Nemůžeme pokračovat stejně jako doposud

views 695 datum 7. 6. 2020
Zdroj: Pixabay.com

Intenzivní velkochovy jsou někdy velmi necitlivé ke zvířecí říši. Je tu však ještě řada dalších rizik. Intenzivní velkochovy jsou živnou půdou pro bakterie a často snižují imunitu zvířat. Chcete jíst takové maso? Nejde to i lépe? Prostor k zamyšlení.

Doba čtení 2 min.

Cesty k sobě


CO KDYŽ JE “NÁVRAT K NORMÁLU” TOU NEJVĚTŠÍ HROZBOU?

Doufám, že Vy i Vaši blízcí jste zdraví a daří se Vám dobře i v těchto těžkých časech.

Ačkoli všichni doufáme, že COVID-19 je na ústupu, čelíme stále mnoha překážkám v našem každodenním životě a ničivým dopadům pandemie. Mnozí proto zoufale touží, aby se svět zase vrátil k “normálu”. Ale bohužel, pokud jde o průmyslové velkochovy, to, co je “normální“, může vyvolat další globální pandemii.

Chci konec velkochovů

Už dlouho společně bojujeme za ukončení průmyslových velkochovů. Nyní je v sázce víc, než kdy jindy. Naléhavá globální změna je nadohled.

Prosím, připojte se k naší výzvě ještě dnes: požádejte nejvlivnější mezinárodní organizace, jako je OSN, Světová banka a Světová zdravotnická organizace, a také českou vládu, aby nahradily průmyslové velkochovy způsobem výroby potravin, který respektuje zvířata, pečuje o naši planetu a snižuje riziko pandemií.

Připojím se hned

PROČ JSOU PRŮMYSLOVÉ VELKOCHOVY PANDEMICKÝM RIZIKEM?

Naše nová zpráva ‘Máme další pandemii na svém talíři?’ podrobně popisuje, proč může příští pandemie pocházet z velkochovu:

■         Podle amerického Centra pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) tři ze čtyř nových nebo vznikajících infekčních chorob lidí pocházejí ze zvířat. Příklady zahrnují Escherichia Coli (E. Coli), Campylobacter, Salmonellu, ptačí a prasečí chřipku.

■         Globálně se hospodářským zvířatům podává až 70 % všech antibiotik.To je obrovské riziko pro šíření bakterií rezistentních na léčiva.

■         Průmyslová živočišná výroba je závažnou příčinou znečištění ovzduší, které podle posledních zpráv může mít za následek vážná respirační onemocnění, která způsobují, že lidé více podléhají nemoci COVID-19.

Intenzivní velkochovy jsou živnou půdou pro bakterie, viry a choroby, které ohrožují lidské zdraví. Zvířata jsou často stresovaná, natěsnaná na malém prostoru, vyšlechtěná k vysoké užitkovosti a nucená žít ve vlastních výkalech. Jejich imunitní systém je obvykle slabý, a proto se jim hromadně podávají antibiotika, aby nebyla nemocná a neumírala.

Kruté praktiky běžné v průmyslových velkochovech zvyšují riziko, že se další infekční choroba rozšíří mezi zvířaty, zmutuje a stane se smrtelnou pro lidi. Je čas na nápravu tohoto nezdravého způsobu výroby potravin a Vy se můžete stát součástí změny.

Společně můžeme dospět k lepšímu způsobu života – takovému, který chrání lidské zdraví a zároveň zvířata i životní prostředí.

Přeji Vám i Vašim blízkým, abyste zůstali zdraví a v bezpečí. Jsme v tom spolu a spolu to také zvládneme. V příštích letech budeme vzpomínat, jak jsme pracovali společně jako globální hnutí ve vzájemné solidaritě a s laskavostí, abychom vytvořili lepší svět. Začněme hned.

Děkuji Vám za pomoc při vytváření zdravější budoucnosti bez průmyslových velkochovů.

Se srdečným pozdravem

Romana Šonková
Zástupkyně Compassion in World Farming v ČR

PS: Ačkoli nás čeká nelehká práce, musíme spojit síly a začít jednat! Je čas na změnu. Děkuji

sdílet: 
holubice
Podpořte nás

Děkujeme

Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat.

Pro platby zdarma v ČR a Eurozóně:
2502009848/2010 s uvedením slova
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro platby v ČR:
107-7380440287/0100 s uvedením
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí:
IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287 
BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX
Název účtu: CESTY K SOBĚ
Praha 4, 149 00
Česká republika

111
111 Kč
222
333 Kč
333
555 Kč
444
777 Kč
999
999 Kč
libovolna
libovolná částka
Cesty k sobě
FB ico