Není možné být někým, kým nejsme

views 2 128 datum 14. 12. 2020
Zdroj: Pixabay.com
Lilith a Uran se potkávají v Býku. Jejich konjunkci můžeme považovat za zahájenou, ačkoliv ještě nedosáhli stejné pozice a k přesnému kontaktu dojde ve dnech 22.-23. prosince. Veselé Vánoce! A samozřejmě stejně dlouho, jako nabíhá, bude vlna synergie i odeznívat. Takže přesah do prvního dnů nového roku je zaručen. A vzhledem k tomu, že tou dobou se už Mars, tak akční v druhé polovině letošního roku, znovu zapojí do hry, potřetí projde kvadrátem k planetám v Kozorohu a následně vstoupí do Býka, aby se k už tak úderné dvojici Uran + Lilith připojil, čekají nás v lednu vrcholně adrenalinové zážitky. Předznamenání revolučního roku 2021 per excellence!

Nicméně, v tuto chvíli jsou však už Lilith s Uranem na dosah jeden druhému a jejich vzájemná energie se potkává, prolíná a probouzí k životu. Ale není to ono sladké, pomalé probouzení, kdy se postupně vynořujeme ze snu, protože z dálky už cítíme vůni čerstvě upečeného chleba, skrz závěsy se prodírají sluneční paprsky a zvenku slyšíme cvrlikání ptáků – takhle nás probouzí Luna, Jupiter či Neptun a možná – pokud jste měli v dětství štěstí – vaše maminka. Uran je řinčící budík pro jistotu ještě postavený v plechovém talířku. Uran je stržená pokrývka a prudká expozice ledovému vzduchu za oknem otevřeným dokořán do prosincové noci. Uran je kýbl studené vody, co vám někdo chrstne do ksichtu, protože „zlato, konec vyspávání, budíček!“. Uran je prudká, radikální a explozivní dávka, co obrátí náš život vzhůru nohama. A hlavně, Uran je zcela nepredikovatelný, nelze se na něj připravit a nachystat, protože jeho základní esencí je princip překvapení a ve svých projevech je mimořádně invenční a neopakovatelný.

OK, tolik k Uranu. A Lilith? Ale no tak, nikdo snad nedoufá, že by s námi zrovna ona měla slitování! Lilithino působení lze kvalitativně přirovnat k průniku energií Pluta a právě Uranu – aha!, takže dvojitá dávka razantních metod pro okamžité probuzení! V součtu se tedy bavíme o ráně pěstí na solar – je to drsné, je to prudké a šokující, je to nemilosrdné, totální, absolutně neoddiskutovatelné a je to nadoraz. Zdá se, že právě takovou ránu potřebujeme, abychom se konečně probrali z letargie a malátnosti, z rutiny a stereotypu, z pohodlné lhostejnosti a netečnosti, z tupé poslušnosti a odevzdanosti, ze zvykem udržované líné pasivity. Pomocná berlička? Na rozdíl od působení Pluta a Uranu, jejichž vliv se počítá na měsíce a roky, bude Lilith s celou záležitostí hotová za týden nebo za dva.

A než se dostaneme k tomu, co to celé znamená, ještě pár astrologických zajímavostí, které ovlivní pravděpodobný scénář.

Uran právě teď je a v okamžiku kontaktu s Lilith ještě stále bude retrográdní. To znamená, že sice boří všechny překážky a bloky, které stojí v cestě našemu vývoji, ale nejde o bloky vnější. Boří je v nás, UVNITŘ! To si totiž tak rádi myslíme, že chceme svobodu, že chceme nezávislost, že chceme to a no, že chceme křídla a vznést se do oblak, zamířit až ke hvězdám, ale nejde to! A nejspíš za to může někdo nebo něco tam venku. Často rodina, hypotéka, povinnosti, práce. Taky nedostatek příležitosti, peněz, štěstí. Anebo epidemie, vláda, mezinárodní situace. Taky gravitace, to je pěkná mrcha! Zkrátka, dokážeme vyjmenovat desítky důvodů, které nám brání vzlétnout či realizovat své projekty. Jenže nejsme nakonec svým způsobem rádi za to, že tyhle bloky existují? Kdyby totiž padly, mohlo by se ukázat, že na to, abychom vzlétli, jednoduše nemáme. A přesně tohle se děje poslední čtyři měsíce, kdy Uran couvá znamením Býka a barbarsky kácí iluze naší mysli a duše jednu za druhou. Postupně nám tak ukazuje, že jestliže dosud neletíme, můžeme si za to sami. A ne, nenabádá nás, abychom skočili z balkónu a prostě tomu dali šanci. Ještě ne! Ale dojde na to, jakmile se zas obrátí do přímého směru. Zatím nám jenom říká „přestaň si lhát do kapsy!“. Uděláš líp, když poznáš, kdo doopravdy jsi (Lilith) a křídla nasadíš tomuhle svému úžasnému, dosud uvězněnému či spícímu já (*).

Příklad? Vždycky jsem toužila být astronautem. Potom astronomem a nakonec z toho zbyla vysmívaná astrologie. Nicméně ten sen! Ještě nedávno, když NASA otevřela nábor do týmu Mars One jsem se doma cukala a vykřikovala, že kdybych neměla rodinu, poletím! A teprve teď, nedávno, při sledování filmu First Man mi to došlo. Z čista jasna a úplně najednou, nulový podnět zvenčí, prostě jsem to uviděla a pochopila: nikdy nepoletím, protože na to nemám koule! Ale! Nevadí, jelikož to není moje téma, můj úkol, moje poslání, moje cesta. Fascinaci a nadšení si smím ponechat, jen už se nemusím vyčerpávat dalším úsilím o oklamání sebe sama. Řekla bych i druhých, ale ti to věděli dávno …

Tak. A ještě jedna věc. Velmi důležitým momentem s podobným poselstvím je i skutečnost, že konjunkce Lilith s Uranem se ZATÍM odehrává bez aspektů na ostatní planety horoskopu, to znamená bez kontaktu s vnějším světem a DOSUD bez možnosti vyjádření. Až do okamžiku jejich přesného spojení (**) se tato situace nezmění (***). Každopádně, někdy uprostřed Vánoc se Merkur a Slunce, krátce po svém sblížení na začátku Kozoroha, naváží podpůrným trigonem k explozivnímu centru v Býku a konečně uvolní kanál, kterým dokážeme relativně koordinovaně, zacíleně a zrale vyjádřit a dát najevo vše, co se v nás během aktuální přípravné fáze podzemních výbuchů uvolnilo.

Neřekla bych, že půjde o zprávy kdo ví jak překvapivé, alespoň ne pro nás samotné. Překvapeni však můžeme být tím, že cokoliv, co jsme z různých důvodů tak dlouho drželi v sobě, co jsme v zájmu klidu a bezpečí odmítali, ze strachu o ztrátu jistot popírali, co jsme raději vůbec nechtěli připustit, najednou nesmírně silným proudem tryská ven a ačkoliv jsou možná druzí zaskočeni, destrukce, jíž jsme se tak obávali a která nás nutila klečet na betonové desce pevně přiklopené na prameni našeho bytí, se nekoná. Namísto toho fascinováni hledíme na gejzír své hlubinné niterné síly, dávné, prapůvodní inspirace, na příval strhující touhy a spalující vášně pro život.

Překvapeni můžeme být poznáním, že náhle uvolněný zdroj divoké, nespoutané, intenzivní a v tuto chvíli ničím necenzurované instinktivní energie, se nesnaží rozpoutat apokalypsu, hodit nás napospas démonům temnoty a spálit svět v plamenech pekelných. Je jisté, že Lilith v sobě tenhle potenciál má. Ale každá mince má dvě strany, jejichž vlastnosti jsou vždy protikladné. Záleží pouze na tom, zda raději hrajeme opatrně o desetníky anebo se rozhodneme hrát vabank. Lilith je svou povahou totální. Pokud jí podlehneme, můžeme vše ztratit. Pokud se s ní naučíme žít, můžeme vše získat. Nicméně, v tuto chvíli nejde o naši volbu. To aby bylo jasno: my nemáme na výběr, co se týká našeho odhodlání vstoupit do hry. Hra už nás strhla a proud nás nese k vodopádu. Cílem je naše osvobození, nikoli zkáza! A samozřejmě, že žádná podobná akce se neobejde bez ztrát, ale jak říká moje kamarádka „co nemám, to nepotřebuju“ a s vysokou pravděpodobností záhy zjistíme, že zbavit se věcí, na nichž lpíme, je pro nás úlevou.

Překvapeni můžeme být i tím, co hluboko ve své duši drželi druzí, naši blízcí, všichni kolem nás. A možná nás napadne, proč to neřekli dávno? Proč sami sebe potlačili, znásilňovali a drželi na uzdě, vždyť přece vcelku o nic nejde a kdybychom to všichni věděli, spousta věcí mohla dávno vypadat jinak. Svobodněji.

Svoboda je totiž ústředním tématem téhle konstelace. Svobodu přináší Uran, po osvobození volá i Lilith. Zatímco Uran je ve svém nekompromisním požadavku svobody zcela neosobní, Lilith se vztahuje k našemu nejniternějšímu sebevyjádření. V podstatě se dá říci, že Uran proráží barikádu a uvolňuje Lilith cestu. Lilith už musí „jenom“ nabrat odvahu k tomu projevit se v plné síle. A znovu, „je nutné být sám sebou, protože není možné sebou nebýt“. Respektive, chvíli to jde, ale pak zjistíme, že umíráme zaživa. A pokud nechceme tenhle proces nechat doběhnout do bodu, odkud není návratu, nezbývá než se prorvat skrz ke své podstatě. Nicméně, naše podstata s sebou často nese prvky, které se nám nelíbí, které nechceme vidět a už vůbec nechceme připustit, že k nám patří. Je totiž společensky přijatelnější být hodnou holkou než potížistkou, je jednodušší být průměrnou než vyčnívat z davu, je snazší držet krok a hubu než si říct o to, co mi náleží, co potřebuji a chci. Ale co když mi tahle konformní, uhlazená, příjemná úloha nevyhovuje? A nejenže nevyhovuje, ona mě ničí! Pak nezbývá než se postavit a vystoupit z role! A přesně to se stane!

Už je to dlouhý, mnohem delší, než jsem předpokládala. Přesto se mi v hlavě vynořují další a další obrazy. Tohle bude na dýl, k tématu Uran + Lilith se určitě vrátíme. Teď už odpadávám a počítám, že vy taky. Ale přesto ještě jedna poznámka … možná dvě:

  1. Celá tahle průlomová záležitost je tím snazší, čím víc aspektů přijímá vaše nativní Lilith – pokud ji máte provázanou s kde čím, zejména s osobními planetami, asi se tolik neostýchá říct si o svá práva a nemusí čekat, až zahřmí. Jestliže svou Lilith žijete, dobře víte, jaké to je: polarizující. Jedete si svou lajnu, část lidí vás za to obdivuje, část nenávidí, a to se nezmění. Ovšem neznamená to, že se vás nadcházející události netýkají - mé veskrze lilithí kamarádky (jiné ani nemám) už hlásí výraznou nervozitu a napětí!
  2. Ke konjunkci Uranu s Lilith a následně i s Marsem dojde v rozmezí 6°-10° Býka, takže osvobozující tsunami nejvýrazněji postihne majitele osobních planet v tomto rozmezí fixních znamení (Býka), Lva, Štíra a Vodnáře, a pořádně rozhoupe i nafukovací matrace na vlnách 6°-10° Raka, Panny, Kozoroha a Ryb.
  3. Omlouvám se, ještě třetí … načasování. Už jsme se zmínili o tom, že hladina se zvedá, seismografy začínají zaznamenávat neobvyklou aktivitu, vzrušení a neklid se šíří. Tahle vlna však nebude kulminovat na jeden zátah, ale čeká nás několik zlomových momentů. Kdy?  22.-23.12.2020, 25.12.2020, 12.-21.1.2021, 25.-31.1.2021 … aha, tak víte, ono je o vlastně fuk, pokud rádi plavete, užijte si to, a jinak si tu záchrannou vestu navlíkněte před Vánoci a nesundávejte do začátku února.

Zdroj: www.astropsychologie.cz

sdílet: 
holubice
Podpořte nás

Děkujeme

Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat.

Pro platby zdarma v ČR a Eurozóně:
2502009848/2010 s uvedením slova
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro platby v ČR:
107-7380440287/0100 s uvedením
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí:
IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287 
BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX
Název účtu: CESTY K SOBĚ
Praha 4, 149 00
Česká republika

111
111 Kč
222
333 Kč
333
555 Kč
444
777 Kč
999
999 Kč
libovolna
libovolná částka
logo Cesty k sobě 2021