Vážení příznivci Svobody zvířat,

v předvánočním čísle našeho Newsletteru Vám představíme novinky z oblasti testování kosmetiky na zvířatech a podělíme se s Vámi o zážitky z akce, kterou jsme pořádali ve Světový den bez kožešin. Pozveme Vás na internetovou charitativní akci “Strom splněných kočičích přání” a poradíme, kde koupit vánoční dárek bez krutosti.

Za Svobodu zvířat bych Vám ráda poděkovala za podporu, kterou nám po celý rok 2013 projevujete. Přejeme Vám krásné prožití vánočních svátků a hodně štěstí do nového roku!

PhDr. Lucie Moravcová
předsedkyně

Přelom v testování kosmetiky v Číně

Jedna velmi dobrá zpráva přišla z Číny – tamní úřad pro kontrolu potravin a léčiv oznámil, že plánuje zrušit povinné testování kosmetiky na zvířatech, a to od června 2014. Nařízení by se zatím mělo týkat pouze kosmetiky vyráběné v Číně, ale předpokládá se, že následně se rozšíří i na kosmetiku dováženou z jiných zemí.

>> Celou novinku si můžete přečíst zde.

Světový den bez kožešin 2013

V pátek 29. listopadu jsme v Praze na náměstí Republiky uspořádali informační stánek spojený s rozdáváním letáčků, sběrem podpisů pod Petici za zákaz chovu tzv. kožešinových zvířat v ČR a promítáním záběrů z českých kožešinových farem. Kromě toho jsme svolali protestní průvod, jehož se zúčastnilo na 100 lidí. Pochod vedly krvavé modelky symbolizující krutost kožešinového průmyslu.

>> Fotografie si prohlédněte zde.

Ipsen přestane testovat Botox na zvířatech

Jeden z předních výrobců Botoxu, společnost Ipsen, potvrdila svůj záměr ukončit do konce roku 2014 testování Botoxu na zvířatech. Botox je využíván v lékařství a také k vyhlazování vrásek a jeho každá šarže je obvykle testována na zvířatech.

>> Celou zprávu naleznete zde.

Strom splněných kočičích přání – Vánoce 2013

Od 15. prosince 2013 do 6. ledna 2014 můžete obdarovat opuštěné kočky nejen z depozit Sekce na ochranu koček při Svobodě zvířat prostřednictvím internetové charitativní akce nazvané Strom splněných kočičích přání. Budeme vděční za jakékoli dary, ať už v podobě krmiva či pelíšků. Oceníme však i dary finanční.

>> Více informací, jak kočky obdarovat, naleznete zde.

Vánoční dárek bez krutosti – Obchod bez kožešin

S příchodem zimního období začíná i sezóna prodeje oblečení obsahujícího pravou kožešinu. Myslete na tzv. kožešinová zvířata a nezapomeňte, že pravou kožešinu je občas obtížné rozpoznat od té umělé. Zaručeně se však nespletete, budete-li nakupovat v Obchodech bez kožešin. Máte-li zájem o tištěný letáček, napište si o něj.

>> Letáček k nahlédnutí zde.

Kampaň Cirkusy bez zvířat má nové letáky

Vytvořili jsme nové letáky ke kampani Cirkusy bez zvířat nazvané “Je cirkus šťastným domovem pro zvířata?”. Pokud máte zájemo zaslání těchto letáků a jejich šíření, napište si o ně.

>> Nový leták k nahlédnutí zde.

Sběr podpisů za zákaz chovu tzv. kožešinových zvířat pokračuje

Pod Petici za zákaz chovu tzv. kožešinových zvířat v ČR se již podepsalo kolem 20 000 lidí! Všem signatářům děkujeme. Podpisy sbíráme i nadále. Máte-li možnost oslovit pár dalších lidí, neváhejte prosím!

>> Petici si můžete stáhnout a vytisknout zde.

Kontaktujte nás:

Svoboda zvířat Plzeň, Koterovská 84, 326 00 Plzeň, tel.: +420 377 444 084,

info@svobodazvirat.cz

 


Není v našich silách ručit za všechny obsahy videí, názory a jednání jednotlivců.
Přejeme vám všem mnoho lásky v této transformační době.


Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat a velmi nás mrzí, že se mnoho vašich chtěných plateb neuskutečnilo vzhledem k potížím funkčnosti platební brány. GoPay muselo přijmout nové podmínky bank, kdy spolkům neumožní on-line platby kartou. Prosíme o znovu zaslání/zasílání vašich příspěvků, prozatím přes klasický bankovní převod:

Pro platby v ČR: 107-7380440287/0100 s uvedením slova „Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí: IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287, BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX

Snažíme se pro vás najít jiné zjednodušující služby pro vaše platby. Děkujeme za pochopení i za podporu.

S láskou Cesty k sobě