Někdo vám něco nabízí a vy víte, že vám to ve skutečnosti vydat nechce. A vy nevíte, co s tím. Znáte to?

datum 16. 4. 2022

Někdo vám něco nabízí a vy víte, že vám to ve skutečnosti vydat nechce. Jen je mu blbý vám to nedat anebo za to něco očekává, má výčitky atd. A vy nevíte, co s tím. Je to směsice lítosti nad tím člověkem a směsice vzteku, že tomu jste vystaveni. Znáte to?

Já velmi.

Dlouho jsem si lámala hlavu, jak se správně zachovat, když někdo vám chce pomoct nebo vám chce něco jen tak dát, ale vy víte, že to dělá z ega – aby se zalíbil, aby nevypadal blbě, protože má výčitky atd.

Já to podstatnou část svého života řešila za ty lidi.

Odmítala jsem nabízenou pomoc, kterou bych bývala potřebovala, jen proto, že jsem cítila, že to není čistý – že dotyčný sám nemá, ale ze strachu dává atd.

Až v posledních letech mi došlo, že to bylo rovněž ego.

Já totiž nemám řešit druhé. Je stejně nevyřeším. Zase jsem se pletla do toho JAK se to zařídí. Tedy prosazovala jsem svoji člověčí vůli, místo abych tam nechala vplout svoji skutečnou vůli (Boží vůli).

Navíc na Zemi aktuálně je asi málo lidí, kteří jsou natolik čistí – mají v sobě již v takové míře objevené Božství, aby pomáhali, jen když chtějí skutečně pomoci. A já opravdu nemám řešit, kdo mi je poslán na pomoc a jaký bude jeho záměr.

Jelikož pokud mi někdo nabídne cokoliv s nečistým záměrem (= v sevření uvnitř sebe), tak to je jeho zasetí, které někdy v budoucnu sklidí v nějaké hmotné podobě v realitě.

Vlastně jsme v té snaze zamezit, aby někdo jiný nám nedával něco, co jemu samotnému bude chybět (= ve snaze, aby někdo jiný netrpěl) nevědomky arogantní. Jelikož kdo si myslíme, že jsme, že budeme určovat, jakou lekci dotyčný potřebuje a budeme mu v lekci bránit?

Jelikož např. i daný člověk potřebuje si prožít, že něco dal z ega, ze strachu. A potřebuje si vybít karmu = předchozí vyslaný negativní náboj. Vlastně mu tím, že odmítáme něco, co dotyčný dává z ega (pod tlakem), bráníme sklidit něco, co dříve vyslanou (prožitou) negací zasel. A to je ego, byť velmi skryté a schované pod rouškou velkorysosti atd.

A proto já to nyní dělám takto.

Když mi někdo něco nabízí a mně se to opravdu hodí, tak mile ráda si to od dotyčného vezmu. A to i přesto, že jasně vidím, že dotyčného záměr není čistý a ve skutečnosti mi to dát nechce, nebo si mě tím chce nějak zavázat atd.

Já jsem uvnitř bez negací vůči němu a té situaci – bez lítosti, bez vzteku. A takto uvnitř sebe v nitru klidná, v neutralitě, pokud to, co mi nabízí, potřebuji, si vezmu. A nijak mě uvnitř nerozrušuje, že dotyčný následně pocítí nepříjemný pocit ztráty, protože to vydat ve skutečnosti nechtěl. A ani necítím nepříjemný pocit závazku, že dotyčný za vydání po mě bude chtít protislužbu, jelikož dát mi to dané byla jeho volba a vzití si toho mě nikterak nezavazuje splnit mu to, co on od toho darování očekával.

V opačném případě bych skákala na jeho ego a byla rovněž v egu. A tedy bych zasela negaci a tu pak ve hmotě sklidila. A navíc bych dotyčnému pomohla nabobtnat ego, jelikož bych na ego zareagovala egem (byť v jiné podobě) a tím dala vzniknout boji. A dotyčný by si pak sklidil ve hmotě to intenzivnější ego, tedy větší destrukci v realitě. Více o tom mluvíme na Tréninku mysli.

Každý z účastníků si v každé jednotlivé situaci má řešit pouze sebe, jelikož jedině to může změnit. A to tím, že v té nepříjemné situaci se pokusí zmírnit tlak, který cítí. Pak přitahuje nový děj odpovídající zmírněnému tlaku. Pro každého ze zúčastněných je dotčená nepříjemná situace jeho vlastní sklizní = zhmotněním jeho odporu a každý v té situaci má odzrcadlen jiný odpor. Ale jedině ten odpor u sebe, ten tlak má dotyčný řešit. Pak zcela přirozeně se ta situace poskládá více láskyplně ke všem zúčastněným.

Ale to se musí prožít a opakovaně, aby člověk zjistil, jakou má moc, kým skutečně je a že byť nemá pod kontrolou, jak konkrétně láskyplně se ta situace poskládá, má tím pod kontrolou vlastně všechno. A to i přesto, že děj je již hotový a jen jim prochází. Pro ego-mysl to nejde dohromady. Ale věřte mi, že jde.

A spousta z vás, co tento článek čte, již se dotkla toho, že něco vně změnila změnou uvnitř sebe – změnou pohledu a prožitku na to uvnitř sebe. Jen to třeba nemáte zatím komplexně uchopené a dostatečně zvědomené. Často se stává na Tréninku mysli, že lidem dojde, že to, co tam trénujeme, už někde spontánně udělali a stal se vnějškově zázrak. A to je přesně ono.

S láskou Peťa

Zdroj: www.jinypristup.cz

sdílet: 
holubice
Podpořte nás

Děkujeme

Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat.

Pro platby zdarma v ČR a Eurozóně:
2502009848/2010 s uvedením slova
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro platby v ČR:
107-7380440287/0100 s uvedením
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí:
IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287 
BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX
Název účtu: CESTY K SOBĚ
Praha 4, 149 00
Česká republika

111
111 Kč
222
333 Kč
333
555 Kč
444
777 Kč
999
999 Kč
libovolna
libovolná částka
Cesty k sobě
FB ico