špatnou, kterou chcete slyšet první? Anebo ne, nebudu píchat do vosího hnízda. Co si napíšu, to mám, známe to, takže opatrně a pečlivě volit slova i metafory. Tři zprávy, respektive tři konstelace, o nichž chci dnes mluvit. Tu debilní průpovídku v názvu jsem si půjčila jen proto, že jedna z nich je vysloveně provokační a zkrátka se to nabízí. Asi odhadnete, že to bude ta červená (3) záležitost v obrázku. Ale než se do toho dáme, povšimněte si prosím, že druhé dvě konstelace je vlídně modré (2) a zelené (1), s trochou dobré vůle by se dalo říci stabilizační a léčivé. I když teď už to možná víc tlačí přání pohladit a uklidnit rozbouřené vášně – a to je to žluté kolečko (4), jenže to s námi, na rozdíl od ostatních obrazců, dlouho nepobude: Luna se potkala s Jupiterem včera večer, dopřála nám klidnou noc a nad ránem už se oba přátelé pomalu loučí … nicméně, i bez Jupitera Luna setrvává v Rybách a po dobu příštích dvou dní bude působit jako mírné anestetikum, svalové uvolnění, zenová vlna vyrovnanosti, smíření a odevzdání … pak tedy logicky přestoupí do Berana, zatúruje osmiválcem a vystartuje vpřed do ostrých zatáček červeného okruhu.

Zdroj: Astropsychologie.cz

 
Takže víte co? My tou trojkou začneme. Ať to máme z krku. Ono taky na troskách těch ze zatáčky vystřelených osmiválců lépe popíšeme následný klid a mír, co dosedá nad závodiště ve chvíli, kdy řvoucí davy už dávno odešly domů …

Trojka. Saturn x Uran x Mars. Vlastně bych si té konstelace ještě chvilku nevšímala, kdyby mě na ni neupozornila kamarádka. Ta plánuje na začátek července rodinnou dovolenou a někde u kolegů astrologů se dočetla, že právě v termínu, kdy se už tak nervózní z letadla a v něm povinného respirátoru chystá vydat na cestu, bude vzduchem vibrovat tahle vyšinutá energetická vlna. Samozřejmě, když si otevřeme učebnici klasické astrologie a vyhledáme položku „Mars kvadrát Uran“, dočteme se, že „rvačka v afektu, rozvod, vyhazov z práce, úraz, dopravní nehoda a letecká katastrofa“. Takže ano, „výstraha před negativním vlivem Marsu“ je zcela na místě, ale než začneme propadat panice, pojďme to trochu zasadit do kontextu.

Začněme informací, že tahle (nebo podobná, tzn. konjunkce či opozice) konstelace nastává několikrát do roka, a ruku na srdce, kolikrát s vámi spadlo letadlo? Tak vidíte! Dál záleží na tom, jak jsme osobně disponovaní – pokud máte tvrdou vazbu Mars x Uran (nebo Mars x Saturn – tam je to spíš o nárazech do zdi, potlačeném sebevyjádření a trojkách z chování v důsledku komplikovaného vztahu k autoritám) v nativu, pravděpodobně k těmto událostem beztak inklinujete a pak je pravděpodobné, že i na tuhle nastupující energetickou vlnu zareagujete silněji. Nehet na palci u nohy jsem si strhla už včera. A konečně, argument uvedený v řadě jako poslední, ale asi nejsilnější: záleží na tom, jak vám tahle aktuální konstelace nasedá na radix. Vzhledem k tomu, že o kritické vazbě mezi Uranem a Saturnem se bavíme dobře od ledna, všichni, jichž se osobně dotýká, to už stoprocentně vědí.

Ti, jichž se kvadrát Saturn – Uran nedotýká, mohou klidně letět k moři! Jasně, i oni možná zaznamenají chlápka, co uklouzne v čerstvě setřené odbavovací hale a zlomí si nohu nebo se jim při transferu urvou kolečka od kufru, ale dovolenou si tím zkazit nenechejte!

Takže, Saturn je v kvadrátu k Uranu po celý rok a úkolem téhle dvojice je vypáčit z fixních znamení to staré, co tak neradi pouštíme, a nahradit novým, funkčním a progresivním. Úkol tím drastičtější, čím víc klademe odpor. Maxima kvadrátu jsme si zopakovali nedávno – únor, červen, prosinec 2021. Ten červnový termín, byť už skoro dva týdny za technicky přesným zaklapnutím, považujme za stále aktivní. A protože se zdá, že páka se zasekla a potřebuje trochu popostrčit, přichází na pomoc Mars ve Lvu. Pomůže, jak už to Mars dělá, hrubou silou. Rozkopne dveře, podtrhne podpěry, podrazí nohy, levým hákem vyhodí čelist nebo nám jednou dobře míněnou ranou do zad vyrazí dech. Nebude to příjemné, ale bude to rychlé. Mars je v tomto případě katalyzátorem děje. Katalyzátorem situace tak zatvrdlé, zkostnatělé, setrvačné, neochotné ke změně, že pokud v ní trčíme, pravidelný průchod Luny (která plní roli katalyzátoru nejčastěji) už ani nezaznamenáme, tranzit Slunce (na samém konci dubna) s námi možná malinko pohnul, ale ta skutečná práce, stržení starých struktur, na nás pořád čeká.

A víte co? Není nutné se bát! Pojďme se my, kterých se to týká (a já to mám z první řady!), pojďme se těšit! Zrovna nedávno mi jeden můj přítel napsal, že na mě myslí a jak to zvládám, vždyť přece pevná znamení to teď nemají lehké. Trochu mě to zarazilo, vlastně se mi nezdá, že by to bylo TAK dramatické, jak jsem čekala třeba ještě před rokem. Přičítám to jednak skutečnosti, že díky obecnému kvadrátu Saturn – Uran se radikální zvraty odehrávají prakticky non stop na celospolečenské úrovni, jedeme v tom všichni, takže dopad na osobní život považuju tak trochu za třísky lítající při kácení lesa. A když jsem se zamyslela ještě trochu víc, napadlo mě, že pokud vnímám v aktuální situaci něco nelehkého, není to paradoxně ani tak strach ze ztráty jistot a opěrných bodů minulosti, typicky přičítaný fixním znamením, je to spíš fakt, že už po razantní změně toužím tak dlouho a tak strašně moc, tolik si přeju strhnout to staré, vymanit se z návyku, pohnout se kupředu a ono to ne a ne a nejde, nebo jen maličko, ne tak, jak bych doufala, že ten Mars ve skutečnosti vítám … a vnímám podobné pnutí i u většiny fixních klientů. Změna je nutná, změnu chceme, samozřejmě nám nahání strach, ale všichni jsme si vědomi, že bez ní nám zbývá posledních pár metrů ve slepé uličce a pak už jen stupor. A ano, nic si nenalhávejme, bude to hustý a bude to bolet, podtrhne nám to pevnou půdu pod nohama, nervy vypne jak špagáty a k jejich přetržení může taky dojít. Jakkoliv se těšíme (hahaha, těšíme, jo? no jo, asi existuje lepší výraz, ale zrovna mě nenapadá, a navíc, já jsem magor, já se fakt těším!), tahle červená konstelace nastoupí s takovou razancí, že k hysterickému záchvatu nebude daleko.

Zkontrolovali jste si, jestli jste to vy, kdo potenciálně skončí v čekárně úrazovky nebo v Bohnicích? Šance je tím vyšší, čím víc osobních planet napočítáte ve svém nativu v rozmezí 11°-14° Býka, Lva, Štíra a Vodnáře. Načasování? Právě začínáme a počítejme celý první červencový týden. Tak jo.

A teď to uklidnění? Zbývá mi asi pět minut, než budu muset běžet.

Zelená jednička. Ať se bude dít cokoliv, ať třeba padají trakaře, tahle horká energetická vlna přináší spásu našemu já. Léčí krutou bolest naší ne-autenticity (Chiron). Ukazuje nám, kým ve skutečnosti jsme, kým jsme přirozeně a kým se znovu staneme, jen co se vyhrabeme z nánosů bahna, jež na nás zanechaly události posledních … měsíců? Možná let? To je fuk. Každopádně každou pomocnou ruku, která drží koště a vymetá zatuchlé bahno ze zapomenutých zákoutí našeho života, každou takovou ruku s vděčností přivítejme! Tipla bych si, že velmi často se nám podobné pomoci dostane od našeho životního partnera nebo prostě člověka, s nímž nás pojí dlouhý a spolehlivý vztah (Juno!).

Modrá dvojka. Modrá dvojka v sobě zahrnuje hned dva aktéry kritické červené trojky! Wow! Jak to? Jakože ten, kdo boří, je můj kamarád? Ten, kdo mě srazí ze schodů, to dělá pro mé dobro? Přesně tak, přátelé! Kdykoliv se něco takové stane, je těžké si hned uvědomit, že ten kretén, kvůli kterému teď dole na štěrku brečím nad odřeným kolenem, to udělal z lásky ke mně, ale časem nám to dojde. Ostatně, nejlépe na příkladu: náš dům se roky chystá na naprosto nutnou revitalizaci, výměnu střechy, zateplení, nové elektroinstalace a vůbec příšerný hukot a bordel a hádejte, kdo je majitelem stavební firmy, která ten masakr povede? Manžel mé dlouholeté přítelkyně. Oh well! Dost možná, že vyhrál výběrové řízení jen díky tomu, že si svůj hysteráček potřebuju odreagovat na někom, koho roky znám a kdo to unese … A podívejme se na ten modrý obdélník pořádně! Z jedné strany buzeruje Saturn, z druhé buší Mars pneumatickým kladivem – a zbylé dva rohy? Lunární uzly! Tohle je osudový okamžik, tak a jedině tak to má být, tudy vpřed. Až prach opadne, budeme za všechen ten nervní, zběsilý, agresivní, vzteklý, drastický a vyčerpávající humbuk rádi!

A Sotva jsem dopsala, rozjelo se to naplno. Ono to fakt teče skrz a cokoliv si tímto textem uvědomím, hned se začne manifestovat. Před školkou zastaví auto, otevřou se dvojí dveře, z jedněch vystoupí otec a z druhých nějakým podivným přemetem vypadne asi pětiletá holčička, prásk na zem, rameno a loket, stažená křeč v obličeji a už jen odpočítáváte sekundy do chvíle, kdy propukne v pláč – mé rozjitřené nervy zacukají, slzy mám na krajíčku a sleduji reakci otce: „Ježíši Kriste, co to zas děláš! To neumíš vystoupit z auta?“ Narovnává ji a prohlíží, empatii dnes zjevně nechal doma. Mám chuť mu jednu vrazit a holčičku obejmout, ale samozřejmě neudělám ani jedno. Své sklony k nevyžádané záchranné intervenci se učím krotit celý život, mnohokrát jsem si naběhla. A krom toho, kdo ví, co tmu předcházelo, sama jsem vycházela z domu a za vynervovaného řevu. Jedeme v tom všichni, někdo víc, někdo míň. Soucit, pochopení, dýchat zhluboka, tlumit vášně, nespěchat, vědomě zpomalit vlastní popudlivé reakce, občas se něčeho přidržet, sedativa podle uvážení, no prostě nohu z plynu! Nebude to snadné, možná to ani nebude možné, ale projdeme tím … bordel opadá, kostra zůstane, chvilku budeme vynášet suť a můžeme se dát do výstavby.

sdílet: 
holubice
Podpořte nás

Děkujeme

Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat.

Pro platby zdarma v ČR a Eurozóně:
2502009848/2010 s uvedením slova
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro platby v ČR:
107-7380440287/0100 s uvedením
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí:
IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287 
BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX
Název účtu: CESTY K SOBĚ
Praha 4, 149 00
Česká republika

111
111 Kč
222
333 Kč
333
555 Kč
444
777 Kč
999
999 Kč
libovolna
libovolná částka
Cesty k sobě
FB ico