Zdroj: Pixabay.com

«Nepotřebujeme silnější motivaci. Nepotřebujeme více inspirace, abychom jednali. Nepotřebujeme ty nekonečné články a knížky o time managementu. Nemusíme číst všechny ty posty a obviňovat se, že pořád ještě děláme všechno špatně».

Tak začíná kritická stať Jamieho Varona věnovaná těm, kdo mají pocit, že zaostávají za životem. Něco na tom určitě je…

“Mnohdy si myslíme, že stačí přečíst si několik chytrých článků a motivujících citátů a v našem mozku zafunguje jakýsi přepínač, který nás přiměje k akci. Ovšem úplně poctivě řečeno, jakmile jde o úspěch, cíle, produktivnost a všechny ty další věci, které jsou v poslední době tolik populární, existuje něco, co nikdo raději neřekne: vůbec v sobě nemusíte nic měnit, napravovat a celé roky se připravovat. Začněte tam, kde zrovna jste.

 

nejste-povinni-se-menit

 

Nejsme roboti. Nemůžeme vytvořit motivaci a jednat jenom proto, že jsme viděli nějaký inspirující obrázek. Opravdu nemusíme být produktivní každou vteřinu. Můžeme být unaveni a musíme si taky někdy dovolit se zastavit a odpočívat. To není žádná pustá ztráta času. Abychom se mohli rozvíjet, musíme najít svůj rovnovážný bod a nesnažit se nacpat svůj život co možná největším počtem událostí.

Nemusíme mít všechno pod kontrolou. Někdy jsou okolnosti silnější, než naše snaha. Můžeme se každý den snažit ze všech sil, ale výsledek nikde. Ať jsme v kterékoli etapě, jsme vždycky právě tam, kde být máme. Někdy jenom potřebujeme ještě trochu životních zkušeností, abychom dosáhli něčeho opravdu skvělého. A jindy nemůžeme najít svou druhou polovici proto, že zkrátka ještě potřebujeme být nějaký čas sami, abychom si ujasnili sebe sama. Někdy jde všechno šejdrem, ale v důsledku toho získáváme neocenitelnou zkušenost, která je základem budoucích vítězství.

Všichni víme, že zkušenost je nejenom řada úspěšných řešení, ale také chyb. Přesto se však ze vší síly snažíme se jim vyhnout. Ovšem nezapomínejte, že dnešní problém znamená cennou budoucí zkušenost.

Nechtějte všechno kontrolovat. Je naprosto přirozené cítit nejistotu a strach z budoucnosti. Tak zoufale se snažíme vyhlížet před jinými jako úspěšní lidé, že zapomínáme, proč se o to vlastně snažíme. Jsme si jisti, že život by se měl vyvíjet nějak jinak a že by měl odpovídat nějakým požadavkům, které ani nejsou naše. Jsme si jisti, že jsme schopni změnit běh událostí, že můžeme být bohatší, krásnější, lepší a šťastnější. A když představy o ideálním životě neodpovídají skutečnosti, pociťujeme hořkou lítost a sami sebe viníme z nezdaru. Přitom všechno, co potřebujeme ke štěstí, je žít dnešním dnem a mít z něj radost.

Nepotřebujeme ani silnější motivaci, ani víc inspirace, abychom si vytvořili život, po kterém toužíme. Nemusíme naplňovat očekávání, vnucovaná společností. Musíme se jen přestat srovnávat s ostatními.

Pojďme si zkrátka uvědomit, že se snažíme dost. Zapomeňme na nereálné cíle. A žijme tady a teď.

„Rozhlédněte se kolem sebe: kouzla se dějí pořád, i když to nepozorujeme. Nemůžeme řídit všechno. Jednou bude mít smysl každá chvilka. Dopřejte si možnost v to uvěřit“.

Jamie Varon

Zdroj: www.pronaladu.cz


Není v našich silách ručit za všechny obsahy videí, názory a jednání jednotlivců.
Přejeme vám všem mnoho lásky v této transformační době.


Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat a velmi nás mrzí, že se mnoho vašich chtěných plateb neuskutečnilo vzhledem k potížím funkčnosti platební brány. GoPay muselo přijmout nové podmínky bank, kdy spolkům neumožní on-line platby kartou. Prosíme o znovu zaslání/zasílání vašich příspěvků, prozatím přes klasický bankovní převod:

Pro platby v ČR: 107-7380440287/0100 s uvedením slova „Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí: IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287, BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX

Snažíme se pro vás najít jiné zjednodušující služby pro vaše platby. Děkujeme za pochopení i za podporu.

S láskou Cesty k sobě