NÁZOR – Období požárů v Austrálii ukazuje, na co se má lidstvo připravit, deklaruje editorial serveru Washington Post. Prestižní deník naznačuje, že pokud by si záběry současných požárů objednal hollywoodský producent, mohly by být odmítnuty jako přehnaně dramatické.

Nebezpečnější podmínky, ničivější následky

Oranžová obloha, popelem naplněný vzduch, ohnivá tornáda, plameny šlehající do výšky 75 metrů nebo lidé hledající útočiště na plážích, rekapituluje americký server. Tvrdí, že australské požáry jsou katastrofou, jejíž rozměř lze sotva vyčíslit, která postihla oblast zhruba o velikosti amerického státu Západní Virginie.

I masivní požáry, které v roce 2018 zasáhly americkou Kalifornii, byly ve srovnání s těmi letošními australskými pouze šestinové, upozorňuje washingtonský deník. Dodává, že podle vládních oficiálních zpráv zřejmě zahynula celá třetina koal v australském státě Nový jižní Wales a tamní eukalyptové lesy jsou dost možná nadobro zničené.

To je budoucnost, kterou si lidstvo nyní samo píše, každým promrhaným dnem, kdy vlády ve světě nereagují na klimatickou změnu,” píše editorial. Připouští, že ne každá přírodní katastrofa je se změnou klimatu spojená a v Austrálii existují podmínky, které klimatické změně předcházely, zdůrazňuje však, že i v kontextu všech přirozených výkyvů teplot a srážek, které nyní hrají svou roli, je dnes zkrátka tepleji, což vede k nebezpečnějším podmínkám a ničivějším důsledkům.

Zdroj: eurozpravy.cz


Není v našich silách ručit za všechny obsahy videí, názory a jednání jednotlivců.
Přejeme vám všem mnoho lásky v této transformační době.


Líbí se vám, co děláme?
Rádi byste podpořili provoz internetové televize Cesty k sobě?

200,-

Platba

300,-

Platba

500,-

Platba

1000,-

Platba

Za veškeré příspěvky předem děkujeme!

Zasláním daru dochází k uzavření darovací smlouvy dledarovacích podmínek.
Prohlášení o ochraně osobních údajů darujícího. Platba probíhá prostřednictvím služby

géčko.png verified_by_visa-full-colour.png Mastercard_SecureCode [Převedený].png visa-full-colour-rgb.png visa_electron_2015.png mc_accpt_match_eps.png me_accpt_match_eps.png ms_accpt_match_eps.png