Není nic špatně, nebo dobře

datum 22. 4. 2021
Zdroj: Pixabay.com

Mysl má v určité fázi spousty otázek, běhá přes obsah mysli jeden program za druhým a očekává se, na co se dotyčný chytne, a že se v určité fázi ještě opravdu chytne. Pokud totiž již víš, jak mysl a princip života funguje, jsi vědomým pozorovatelem tady a teď, tak je na programy prostě vidět, už si je uvědomuješ. A tak přichází jedna zdánlivá zkouška za druhou a ty máš pocit, že to nedáš. Zaměř se na přítomnost, není co dát, děje se to samo a věz, že není nic špatně nebo dobře, prostě se to děje.

Občas tu jsou nějaké články, nebo krátká videa a děje se to samo. Není tady nikdo, kdo by je hodnotil, kdo by je očekával, nebo si něco představoval. Není tu nikdo, kdo by se k nim vracel, kdo by je řešil, neboť přítomný okamžik je tady a teď, prostě tu jsou, když na ně někdo narazí.

A to je to, co se chce po obsahu mysli každé bytosti, neztotožňovat se s tím, kdo něco dělá, kdo si něco myslí, kdo něco cítí, komu se něco děje přes tělo. Prostě si jen uvědomovat existenci tady a teď, i když tu ve skutečnosti žádná existence není.

Ale to, jak se to děje právě vám, není ve své podstatě na vás, na vás je plynout životem, přijímat život takový jaký je, vědomě pozorovat zdánlivý děj tady a teď, a vědět, že vy nejste tou osobou, ale jen tím stavem tady a teď. A i to se děje samo právě teď.

Vědět, že cokoliv zdánlivě uděláte, není špatně nebo dobře, prostě to jen je.

Proces opouštění programů, které se chytají podle obsahu mysli každého z vás se prostě děje samo. Pomalu všechna ta očekávání, představy a hodnocení slábnou a přestávají mít vliv na váš život. Naopak se postupně zvědomuje vedení z Celku, zdánlivá existence Vědomí, kterým jsme všichni.

Přeměna se děje teď, teď, teď...a není tu nikdo, kdo by to mohl změnit, urychlit, ulehčit, nebo ztížit, je to přesně takové, jaké to má být právě pro váš obsah mysli. Dokonalý Princip života - dokonalý Celek.

Je až s podivem, že slova se chápou jinak podle toho, jak je váš obsah mysli právě v tady a teď. Čtěte článek v jiný den, v jinou hodinu, v jiný měsíc a budete ho vnímat zase jinak, nově. A to se právě děje, to, co se zdá být nyní pravdou je v proměně a ve zdánlivé proměně času budete současný děj vnímat jinak. A to je oč tu běží, nic není stálé, nic není stejné, nic není důležité, nic není nedůležité, nic není špatně, nic není dobře, prostě to jen je tady a teď.

Není tu nikdo, kdo by vám mohl pomoci, není tu nikdo, kdo by něco věděl, není tu nikdo, kdo by nebyl tím, kým jste vy sami.

Je tu jen Celek. Vědomí, kterým jsme my všichni. A je jedno, že to Vědomí je ve skutečnosti ničím, je jedno čím to je, neboť to není, je jen vnímám stav, stav, kterým jsme my všichni tady a teď.

S láskou Terka

Zdroj: https://www.mujnaplnenyzivot.cz/

sdílet: 
holubice
Podpořte nás

Děkujeme

Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat.

Pro platby zdarma v ČR a Eurozóně:
2502009848/2010 s uvedením slova
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro platby v ČR:
107-7380440287/0100 s uvedením
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí:
IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287 
BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX
Název účtu: CESTY K SOBĚ
Praha 4, 149 00
Česká republika

111
111 Kč
222
333 Kč
333
555 Kč
444
777 Kč
999
999 Kč
libovolna
libovolná částka
Cesty k sobě