Nejsmysluplnější je bytí ze svého srdce

datum 2. 7. 2020
Zdroj: Pixabay.com

Z našeho srdce jsme schopni se napojit na život sám, jeho podstatu. Každý máme veškeré otázky i odpovědi vnitř sebe. Je čas se napojit na tuto moudrost a žít život ze srdce. Co bylo, bylo. Co bude, bude. Jediné a důležité je nyní.

Doba čtení 3 min.

Cesty k sobě


25.06.2020

Věčné téma sebelásky, sebehodnoty, sebeúcty se nám zrcadlí v životě každý den. Jak se cítíme, jací jsou lidé okolo nás, jak se k nám chovají a my k nim. Život plyne a my neustále něco hledáme a nevíme co. Nespokojenost, neukotvenost, nenaplněnost. Když odhodíme všechny poučky, články a rady, tak zůstane jediná skutečnost, bytí ze svého středu - ze svého srdce. Nyní přišel čas se napojit na svá srdce.

Vždy jsme tak nějak cítili, že střed našeho hrudníku, to místo, kde sídlí naše srdce, není jen obyčejná pumpa, ale něco víc. Je to místo přes které nejen, že cítíme, ale které nese naši schopnost lásky a napojení se na samotný střed života - nás samých.

V určité fázi života jsme naše srdce uzavřeli a nechali vládu našeho života mysli, ale nyní nastal čas, kdy nás naše duchovní cesta a osobní rozvoj vede neochvějně do našeho středu - dovnitř naše hrudníku - do našeho srdce. Už není cesty zpátky, protože tohle je život ze samotné podstaty nás samých, tohle je to, proč jsme se vydali na tuhle cestu poznání.

Každý z nás máme tu schopnost, tu moudrost, tu láskyplnost v sobě, každý jsme nositelem nové energie, nového života ze srdce. A není to život ledajaký, je to život smysluplný, naplňující, tvůrčí, napojený na vše, se vším a uvnitř sebe.

Každý máme svůj svět uvnitř sebe jedinečný, dokonalý a láskyplný. Každý z nás jsme nositeli nové energie, nového života.

Opusťme jednání z mysli a začněme žít ze srdce

Srdce říká co a mysl říká jak. A na to nezapomínejme. Nikdo zvenčí nám neřekne, jakou cestou se máme vydat, napojení na srdce musíme udělat každý sám za sebe a pro sebe.

Už nejsme viník ani oběť, ani nemusíme nést rodové karmy a minulé životy, je jen život sám a důvěra v jeho vedení, které chce pro nás vždy to nejlepší. Vězme, že dokonalost našeho života je neochvějná, ať se nám to v danou chvíli líbí nebo ne. I nemoc je požehnání. Jakákoliv bolest je požehnání, neboť všechno nám otevírá naše srdce a napojuje nás přímo na náš střed.

Stačí se rozhodnout, zastavit se a začít zhluboka dýchat do středu naší hrudi, do vlastního srdce. Dýchejme, prociťujme naše srdce a dovolme si otevřít naše srdce dokořán a jednat z našeho středu. Sami se ptejme svého srdce co kdo jsme, proč se to děje, co mohu udělat tady a teď.

Srdce většinou odpoví, že nemáme dělat vůbec nic, jen být a cítit. Protože povolání do akce zaručeně poznáme, nebudeme se muset ptát, neboť tak budeme činit rádi a sami od sebe. Vše ostatní je o zastavení a vnímání všeho a všech přes srdce.

V napojení na srdce se dějí zázraky

Pokud jsme napojeni na srdce, tak se stáváme součástí všeho. A když všeho, tak všeho. Vnímáme rostliny, stromy, kameny, zvířata, energie, ostatní lidi a hlavně sami sebe, své pocity, své potřeby, své srdce.

Když cítíme své srdce, když ho posloucháme, komunikujeme s ním, komunikujeme pak i se vším co nás obklopuje a stáváme se součástí celku, prostoru, samotného života. Stáváme se životem, kterým jsme a vždy jsme byli.

Naše sny se stávají skutečností a jakou formou přijdou není v naší režii, jen v našich snech. Snění je důležité a přináší vysněný život v té nejkrásnější podobě. Podobě utkané z našich přání, snů a procítění.

Někdy si myslíme, že tohle jsme si opravdu nepřáli, ale v napojení na srdce brzy zjistíme, že jsme si přáli přesně tohle a začneme pociťovat vděčnost za tyto zkušenosti a pocity. Vše nás posunuje, mění a vlastně i čistí k tomu nejlepšímu životu, který jsme si vysnili.

To tzv. čištění ale již nemusí bolet, naopak nám může přinést pocity, které začneme vnímat jinak, spíše jako intenzivní prožitek těla, protože naše tělo je součástí tohoto procesu.

Srdce - mysl - tělo

Pokud se otevřeme procesu bytí ze srdce, náš život se stane naším největším a nejlepším dobrodružstvím a to hlavně i v situacích, kdy sedíme v tichu a sami se sebou. V napojení na srdce se totiž to nejkrásnější děje uvnitř nás a zevnitř se tvoří (manifestuje) vysněný život navenek.

Srdce tvoří náš život, neboť ví co, mysl koná, neboť ví jak a přes tělo cítíme, neboť tělo je chrám naší existence.

V hmotném světě nám tělo dovoluje prožívat život naplno a ve své intenzitě, kdy život proudí přes tento náš chrám a naše energetické nastavení.

Život ze srdce nelze popsat, to se musí začít žít. 

A věřme, že každý z nás jsme připraven na toto bytí ze srdce a že je nyní čas si již dovolit se mít rádi a začít žít ze svého středu, ze svého láskyplného nádherného srdce. A věřme, že každý máme nejen jedinečné srdce, ale i nádherné a naplněné životy, a každý si jdeme pro to své naplnění.

Zkusme se tedy rozhodnout a začít žít ze svého srdce. Zažijme ty největší zázraky života právě teď. S láskou ze srdce...

Autorka: Mahulen Kisir

Zdroj: mahulen-tereza-kisir.webnode.cz

sdílet: 
holubice
Podpořte nás

Děkujeme

Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat.

Pro platby zdarma v ČR a Eurozóně:
2502009848/2010 s uvedením slova
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro platby v ČR:
107-7380440287/0100 s uvedením
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí:
IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287 
BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX
Název účtu: CESTY K SOBĚ
Praha 4, 149 00
Česká republika

111
111 Kč
222
333 Kč
333
555 Kč
444
777 Kč
999
999 Kč
libovolna
libovolná částka
Cesty k sobě
FB ico