Po konferenci v senátu dne 22. 5. na téma Ochrana zvířat a po evidentním nezájmu státních orgánů vůbec s problémem množíren a množáků něco udělat, rozhodla jsem se s dalšími kolegy ke sledování jednoho z velkých výkupců a dopravců štěnd a koťat do Belgie a 29. 5. jsme nechali v Německu zastavit transport firmy Skládal ze Zlína, o kterém víme, že vykupuje také z nekontrolovaných klecových vrhů ze sklepů a garáží, tedy týraná zvířata. Kolem této kauzy se rozpoutal neskutečný boj a Skládal kolem sebe kope. Je to bývalý policajt, který má ve svém okolí vše pod kontrolou a patří k velmi dobře finančně situovaným podnikatelům, kterému jdou ostatní na ruku podle všeho i inspektoři KVS, kteří jeho transporty odbavují.

V tomto zadrženém transportu bylo 57 štěnd a 22 koťátek. Po zadržení šla štěnda doi útulku v Norimberku, večer však začalo být 5 štěnd malátných a tak šla na kliniku, kde se prokázalo, že mají parvu. 2 pak následně umřela. Některá další štěnda z transportu se nakazila také…
Od té doby mám ze života horor, jsem vystavena nadávkám na netu ( např., na iFauna) atd. ale nevzdávám to.
Na facebookových stránkách SVS mluvčí Duben přiznává, že legislativa zakazuje transport i tranzity štěňat mladších než 3měsíce a 21dnů.
https://www.facebook.com/svscr

Píše:
“… Jinak k těm 3 měsícům plus 21 dní, tj. po nabytí účinnosti vakcinace, to je podmínka Německa, a mají na to “právo”, tak ho využili a všechny dovozy i tranzity! musejí splnit tuto podmínku. Přestože to v legislativě EU není, ale je tam klička, že členské státy “mohou”. Tak Němci toho po devíti letech náhle využívají. tak asi tak.” Josef Duben.
Byla zde už i bavorská TV a natočila o tom reportáž (předtím tady byly týmy TV NDR a ARD). Byla bych fakt moc ráda, kdyby se problému množíren a transportů konečně chytla také česká media.
Byla bych vám moc vděčná, kdybyste celou kauzu zveřejnili. Bude to dobrá osvěta i pro občany, kteří dosud nevědí, co je to množení a kupují si nemocné psy, kteří záhy umřou nebo jsou trvale poškozeni – viz kauza Jan Smetana z Novy a jeho čivava.
Jezdím pravidelně každý měsíc do Čech, takže to není problém přijet do Prahy, nejlépe vždy poslední týden v měsíci.
Hezký den.

Danuše Herpe Jungmannová

SOS for PETS, o. s.

Předsedkyně – Vereinvorsitzende

Zalužanská 404

CZ-403 39 Chlumec

Tel: +420608901091

Handy: +4917623231294

IČO: 22743901

E-mail: isabe911@gmail.comisabelle911@email.cz

http://sosforpets.webnode.cz/;  http://www.sos-for-pets.de/

 


Není v našich silách ručit za všechny obsahy videí, názory a jednání jednotlivců.
Přejeme vám všem mnoho lásky v této transformační době.


Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat a velmi nás mrzí, že se mnoho vašich chtěných plateb neuskutečnilo vzhledem k potížím funkčnosti platební brány. GoPay muselo přijmout nové podmínky bank, kdy spolkům neumožní on-line platby kartou. Prosíme o znovu zaslání/zasílání vašich příspěvků, prozatím přes klasický bankovní převod:

Pro platby v ČR: 107-7380440287/0100 s uvedením slova „Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí: IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287, BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX

Snažíme se pro vás najít jiné zjednodušující služby pro vaše platby. Děkujeme za pochopení i za podporu.

S láskou Cesty k sobě