NÁZOR – Období požárů v Austrálii ukazuje, na co se má lidstvo připravit, deklaruje editorial serveru Washington Post. Prestižní deník naznačuje, že pokud by si záběry současných požárů objednal hollywoodský producent, mohly by být odmítnuty jako přehnaně dramatické.

Nebezpečnější podmínky, ničivější následky

Oranžová obloha, popelem naplněný vzduch, ohnivá tornáda, plameny šlehající do výšky 75 metrů nebo lidé hledající útočiště na plážích, rekapituluje americký server. Tvrdí, že australské požáry jsou katastrofou, jejíž rozměř lze sotva vyčíslit, která postihla oblast zhruba o velikosti amerického státu Západní Virginie.

I masivní požáry, které v roce 2018 zasáhly americkou Kalifornii, byly ve srovnání s těmi letošními australskými pouze šestinové, upozorňuje washingtonský deník. Dodává, že podle vládních oficiálních zpráv zřejmě zahynula celá třetina koal v australském státě Nový jižní Wales a tamní eukalyptové lesy jsou dost možná nadobro zničené.

To je budoucnost, kterou si lidstvo nyní samo píše, každým promrhaným dnem, kdy vlády ve světě nereagují na klimatickou změnu,” píše editorial. Připouští, že ne každá přírodní katastrofa je se změnou klimatu spojená a v Austrálii existují podmínky, které klimatické změně předcházely, zdůrazňuje však, že i v kontextu všech přirozených výkyvů teplot a srážek, které nyní hrají svou roli, je dnes zkrátka tepleji, což vede k nebezpečnějším podmínkám a ničivějším důsledkům.

Zdroj: eurozpravy.cz


Není v našich silách ručit za všechny obsahy videí, názory a jednání jednotlivců.
Přejeme vám všem mnoho lásky v této transformační době.


Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat a velmi nás mrzí, že se mnoho vašich chtěných plateb neuskutečnilo vzhledem k potížím funkčnosti platební brány. GoPay muselo přijmout nové podmínky bank, kdy spolkům neumožní on-line platby kartou. Prosíme o znovu zaslání/zasílání vašich příspěvků, prozatím přes klasický bankovní převod:

Pro platby v ČR: 107-7380440287/0100 s uvedením slova „Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí: IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287, BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX

Snažíme se pro vás najít jiné zjednodušující služby pro vaše platby. Děkujeme za pochopení i za podporu.

S láskou Cesty k sobě